Picture
www.kinopoisk.ru
„Nuostabaus proto“ režisieriaus kėdė buvo siūloma Robertui Redfordui, tačiau vyras atsisakė, nes jo netenkino filmavimo darbų tvarkaraštis.
   
Džoną Nešą galėjimo suvaidinti Tomas Cruise.

Atlikti Alicijos vaidmens buvo kviečiama Salma Hayek.

Intymi scena lovoje tarp Russello Crowe ir Jennifer Connelly buvo iškirpta iš galutinio filmo varianto.

Tikrasis Džonas Nešas buvo pakviestas į filmavimo aikštelę tam, kad padėtų aktoriams geriau įsijausti į savo vaidmenis. Vėlesniuose interviu Russellas Crowe prisipažino, jog buvo sužavėtas tuo, kaip garsusis matematikas atlieka judesius rankomis ir bandė tai atkartoti filmavimo metu.

Picture
www.kinopoisk.ru
Harvardo universitete vykstančios scenos iš tiesų buvo filmuojamos Manheteno koledže.

Už teisę ekranizuoti Džono Nešo gyvenimą kovėsi du prodiuseriai - Brian Grazer, laimėjęs dvikovą, ir Ridley Scott, tapęs pralaimėjusiuoju.

Matematikos profesorius Dave Bayer tapo pagrindiniu juostos konsultantu matematiniais klausimais ir net pateko į kadrą. Būtent šio žmogaus rankos piešė sudėtingas formules ant langų ir rašė ilgiausias formules lentose. Įdėmiai įsižiūrėjus matoma, kad ilgosios formulės tėra padrikas graikiškų raidžių, matematinių simbolių ir rodyklių rinkinys.

Nors „Nuostabus protas“ – filmas, sukurtas remiantis Džono Nešo biografija, tačiau juostoje nebuvo paminėta keletas svarbių vyro gyvenimo momentų: vyras buvo vedęs keliskart, turėjo nesantuokinį vaiką, kurį įsivaikino būdamas kiek daugiau nei dvidešimties, o jaunystėje buvo biseksualu ir palaikė santykius tiek su vyrais, tiek su moterimis.

Picture
www.kinopoisk.ru
Džono Nešo sūnui galiausiai taip pat išsivystė šizofrenija.

Džonas Nešas iš tiesų gavo Nobelio premiją, tačiau ne vienas pats, o su kolegomis Reinhardu Seltenu ir vengru John Harsanyi. Žaidimų teorijos kūrėjo tapo kitas vengras - John von Neumann. Dž. Nešas išsiskyrė tuo, jog sugebėjo žaidimų teoriją pritaikyti versle.

Filmo scenarijaus autorius Akiva Goldsman turi nemažai patirties dirbant su žmonėmis, sergančiais psichikos ligomis: būdamas gydytoju jis kūrė sergančių vaikų ir suaugusių gydymo metodikas.

Juostoje aktorė Jennifer Connelly vaidina Russello Crowe žmoną. Realiame gyvenime moteris ištekėjusi už Paulo Bettany, kuris vaidino Russello Crowe draugą.

Picture
www.kinopoisk.ru
Filmavimo darbai prasidėjo kitą dieną po Oskaro ceremonijos, kurioje Russellas Crowe atsiėmė Oskarą kaip geriausias aktorius už vaidmenį juostoje „Gladiatorius“.

Tikrieji Nešas ir Alicija Nešai išsiskyrė pačiame vyro ligos įkarštyje, tačiau vedina gailesčio, moteris leido vyrui likti gyventi jų namuose. „Nuostabaus proto“ filmavimo metu jiedu susituokė antrąkart.

Scenoje, kuomet Džoną Nešą pagrobia „rusų šnipai“, tarp mokinių, stebinčių šią sceną, galima išvysti režisieriaus Rono Howardo dukterį, aktorę Bryce Dallas Howard.

čipsė
2/8/2011 02:58:58 am

Vau... kiek visko įdomaus sužinojau:) Visa tai man buvo naujiena!

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1