Picture
www.movies.com
Filmo idėją režisierius Darren Aronofsky brandino ištisus dešimt metų.
 
Bėgant laikui filmo apie baletą mintis transformavosi į gana ekstravagantišką idėją sukurti juostą apie imtynininko ir šokėjos meilę. Kiek vėliau idėja skilo į du atskirus filmus ir 2008- aisiais režisierius pristatė sportinę dramą „Imtynininkas“, nominuotą dviems Oskarams, o 2011- aisiais psichologinį trilerį „Juodoji gulbė“.
 
Vos gimus minčiai kurti šį filmą režisierius norėjo, kad pagrindinį vaidmenį atliktų būtent Natalie Portman, kuriai tada buvo 19 metų. Pirmas jųdviejų susitikimas įvyko dar 2000 – aisiais.
 
Meryl Streep buvo viena iš kandidačių vaidinti Ninos mamą Eriką.
 
Blake Lively buvo viena iš kandidačių vaidinti Lilį.

Picture
www.movies.com
Natalie Portman Darrenui Aronofsky pasiūlė savo draugę Milą Kunis kaip kandidatę Lili vaidmeniui.

Lili vaidmenį Milai Kunis režisierius pasiūlė per Skype. Milai net nereikėjo eiti į aktorių atranką.

Pirmoje „Juodosios gulbės“ versijoje pagrindinės herojės vardas buvo Aleksandrija. Vėliau jis buvo pakeistas į Niną.

Iš pradžių buvo numatyta, kad filmo veiksmas vyks Prancūzijoje, o filmavimo darbai vyks Budapešte, tačiau dėl finansinių sunkumų šių idėjų teko atsisakyti.

Picture
www.movies.com
Dėl vaidmens „Juodojoje gulbėje“ Natalie Portman numetė 9 kilogramus.
   
Natalie Portman pasiruošimas šiam kino projektui lyginamas su Roberto de Niro transformacija į boksininką „Įsiutusiame buliuje“ (orig. „Raging Bull“, 1980) ar Charlize Theron virtimu žudike - maniake juostoje „Monstras“ (orig. „Monster“, 2003).

Ruošiantis vaidmeniui pagrindinių vaidmenų atlikėjo Milos Kunis ir Natalie Portman laukė sunkus fizinis išbandymas. Lilį įkūnijanti Mila Kunis iki filmavimo pradžios šoko baletą 3 mėnesius po penkias valandas kasdien, septynias dienas per savaitę. Vėliau aktorė ėmė užsiiminėti pilatesu ir kardiotreniruotėmis.

Likus metams iki filmavimo Natalie Portman ėmė lankyti baleto treniruotes. Iš pradžių ji mokėsi šokti po dvi valandas kasdien šešis mėnesius iš eilės. Vėliau, padedama choreografės Mary Helen Bowers po truputį didino krūvį tam, kad įgyti daugiau jėgos ir lankstumo, tačiau tuo pačiu metu nesusižaloti. Vėliau aktorė pradėjo treniruotis po penkias valandas kasdien, ėmėsi plaukioti, norėdama užsiauginti raumenis, sutvirtinti kūną ir tuo pačiu likti grakščia. Iki filmavimo pradžios likus dviems mėnesiams su Mary Helen aktorė praleisdavo po aštuonias valandas kasdien.

Picture
www.movies.com
Treniruočių metu abi aktorės neišvengė traumų – Natalie Portman susimušė šonkaulius (gydymas truko 6 savaites) bei patyrė smegenų sutrenkimą. Tuo tarpu Milai Kunis plyšo raištis bei išniro petys.

Praktiškai visose scenose Mila Kunis ir Natalie Portman šoka pačios, be dublerių pagalbos. Tik pačiose sudėtingiausio scenose, kuomet tenka šokti sudėtingus numerius aktores pakeitė Amerikos Baleto Teatro solistės.

Filmavimo metu režisierius bandė supriešinti ilgametes drauges Milą Kunis ir Natalie Portman, kad juostų įgautų daugiau aštrumo ir įtampos tarp pagrindinių veikėjų.

„Juodoji gulbė“ – tai pirmas  filmas, kuriame Natalie Portman sutiko vaidinti atvirose erotinėse scenose, nusirengti prieš kamerą ir vaidinti lesbietišką meilę.

Filmavimo metu Natalie Portman ėmė susitikinėti su choreografu Benjamin Millepied, „Juodojoje gulbėje“ vaidinančiu Ninos šokio partnerį. Šiuo metu aktorė laukiasi savo pirmojo kūdikio bei ruošiasi vestuvėms.

KeyKey
7/4/2011 08:39:07 pm

Netiesa, kad pirmą kartą prieš kamera nusirengė filme "Juodoji gulbė".

Nemažai išsirenginėjimų buvo filme "Closer" bei dar viename trumpametražiame.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1