Picture
www.moviemobsters.com
2001 – aisiais metais Didžiosios Britanijos karinių pajėgų majoras Čarlzas laimėjo 1 milijoną svarų sterlingų. Tačiau TV laida nepateko į eterį, o Čarlzas, jo žmona ir draugas buvo suimti, apkaltinti sąmokslu ir pripažinti kaltais. Peržiūrėdami filmuotą laidos „Kas nori tapti milijonieriumi?“ medžiagą, redaktoriai atkreipė dėmesį į iš salės sklindantį kosulį prieš kiekvieną Čarlzo atsakymą į klausimą.

Skandalas, lydėjęs anglų majorą įkvėpė Indijos rašytoją Vikas Swarup parašyti romaną „Klausimas - atsakymas“ (orig. „Q & A“). Šio romano motyvais režisierius Danny Boyle nufilmavo juostą „Lūšnynų milijonierius“.

Picture
www.firstshowing.net
Devas Patelis vaidmeniui buvo rastas visai atsitiktinai. Po ilgų paieškų Indijoje tinkamas kandidatas pagrindiniam Džamalo vaidmeniui taip ir nebuvo rastas. Netrukus Danny Boyle dukra tėvui pasiūlė Devą Patelį, pastebėjusi jį vaidinantį 2007 – ųjų seriale „Skins“.

Iš pradžių buvo manyta, kad filmas gaus PG-13 reitingą (vaikai iki 13 metų į filmą leidžiami tik su tėvais). Tačiau JAV kino pramonės asociacija (Motion Picture Association of America, MPAA) filmui suteikė R reitingą (leidžia filmą žiūrėti ne jaunesniems kaip 17 metų amžiaus žmonėms). Tuo metu filmo kūrėjai neturėjo nei laiko, nei priemonių, paveiksiančių MPAA sprendimą, tad kino ekranus „Lūšnynų milijonierius“ pasiekė reitinguotas R raide.

Picture
www.therecord.com.
Aktorius, kurio mažasis Džamalas prašo autografo – labai populiarus indų aktorius Amitabh Bachchan, pirmosios indiškos „Kas nori tapti milijonieriumi?“ laidos vedėjas. Būtent jis ir dabar veda populiariąją televizijos laidą.
 
Rubina Ali (vaidino mažą Latiką) ir Azharuddin Mohammed Ismail (vaidino jauną Salimą) juostoje suvaidino patys save. Jie, kaip ir filmų herojai, gyvena skurdžiausiame miesto kvartale.
 
Indijos valdžia vaikams, filme įkūnijusiems pagrindinius aktorius po sėkmės Oskarų įteikimo ceremonijoje skyrė gyvenamuosius būstus. Pinigai būstams buvo skirti iš valstybinių fondų.

Picture
www.snarkerati.com
Trijų aktorių, suvaidinusių Džamalą, Salimą ir Latiką vaikystėje, honorarai buvo perduoti pasitikėjimo fondams (pinigai perduodami valdyti pagal įgaliojimą). Savo uždirbtus pinigus vaikai atgaus po mokyklos baigimo, kuomet jiems sueis šešiolika metų.

20 000 000 Indijos rupijų, kurias laimėjo Džamalas, 2011 metų gegužės 2 dienos kursu sudarytų 1 053 608 litų.

„Mercedes-Benz“ kompanija pareikalavo, kad jos prekinis ženklas būtų pašalintas iš scenų, kurios filmuotos lūšnynuose.

Picture
www.cinemaisdope.com
Pradinėje scenoje, kuomet Džamalas ir Salimas gelbsti savo kailį bėgdami, kadras su jų šuoliu nuo pastato ant žemės identiškas kadrui iš filmo „Traukinių žymėjimas“ (orig. „Trainspotting“, 1996).

Apie 20% visų filmo dialogų yra hindi kalba.

Filme egzistuoja vienas neiškirptas darbinis kadras – kuomet Bombėjaus policininkai sako: „Patraukite šalin kamerą, čia negalima filmuoti“.

Picture
Chris Tarrant, britų „Kas nori tapti milijonieriumi?“ laidos vedėjas vaidino debiutiniame režisieriaus Danny Boyle filme „Negilus kapas“ (orig. „Shallow Grave“, 1994).

Vardas „Džamalas“ reiškia „gražuolis“, o „Malik“ – „princas“.
Leave a Reply.


UA-35502470-1