Picture
www.mediabistro.com
Iš viso filme atliekamos 34 „The Beatles“ dainos.

Praktiškai viskas filme vienaip ar kitaip susiję su bitlų dainomis. „Across the Universe“ – tai 1969 – ųjų grupės daina, vėliau patekusi į grupės albumą „Let It Be“.

Filmo kodine fraze tapo kita „The Beatles“ daina – „All You Need Is Love“. 

Tam, kad filmo „The Beatles“ dainas geriau įpinti į siužetą, scenaristai visus herojus pavadino vardais iš grupės atliekamų dainų. Tai Liusi, Džudas, Seidi, ponas Kaitas, daktaras Robertas, Prudens, Jojo, Rita.

Picture
Filmo veiksmo laiką taip pat įtakojo „The Beatles“ dainos.

Filme epizodinius vaidmenis atliko grupės „U2“ lyderis Bono, aktorė Salma Hayek, Linda Emond, Joe Cocker, Robert Clohessy, Logan Marshall-Green, Harry J. Lennix ir James Urbaniak.

Norint apsaugoti juostą nuo neteisėto juostos kopijavimo ir tam, kad būtų išvengta pernelyg didelio „The Beatles“ gerbėjų dėmesio, į kino sales filmas buvo atgabentas kodiniu pavadinimu „Meilė ir laisvė“.

Picture
Paulas McCartney ir Yoko Ono atsiliepė į režisierės Julie Taymor prašymą padėti jai filmuojant juostą. Kiek vėliau bitlui Paului McCartney buvo surengta individuali filmo peržiūra, po kurios jis pereiškė įsimylėjęs šią juostą.

JAV kino sales filmas pasiekė 2007 metų spalio 9 dieną - Johno Lennono gimimo dieną.

Spalvingai išdažytas daktaro Roberto (Bono) autobusas ir jo daina „I Am the Walrus“ primena apie psichodelinį „The Beatles“ autobusą jų 1967 – ųjų TV komedijoje „Magical Mystery Tour“ ir Keno Kesey grupuotę bei žymią jų kelionę autobusu per visas JAV.

Picture
Ankstyvojoje scenarijaus versijoje egzistavo personažas, vardu seržantas Peperis. Tai užuomina į bitlų albumą „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band“. Vėliau herojus buvo pašalintas iš finalinės scenarijaus versijos.

Pirminėje scenarijaus versijoje filmas vyko septynerius metus ir apėmė 1963 – 1969 metus. Vėliau veiksmo laikas buvo sutrumpintas iki dvejų metų.

Joe Anderson dalyvavo aktorių atrankoje ir pretendavo gauti Džudo vaidmenį. Vėliau aktorius įtikino režisierę Julie Taymor, jog jis – tinkamiausias kandidatas Makso vaidmeniui, kurį vaikinas ir gavo.

Picture
„Aplink visatą“ – trečias režisierės Julie Taymor filmas, neskaičiuojant televizijai skirtų projektų.
   
90% dainų gyvai buvo įrašyta tiesiai filmavimo aikštelėje. Visos dainos vėliau nebuvo koreguojamos ir apdirbamos garso įrašų studijoje. Evan Rachel Wood dainą „If I Fell“ atliko jau pirmųjų bandymų metu.

Aibė tarsi išgalvotų įvykių, vykstančių filme iš tiesų primena apie realius pasaulio įvykius. Tai studentų maištas Kolumbijos universitete, sprogimas viename Niujorko name, kuomet savadarbių bombų dėka susisprogdino trys radikalai ir finalinė scena, kuomet Seidę ir jos grupę policija varo lauk nuo namo stogo už nesankcionuotą koncertą. Būtent taip policija nuo vieno pastato Londone stogo kadaise nuvaikė pačius bitlus.

Picture
Džudas ir Liusi vienoje iš scenų atrodė praktiškai taip pat kaip Johnas Lennonas ir Yoko Ono ant garsiojo žurnalo „Rolling Stone“ (1981-01-22, Nr. 335) viršelio.

Vienoje iš filmo scenų Prudens į Seidi butą patenka įlipusi per vonios langą. Tai užuomina į bitlų dainą „She Came In Through the Bathroom Window“.

Picture
Garbanė ištaršytais plaukais ir galingu balsu Seidi – tai Janis Joplin prototipas. Seisi vardas kilo iš dainos „Sexy Sadie“. Vienoje iš scenų aktorė geria teisiai iš Jack Daniels butelio – visai kaip dainininkė Janis Joplin vienų savo gastrolių metu.

Gitaristas ir dainininkas Jojo, įkūnytas aktoriaus Martino Lutherio – daugiau negu akivaizdi užuomina į Džimį Hendrixą. Jojo, visaip kaip Hendrixas, į Niujorką atvyksta nešinas tik gitara ir būtent čia pradeda savo karjerą. Vienoje iš filmo scenų Seidi aprengia Jojo purpurinės spalvos marškiniais ir spalvota bandana. Jojo priešinasi ir tyčiojasi iš savo aprangos, tačiau būtent šie marškiniai ir bandana labiausiai asocijuojasi su Džimiu Hendrixu.
Leave a Reply.


UA-35502470-1