Picture
Režisierius Terrence Malick filmo scenarijų parašė dar septyniasdešimtaisiais, tačiau iki pat 2004 – ųjų jis nebuvo liečiamas.

Filmo kūrėjai stengėsi, kad „Naujas pasaulis“ gautųsi maksimaliai autentiškas ir atitiktų tikrus istorinius įvykius. Būtent dėl šios priežasties filmavimai vyko netoli tikrosios įvykių vietos, o indėnų ir anglų gyvenvietės buvo atkuriamos atsižvelgiant į archeologinių kasinėjimų davinius. Gyvenviečių statybai netgi buvo naudojamos tos pačios medžiagos ir įrankiai kaip ir XVII amžiuje. 

Anglų fortas buvo statomas 30 dienų. Lygiai tiek pat dienų anglai jį statė ir XVII amžiuje, tačiau tuomet nebuvo nei modernios technikos, nei kranų ar kitokių statybas palengvinančių prietaisų.

Picture
Rūbais, kuriuos Pokahonta dėvėjo vizito karališkajame dvare metu, buvo kuriame remiantis vienu iš nedaugelio išlikusių portretų, vaizduojančių indėnų princesę.

Praktiškai visas filmas buvo nufilmuotas esant natūraliam apšvietimui. Filmuojant scenas patalpose, kartais, norėdami padidinti šviesos kiekį, filmo kūrėjai uždegdavo keturvietes žvakides. Dirbtinis apšvietimas, plūstantis per langus buvo naudojamas tik filmuojant scenas Hampton Court Palace dvare. 

Filmo kūrėjai labai ilgai negalėjo rasti merginos, galėsiančios suvaidinti Pokahontą. Atrankose peržiūrėję daugiau nei 2 000 merginų prodiuseriai priėmė sprendimą tinkamos merginos paieškas išplėsti per du žemynus ir jos ieškojo abiejose Amerikose – Šiaurės ir Pietų.

Picture
www.mmimageslarge.moviemail-online.co.uk
Tam, kad geriau pasiruoštų vaidmeniui, aktorius Colinas Farrellas perskaitė visas septynias kapitono Džono Smito knygas, kurias jis išleido grįžęs iš „Naujojo pasaulio“.

Visi pagrindiniai filmo aktoriai buvo priversti numesti po 9 kilogramus svorio ir dalyvauti mokymuose bei treniruočių stovykloje, kurioje jie mokėsi elgtis su ginklais ir gyventi kaip to laikmečio žmonės.

Indėnus vaidinę aktoriai buvo priversti mokytis kalbą, kuria indėnai bendravo XVII amžiuje. Šiuo metu mirštančia kalba apie 3 000 pasaulio žmonių, dauguma kurių buvo nusamdyta siekiant apmokyti aktorius.

Viso filmo metu nei Pokahonta, nei kiti indėnai nei karto nėra šaukiami vardu, o jų vardai juostos eigoje nėra minimi.

Picture
www.movies.com
Aktoriai Christianas Bale ir Irene Bedard dalyvavo 1995 – ųjų animacinio filmo „Pokahonta“ (orig. „Pocahontas“) garsinime. Christianas padovanojo savo balsą Tomui, o Irene – Pokahontai.

Didžioji dauguma filmo dialogų buvo iš naujo įrašyti filmo montavimo stadijoje, nes daugumoje kadrų buvo aiškiai girdimas režisieriaus Terrence Malick balsas.

Originali filmo versija trunka 150 minučių. 2005 – aisiais, vos išleidus filmą, režisierius Terrence Malick atšaukė visas filmo kopijas ir permontavo juostą, sutrumpindamas ją iki 135 minučių. Pirminis juostos variantas JAV taip ir nebuvo išleistas DVD formatu ir yra pasiekiamas tik Italijoje, kur buvo išleistas dvigubas filmo DVD diskas.

Picture
„Naujas pasaulis“ – pirmas kino filmas per devynerius metus, pilnai ar bent iš dalies nufilmuotas naudojant 65mm kino juostą (palyginimui, standartinė kino juosta – 35mm). Paskutinis filmas, sukurtas naudojant 65mm juostą buvo aktoriaus ir režisieriaus Kenneth Branagh „Hamletas“ (orig. „Hamlet“, 1996).

Filmo kūrėjai išsikėlė tikslą apsieiti be kompiuterinių specialiųjų efektų ir beveik išpildė savo užmojį. Viename filmo kadre panaudojant kompiuterines technologijas buvo pakeista papūgų porelės spalva, kitame kadre tas pats buvo padaryta būriui balandžių vien tam, kad padaryti juos panašesniais į jau išmirusios rūšies balandžius, gyvenusius XVII amžiuje.

KeyKey
29/9/2011 06:51:36 pm

Nesupratau to palyginimo dėl 24 kadrų :)
Jeigu kadro ilgis yra 6,7, tai kadro ilgis yra 2,5 sekundės? :D
Manau, supainiotos sąvokos.

Kadras
a) angliškai "shot", nepertraukiamas vientisas veiksmas, t.y. nėra jokių intarpų, peršokimų. Pvz., rodai du kalbančius žmones, tai vieną, tai kitą - vadinasi yra du kadrai rodomi pakaitomis.
b) angliškai "frame", juostoje užfiksuotas statiškas atvaizdas. Kine naudojami 24 kadrai per sekundę. TV naudojami 25 kadrai Europoje ir 30 kadrų JAV.

Kuo daugiau filmuose veiksmo, tuo dažniau keičiasi shot'ai. Lėtuose filmuose mažesnė kaita. Ir nesvarbu, ar smarkiai sulėtintą vaizdą matote (The Matrix) ar pagreitintą (Baraka), vis tiek visuose filmuose bus nesikeičiantis 24 kadrų per sekundę juostos greitis.

Pavyzdys:
5 sekundes rodai, du žmones stovinčius prie medžio. Iš kito kampo rodai 3 sek. kaip žmogus atsisėda. 2 sek. kadras kai antras žmogus irgi atsisėda. 20 sekundžių vyksta pokalbis, kai kamera nesikeičia.
Bendra trukmė 30 sek.
Gauname, kad kadras (shot'as, kameros regėjimo kampas) pasikeitė 3 kartus, iš viso turime 4 kadrus.
Bet filme iš viso yra 720 kadriukų (frame), nes 30 sek. * 24 kadrai.
Vieno kadro (shot'o) trukmė yra 30 / 4 = 7,5 sekundės :)

Reply
30/9/2011 05:12:06 pm

KeyKey, atsiskleidė mano, kaip blogo vertėjo ypatumai :D

Dabar pati perskaičiau ir suvokiau, kad parašiau visišką nesąmonę. Visiems būna, tad delete :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1