Picture
www.movies.com
Frankas Milleris savo komiksus apie 300 spartiečių sukūrė įkvėptas 1962 – ųjų juostos „300 spartiečių“ (orig. „The 300 Spartans“).

Scena Senate, kaip ir karalienės Gorgo išprievartavimo scena, buvo parašytos specialiai filmui. Dar daugiau - Franko Millerio komiksuose, kuriais remiantis sukurtas filmas, buvo žymiai mažiau monstrų ir pabaisų.

Praktiškai visas Kserkso kostiumas pagamintas iš metalo, o ne iš medžiagos. Tai – sudėtingiausias filmo kostiumas, pagamintas iš daugybės detalių, puoštas brangakmeniais, tauriaisiais metalais, biseriu ir sudėtingais siuviniais. Herojaus paveikslą papildė net dvylika įspūdingo dydžio auskarų. Vyro kostiumas buvo kuriamas remiantis Franko Millerio komiksų paveikslėliu.

Picture
www.movies.com
Tam, kad spartiečių armija skirtųsi nuo persų, spartiečius aprengė šiltų, žemės tonų spalvų rūbais, o persus – ryškiaspalviais, egzotiškų spalvų rūbais.

Juostos filmavimas truko 60 dienų. Praktiškai visa medžiaga buvo filmuota mėlyname (90% ekrane matomų scenų) ir žaliame fone (10% ekrane matomų scenų) Monrealio paviljonuose. Dar dvi dienas buvo filmuojamos scenos gryname ore, norint nufilmuoti scenas su arkliais.

Galiausiai dar dvi dienos buvo skirtos iš naujo nufilmuoti kai kurias scenas.

Picture
www.movies.com
„300“ – net 1006 specialieji efektai. Palyginimui, Steveno Spielbergo „Pasaulių kare“ (orig. „War of the Worlds“, 2005) tik apie 500 specialiųjų efektų.

Kuriant „300“ specialiuosius efektus dalyvavo net 10 šioje srityje dirbančių studijų.

Juostos montavimas užtruko beveik metus.

Scenarijus reikalavo, kad visi vyriškos giminės atstovai prieš filmavimo kamerą stotų apsinuoginę. Dėl šios priežasties aktorių kolektyvas šešias savaites iki filmavimo pradžios užsiėmė aktyvia fizine veikla.

Picture
www.movies.com
Viename interviu režisierius Zackas Snyderis prisipažino, jog juosta nebando tiksliai atkurti istorinių įvykių ir nesiekia jų tikslumo. Pagrindinė juostos šis – grafinis filmo vaizdas.

Žodis „Sparta“ ir jam giminingi žodžiai filme skamba 75 kartus.

Režisieriaus Zacko Snyderio sūnus vaidino mažajį Leonidą vienoje pirmųjų filmo scenų.
Leave a Reply.


UA-35502470-1