Picture
www.movies.com
Tai pirmas filmas apie Betmeną, kurio pavadinime nefigūruoja legendinio superherojaus vardas.

Vaidinti legendinį Džokerį veržėsi Robin Williams, Paul Bettany, Adrienas Brody, vaidmuo atiteko Heathui Ledgeriui.

„Tamsos riteris“ – tai pirmas ekranizuotas komiksas, gavęs Oskarą už geriausią vaidybą (Oskaras  atiteko Heath Ledger už Džokerio vaidmenį).

Picture
www.movies.com
Tam, kad tinkamai pasiruoštų Džokerio vaidmeniui, Heathas Ledgeris beveik šešias savaites vienas gyveno viešbučio kambaryje, bandydamas perprasti savo herojaus psichologiją, gestus, balsą, ir įvaldyti kraupiai skambantį jo juoką. Anot aktoriaus, tinkamas balsas ir šiurpą keliantis juokas buvo sunkiausia pasiruošimo dalis. Ruošiantis vaidmeniui Ledgeris sėmėsi manierų iš 1971 – ųjų „Prisukamo apelsino“ (orig. „A Clockwork Orange“) herojaus Alexandro DeLarge bei netvarkingo ir chaotiško grupės „Sex Pistols“ vokalisto Sid Vicious.

Dėl Džokerio vaidmens „Tamsos riteryje“ Heath Ledger atsisakė vaidinti 2008 - ųjų filme „Australija“ (orig. „Australia“).

Scenoje, kurioje Džokeris eina per ligoninę persirengęs sesele, ant jo chalato parašytas Matildos vardas. Tai – mylimos Heath dukters vardas.

Picture
www.bscreview.com
Kuomet režisieriaus Christopher Nolan paklausė kodėl Džokerio vaidmeniui pasirinktas būtent Heath Ledger, režisierius atsakė, jog aktorius yra bebaimis. Kaip vėliau paaiškėjo, režisierius šiame vaidmenyje matė tik Heathą Ledgerį, o aptarti vaidmens jiedu susitiko dar prieš atsirandant  filmo scenarijui.

Režisieriaus Christopherio Nolano favoritas Harvey Dento vaidmeniui buvo aktorius Matt Damon. Deja, pastarasis vaidmens atsisakė, vaidmuo atiteko Aaronui Eckhartui.

Picture
www.thehollywoodnews.com
Ruošdamasis vaidmeniui Aaron Eckhart atidžiai išstudijavo pačius ryškiausius asmenybės susidvejinimo atvejus ir kai ką pritaikė savo vaidinamam personažui.  

Kandidatės Rachel vaidmeniui buvo Katie Holmse, Emily Blunt, Rachel McAdams. Galiausiai vaidmuo atiteko Maggie Gyllenhaal.
 
Vienas iš sprogimų buvo filmuotas  Battersea Power stotyje Londone. Triukšmas taip išgąsdino praeivius, kad jie sukėlė paniką šaukdami, jog tai - teroro aktas.

Picture
www.media.filmschoolrejects.com
„Tamsos riteris“ per šešias dienas uždirbo daugiau negu „Betmenas: pradžia“ (orig. „Batman Begins“, 2005) per visą gyvavimo laiką.

Filmas tapo ketvirtu filmu pasaulyje, uždirbusiu daugiau kaip 1 milijardą JAV dolerių (1 001 921 825 $) ir tapo pačia pelningiausia komikso ekranizacija.

Juosta skirta Heath Ledger ir Conway Wickliffe. Finaliniuose filmo titruose rašoma „Mūsų draugams Heath Ledger  ir Conway Wickliffe atminti“ (orig. „In memory of our friends Heath Ledger & Conway Wickliffe.“)

Conway Wickliffe buvo specialiųjų efektų technikas, 2007 – ųjų rugsėjį žuvęs susidūrus mašinoms kaskadinio triuko metu.


Picture
Džokeris – tai priešpaskutinis Heath Ledger vaidmuo (po jo sekė „Daktaro Parnaso fantazariumas“ (orig. „The Imaginarium of Doctor Parnassus“, kuriame aktorius nebaigė filmuotis).

Heath Ledger mirtis 2008 – ųjų sausio 22 dieną sukėlė daugybę kalbų, kad juosta bus perfilmuojama, tačiau aktoriaus mirties dieną visos Džokerio scenos jau buvo nufilmuotos.

Picture
Po mirties Heath Ledger iškovojo beveik visus apdovanojimus (viso 32), kuriems buvo nominuotas už Džokerio vaidmenį, tame tarpe ir Oskarą, Auksinį Gaublį, BAFTA, aktorių gildijos apdovanojimą. Aktoriui neatiteko tik du apdovanojimai – Satellite bei Londono kino kritikų apdovanojimas.


Picture
www.nela.in
Džokerio grimą sudaro trys dalys – patvarūs silikoniniai įdėklai, kurie būdavo tvirtinami specialiomis kosmetinėmis priemonėmis. Du įdėklai buvo tvirtinami prie skruostų, o trečiasis po apatiniu žandikauliu. Lūpų grimas buvo daromas specialių silikoninių lūpų dažų pagalba, kurie sukurdavo randų, sužalotų ir ištemptų lūpų bei burnos, supjaustytos nuo ausies iki ausies, vaizdą. Aktoriaus veido oda buvo dengiama specialiu patvariu pagrindu, leidžiančiu suteikti itin blyškų odos atspalvį, kurio dėka Džokeris atrodo tarsi gyvas numirėlis.

Silikoniai dėklai pagaminti iš itin patvarios, lengvos ir lanksčios medžiagos, tad Heath Ledger galėjo laisvai ir nevaržomai kalbėti ir daryti grimasas. Grimas iš tiesų atrodo labai natūraliai (jeigu tai galima taip pavadinti) ir įspūdingai.

Grimas aktoriui buvo daromas toli gražu nesilaikant kruopštumo, kad žiūrovas patikėtų, jog prieš jį iš tiesų stovi beprotis, persirengęs klounu. Įspūdingai atrodantis kasdieninis grimas užimdavo tik kiek mažiau nei valandą.


akvile
28/4/2015 09:10:54 pm

Reply



Leave a Reply.


UA-35502470-1