Picture
www.doctormacro.com
1936 – aisiais išleistas Margaret Mitchell romanas pirmąją prekybos dieną buvo parduotas daugiau kaip 50 tūkst. kopijų tiražu. Nepraėjus nei metams po išleidimo romanas gavo Pulitzerio premiją ir buvo perleistas 31 kartą.

Kaip avansą už būsimą romaną Margaret Mitchell gavo 500 JAV dolerių, o autorinio atlygio dėka, gaudama dalį pajamų nuo parduotų knygų, autorė tik per pirmus knygos pardavimo metus susižėrė 3 milijonus JAV dolerių (šiais laikais tai būtų apie 33 milijonus JAV dolerių).

Romano idėją aktorė sukūrė panaudojusi savo pačios gyvenimą. Dar mokydamasi koledže ji įsimylėjo bendrakursį, tačiau jiems nebuvo lemta būti drauge – vyras žuvo fronte Pirmojo pasaulinio karo metais.


 
Picture
www.moviemobsters.com
2001 – aisiais metais Didžiosios Britanijos karinių pajėgų majoras Čarlzas laimėjo 1 milijoną svarų sterlingų. Tačiau TV laida nepateko į eterį, o Čarlzas, jo žmona ir draugas buvo suimti, apkaltinti sąmokslu ir pripažinti kaltais. Peržiūrėdami filmuotą laidos „Kas nori tapti milijonieriumi?“ medžiagą, redaktoriai atkreipė dėmesį į iš salės sklindantį kosulį prieš kiekvieną Čarlzo atsakymą į klausimą.

Skandalas, lydėjęs anglų majorą įkvėpė Indijos rašytoją Vikas Swarup parašyti romaną „Klausimas - atsakymas“ (orig. „Q & A“). Šio romano motyvais režisierius Danny Boyle nufilmavo juostą „Lūšnynų milijonierius“.UA-35502470-1