Picture
www.movies.com
Paul ir Tatiana Rusesabagina kartu su režisieriumi Terry George skrido į Ruandą ir dalyvavo filmavimo darbuose. Atskridus į oro uostą šalies didvyrį sutiko didžiulė minia jo išgelbėtų žmonių, jų draugų ir giminaičių.
   
Paul Rusesabagina dažnai susitikdavo su pagrindinio vaidmens atlikėjų Don Cheadle ir negailėjo jam patarimų, vėliau pravertusių filmavimo aikštelėje.
   
„Ruandos viešbučio“ scenarijaus autorius Keir Pearson pirminę scenarijaus versiją rašė daugiau kaip metus. Scenarijaus kūrimo laikotarpiu vyras paskambino į Ruandos ambasadą JAV. Ragelį pakėlusi moteris pasirodė esanti tutsių genties atstovė, viena iš Paul Rusesabagina išgelbėtų žmonių masinių žudynių šalyje metu.

Picture
www.todoinstitute.com
Juostos režisierius iš pat pradžių pagrindiniam vaidmeniui pasirinko aktorių Don Cheadle. Deja, pasitarus su prodiuseriais pastarieji siūlė tokius Holivudo kino grandus kaip Denzel Washington, Wesley Snipes ar Will Smith, nes žinomas vardas garantavo juostos žiūrimumą ir populiarumą. Režisierius, gavęs pakankamai finansinių lėšų filmo kūrybai visgi liko ištikimas savo paties pasirinkimui ir filmavimo darbai prasidėjo su Don Cheadle priešakyje.

Iš pradžių JAV kino pramonės asociacija (MPAA, Motion Picture Association of America) filmui suteikė „R“ reitingą, leidžiantį filmą žiūrėti ne jaunesniems kaip 17 metų amžiaus žmonėms. Kiek vėliau, atsižvelgus į prodiuserių prašymus reitingas buvo pakeistas į „PG 13“, leidžiantį jį stebėti nuo 13 metų. Filmo reitingo pakeitimas – itin retas atvejis JAV kino pramonėje.
   
2010 – ųjų balandį, Didžiosios Britanijos premjeras ministras Gordon‘as Brown‘as pripažino, kad „Ruandos viešbutis“ jį pravirkdė.

KeyKey
10/4/2011 09:50:03 pm

Vienas įdomesnių ir vertingesnių filmų apie Afrikos žemyno nestabilumą.
Sunkiai įsivaizduoju Denzelį Washingtoną ar kitus "perkamesnius" aktorius, nes jie jau turi herojaus statusą, o čia būtent paprasto viešbučio savininko reikėjo, paprasto žmogaus, o ne didvyrio.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1