Picture
www.imdb.com
„Geriausi mūsų gyvenimo metai“ – pirmas režisieriaus William Wyler filmas, sukurtas po karo ir paskutinis jo darbas kino studijoje Samuel Goldwyn Company.
 
Samuelio Goldwyno sumanymu filme turėjo filmuotis Teresa Wright, Dana Andrews, David Niven, Farley Granger ir Walter Brennan. Galiausiai kvietimus filmuotis gavo tik pirmi du sąrašo aktoriai.
 
Milly Stephenson vaidmenį turėjo atlikti 20th Century Fox žvaigždė June Haver, tačiau ją pakeitė aktorė Myrna Loy.

Picture
Juostos filmavimas truko nuo 1946 metų balandžio 15 dienos iki tų pačių metų rugpjūčio 9 dienos. Filmo premjera įvyko 1946 metų lapkričio 21 dieną.
 
Režisieriaus William Wyler įsiuto, kai sužinojo, jog Samuelis Goldwynas karo veteraną Haroldą Russellą išsiuntė į aktorinio meistriškumo kursus. Režisierius manė, jog be specialaus paruošimo vyras vaidins įtikinamiau.
 
Siekdamas sukurti maksimaliai realistinį filmą režisierius primygtinai reikalavo, jog pagalbinis personalas būtų surinktas iš Antrojo pasaulinio karo veteranų tarpo.

Picture
www.homepost.kpbs.org
Reklaminė filmo kompanija truko pusmetį ir kainavo pusę milijono dolerių.

1946 metais filmas tapo pelningiausia juosta pagal surinktas pajamas nuo „Vėjo nublokšti“ (orig. „Gone with the Wind“, 1936) laikų.

Amerikos filmų Institutas (American Film Institute, AFI) 2007 – aisiais „Geriausiems mūsų gyvenimo metams“ visų laikų geriausių filmų sąraše skyrė 37 vietą.

Cathy O'Donnell, suvaidinusi Houmerio sužadėtinę, ištekėjo už režisieriaus Williamo Wylerio brolio Roberto Wylerio.

Picture
www.cinemasights.files.wordpress.com
Haroldas Russellas tapo vieninteliu istorijoje aktoriumi, pelniusiu du Oskarus už tą patį vaidmenį (jis iškovojo Oskarą už geriausią antrojo plano vaidmenį ir Garbės apdovanojimą už karo veteranams nešamą drąsą ir viltį) ir vienu iš dviejų neprofesionalių aktorių, pelniusių Oskarą už vaidybą. Iki „Geriausių mūsų gyvenimo metų“ vyras tebuvo paprastu berankiu karo veteranu, o po filmo premjeros tapo pavyzdžiu visai šaliai bei karo veteranų šviesuliu ir įkvėpėju.

1992 – ųjų rugpjūčio 6 dieną Haroldas Russellas aukcione už 65 tūkst. JAV dolerių pardavė savo Oskarą, gautą už geriausią antrojo plano vaidmenį.

1989 metais filmas buvo pripažintas Nacionaline vertybe ir įtrauktas į Nacionalinės JAV Kongreso bibliotekos kino registrą.
Leave a Reply.


UA-35502470-1