Picture
Pretendentai į Rendlo Patriko McMurphy vaidmenį buvo tokie žymūs aktoriai kaip Marlon Brando, James Caan, Burt Reynolds, Gene Hackman. Galiausiai vaidmuo atiteko Jackui Nicholsonui.

Teisę į Ken Kesey bestselerio „Skrydžio virš gegutės lizdo“ ekranizaciją ilgus metus turėjo Holivudo kino grandas Kirk Douglas. Tačiau projekto pradėjimu ėmė rūpintis jo sūnus, tuomet jau žymus aktorius Michael Douglas, buvęs filmo prodiuseriu. Vis dėl to Kirk Douglas pasiliko teisę gauti dalį filmo uždirbto pelno ir neblogai pasipelnė iš šio filmo.

Kirk Douglas svajojo vaidinti „Skrydyje virš gegutės lizdo“, tačiau kuomet projektas buvo pradėtas filmuoti, aktorius buvo pernelyg senas, kad jame vaidintų.

Pradėjus regzti mintis apie knygos ekranizaciją nebuvo išvengta kliūčių – nei viena rimta kino studija nenorėjo imtis tokio abejotino projekto. Viešėdamas Prahoje Kirk Douglas sutiko Milošą Formaną, kuriam papasakojo filmą idėją ir pasiūlė tapti būsimo projekto režisieriumi.

Picture
www.prisonphotography.files.wordpress.com
Novelės autorius Ken Kesey parašė filmo scenarijų, tačiau pastarasis nepatiko režisieriui Milošui Formanui, kadangi istorija buvo pasakojama Bromdeno asmeniu. Įsižeidęs Ken Kesey pareiškė, jog niekuomet nežiūrės „išniekintos“ savo knygos ekranizacijos ir padavė filmo prodiuserius į teismą, tačiau jo ieškinys buvo atmestas.

Po daugybės metų rašytojas Ken Kesey gulėjo lovoje ir maigė televizoriaus nuotolinio valdymo pultą ieškodamas ko nors įdomaus žiūrėjimui ir rado įdomų filmą. Tačiau tik po kelių minučių suprato, kad tai jo knygos ekranizacija, tad prisimindamas nuoskaudą vyras tuoj pat perjungė kanalą.

Dauguma statistų iš tiesų buvo ligoniai. Kiekvienas filmavimo narys savo globon gavo po 2 - 3 pacientus tam, kad susibendrautų su sergančiais žmonėmis ir atrastų kažką bendro.

Louise Fletcher savo vaidmenį gavo iki filmavimo pradžios likus tik savaitei. Kino bandymuose moteris dalyvavo ištisus šešis mėnesius, o režisierius vis nesiryžo skirti jai pagrindinio vaidmens, tad svarstė kitas kandidatūras, tačiau kaskart į peržiūras vis kviesdavosi ir Louise Fletcher, kol galiausiai priėmė galutinį sprendimą.

Picture
www.mohitvalecha.files.wordpress.com
Prieš pradedant filmavimo darbus Milošas Formanas surinko visą filmavimo komandą ir parodė jiems  daugelyje šalių uždraustą 1967 – ųjų dokumentinę dramą „Titicut Follies“. Juostoje pasakojama apie vienos Masačiusetso ligoninės pacientus, kurie yra nusikaltimus įvykdę psichiniai ligoniai.

Egzistuoja teorija, kad epizode, kuriame Jack Nicholson herojus patiria išbandymą elektros šoku, Jack iš tiesų teko patirti šios terapijos galią dėl neapdairios personalo klaidos.

Milošo Formano juosta tapo antru filmu istorijoje, gavusiu pačius svarbiausius apdovanojimus Oskarų ceremonijos metu – geriausias filmas, geriausias režisierius, geriausias adaptuotas scenarijus, geriausias aktorius, geriausia aktorė.

Viso filmavimo metu Hardingą įkūnijantis William Redfield sunkiai sirgo. Praėjus keliems mėnesiams po filmavimo darbų pabaigos aktorius mirė.
Leave a Reply.


UA-35502470-1