Picture
www.bitsofnews.com
Kanų kino festivalyje šis filmas pelnė net 22 minučių trukmės aplodismentus.  

2007 – aisiais „Pano labirintas“ tapo vienu nedaugelio fantastinių filmų, pretendavusių į Oskarą geriausio užsienio filmo kategorijoje.
   
Meksikos kino teatruose po savaitės, kuomet filmas išvydo didžiuosius ekranus, kino teatrai buvo priversti paskelbti žinutę, įspėjančią apie juostoje matomą smurtą tam, kad tėvai į kiną nesivestų mažamečių vaikų.
   
Malaizijoje šis filmas buvo uždraustas kaip neatitikęs cenzūros reikalavimų dėl gausių smurto scenų.

Guillermo del Toro garsėja tuo, kad filmuodamas kiekvieną savo juostą veda užrašus, kuriuose žymisi pastabas ir piešia būsimo projekto eskizus. Kartą aktorius pamiršo užrašų knygelę su „Pano labirinto“ idėjomis ant galinės taksi sėdynės. Kuomet taksi vairuotojas rado užrašinę jis teigę supratęs jos svarbą savininkui, tad nedelsiant rado režisierių ir grąžino jam knygelę. Guillermo del Toro manė, kad kelerius metus kurtas projektas žlugo net deramai neprasidėjęs, tačiau atgavęs savo turtą kaip mat užtikrintai pradėjo filmavimo darbus.

Picture
www.wired.com
   
Sugriautas miestas, matomas filmo pradžioje iš tiesų vadinamas Belchite. Jame vyko 1988 – ųjų  režisieriaus Terry Gilliam „Barono Miunchauzeno nuotykių“ (orig. „The Adventures of Baron Munchausen“) filmavimas. Belchite buvo sugriautas Ispanijos Pilietinio karo (1936 liepa - 1939 m. balandis) metu ir nuo tada nei karto nerestauruotas ir neatsatytas.
   
Doug Jones, vaidinęs Paną, filmavimo aikštelėje buvo vienintelis amerikietis ir vienintelis žmogus, nekalbantis ispaniškai. Aktoriui teko ne tik mintinai mokytis savo tekstą ispanų kalba, tačiau ir sekti Ofelijos kalbą, kad laiku išsakytų savąjį tekstą.

Pano kojos nėra kompiuterinės grafikos kūrinys. Tai – lėlių kojos, ekrane atrodančios itin tikroviškai ir natūraliai, o tikrosios aktoriaus kojos buvo pašalintos skaitmeniniu būdu.

Picture
Doug Jones „Pano labirinte“ atliko ne tik Pano, tačiau ir Blyškaus Žmogaus vaidmenį. Tam, kad apsirengtų pastarojo kostiumą, aktoriui kasdien reikėdavo net keturių valandų. Dėvint kostiumą aktorius tai, kas dedasi aplinkui galėjo matyti tik per nosies ertmes, kadangi Blyškus Žmogus neturi akių.

Ivana Baquero, vaidinati Ofeliją, buvo „per sena“ vaidinti 8 – erių metų mergaitę. Tačiau režisierius Guillermo del Toro taip norėjo būtent ją matyti pagrindiniame vaidmenyje, kad sutiko perrašyti scenarijų vienuolikos metų mergaitei.

Kaukas
20/3/2011 04:37:01 pm

O kanuose jiems nenusiboto ploti jam 22 minutes? :D

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1