Picture
www.doctormacro.com
  • 2004 – aisiais BBC televizijos žurnalas „Radio Times“ atliko apklausą ir išrinko geriausius filmus, kurie niekada taip ir neiškovojo geidžiamiausio - Oskaro apdovanojimo. Juosta „Nuostabus gyvenimas“ užėmė antrąją vietą (pirmąją iškovojo 1994 – ųjų kriminalinė drama „Pabėgimas iš Šoušenko“ (The Shawshank Redemption)).
  • Šis kino filmas 1947 – aisiais buvo nominuotas Oskarui net penkiose kategorijose: geriausio metų filmo, geriausio režisieriaus, geriausio pagrindinio vaidmens atlikėjo, geriausio montažo, geriausių garso efektų.


  • „Nuostabus gyvenimas“ – tai pirmasis aktoriaus James Stewart darbas, į kino aikštelę grįžus po Antrojo Pasaulinio karo. Nors daugelis manė kitaip, aktorius ėmėsi filmuotis vos grįžęs gimtinėn. Po priverstinės penkerių metų pertraukos aktoriaus karjeroje, vyras itin nervinosi filmuojant scenas, kurioje jam teko bučiuoti savo partnerę Donna Reed.
  • James Stewart įkūnijamo personažo George Bailey mylimąją turėjo vaidinti Holivudo kino žvaigždė Jean Arthur. Pastarajai atsisakius vaidmens dėl darbo Brodvėjaus spektakliuose pagrindinis vaidmuo buvo patikėtas kylančiai Holivudo žvaigždei Donna‘i Reed.
  • Filmo biudžetas sudarė tik kiek daugiau nei tris milijonus dolerių. Tais laikais tai buvo itin brangus nepriklausomo kino projektas, uždirbęs beveik tris su puse milijono dolerių. Penktojo dešimtmečio filmų biudžetai dažniausiai nesiekdavo 2 mln. dolerių ribos. Palyginimui pastarųjų dešimtmečių kino filmų biudžetai: 1989 – ųjų Tim Burton „Betmeno“ (Batman) – 35 mln. dolerių, 1994 – ųjų Frank Darabont „Pabėgimo iš Šoušenko“ (The Shawshank Redemption) – 25 mln. dolerių, 1997 – ųjų James Cameron „Titaniko“ (Titanic) – 200 mln. dolerių, „Įsikūnijimo“ (Avatar) – 237 mln. dolerių.
  • Nors filmo veiksmas vyksta žiemą, filmuojant „Nuostabų gyvenimą“ oro temperatūra dažnai viršijo 30°C, tad kartais tarp filmavimų režisierius aktoriams ir filmavimo grupei duodavo keletą dienų atsipūsti nuo alinančio karščio.
  • Filmavimo grupei tokiame karštyje galvos skausmą kėlė scenos, kuriose  turėjo būti daug sniego. Režisierius sugalvojo dirbtinio sniego sukūrimui panaudoti cheminius mišinius, naudojamus gaisrų gesinimui bei paprastą mišinį iš muilo ir vandens, leidžiamą per didelio slėgio aparatą, mišinį pavertusiu puraus sniego imitacija. Vėliau šią techniką panaudojo ir daugiau filmų kūrėjų.
  • „Nuostabus gyvenimas“ dažnai patenka į geriausių visų laikų filmų sąrašus. Amerikos Kino Institutas filmą įtraukė į geriausių visų laikų filmų dvidešimtuką ir išrinko jį pačiu išraiškingiausiu ir labiausiai įkvepiančiu visų laikų filmu.
  • James Stewart teigia, kad George Bailey yra mėgstamiausias jo įkūnytas personažas, o „Nuostabus gyvenimas“ – mėgstamiausias jo filmas.
Simona
2/1/2011 03:57:24 am

būtinai pažiūrėsiu. Įtikinote :)

Reply
Ramūnas
3/1/2011 06:48:14 pm

Jus įtikino, o mane privertė pamatyti tą filmą :) Tikėjausi kažko labai baisaus, nes į tokio meto filmus žiūriu su baime, kažkaip nepasitikiu jais, bijau nusivilti ir turiu išankstinę nuomonę, kad jie man nepatiks. Bet šitas labai patiko, toks lengvas, kalėdinis, šiltas, kalbantis apie žmogiškąsias vertybes. Turiu pripažinti, kad į "antikvarinius" filmus nebežiūriu su baime, nes po šito mačiau dar kelis :))

Reply
Justytė
31/1/2011 09:25:52 pm

Iš tiesų įdomu, ypač dėl sniego ir filmavimo per karščius :)

Reply
Jollka
13/11/2011 08:47:13 pm

O aš labai mėgstu senus filmus, turi kažkokios magijos ir siužetai, ir vaizdai, ir to meto žvaigždės.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1