Picture
www.static.guim.co.uk
Filmo pagrindu tapo tikra prancūzų verslininko, aristokrato Philippe Pozzo di Borgo istorija, kuomet, po nelaimingo atsitikimo 1993-aisiais vyras liko paralyžiuotu.

Filmo režisierių duetą įkvėpė 2004-aisiais pamatyta dokumentinė juosta, kurioje buvo pasakojama apie tai, kaip jaunas priemiesčio gyventojas buvo nusamdytas slaugyti ir prižiūrėti paralyžiuotą Philippe Pozzo di Borgo.

Pats Philippe savo istoriją papasakojo 2001-aisiais išleistoje knygoje „Antrasis šansas“ (orig. „Le second souffle“), kurios pagrindu buvo sukurtas filmo „Neliečiamieji“ scenarijus.

Picture
Nepaisant to, kad vaidino eilinį šiuolaikinį žmogų, ruošdamasis vaidmeniui aktorius Omaras Sy nusprendė numesti penkis kilogramus svorio, tikindamas, jog, jo nuomone, žmogus su tokia praeitimi kaip jo herojaus, turėtų atrodyti atletiškesniu.

Filmo kūrėjai aktorių Omarą Sy pakvietė filme atlikti vieną pagrindinių vaidmenų dar prieš tai kuomet buvo parašytas scenarijus.

Prieš parsidedant filmavimo darbams, režisieriai Olivieras Nakache ir Ericas Toledano aplankė Maroke gyvenantį Philippe Pozzo di Borgo. Ši pažintis tik dar labiau sustiprino vyrų norą sukurti filmą, paremtą jo gyvenimo istorija. Pats Philippe režisierius apdalino aibe informacijos ir patarimų, susijusių su kiekviena filmo kūrimo cena.

Picture
Prieš prasidedant filmavimo darbams aktorius François Cluzet taip pat aplankė Philippe Pozzo di Borgo tam, kad gautų visą vaidmeniui būtiną informaciją. Tam tikrą laikotarpį aktorius stebėjo vyro manieras kvėpavimą ir kalbą, o įgytas žinias pritaikė filmavimo aikštelėje.

Tam, kad „Neliečiamieji“ būtų ne drama, o nuotaikinga komedija, reikalavo pats Philippe Pozzo di Borgo. Jis nenorėjo, kad jo gyvenimo istorija paremtas filmas būtų kupinas gailesčio ir skausmo.

Iš pradžių buvo manyta, kad pagrindinį vaidmenį filme atliks prancūzų aktorius Danielis Auteuilas.
Leave a Reply.


UA-35502470-1