Picture
Viename interviu režisierius Nimród Antal teigė, jog sukurti „Kontrolierius“ jį įkvėpė Andrejaus Tarkovskio (Андрей Тарковский) juosta „Soliaris“ (orig. „Solyaris“, 1972).
 
Filmas „Kontrolieriai“ buvo filmuojamas naktimis – 23.30 – 4.30 valandomis, kuomet metro nebeveikia.

Ilgą laiką juostos filmavimas buvo atidedamas, nes filmavimo grupė negalėjo gauti leidimo pradėti filmuoti metro. Nei viena institucija, į kurią buvo kreiptasi, nenorėjo išduoti leidimo filmui, kuriame kontrolieriai vaizduojami kaip idiotų gauja. Galų gale filmo prodiuseris, Tamás Hutlassa ir režisierius Nimród Antal susitiko su Vengrijos viešojo transporto kompanijos direktoriumi Aba Botond, kurį jie įtikino duoti leidimą filmavimo darbams. Filmas prasideda Abos Botondo kreipiniu į žiūrovą, kuriame jis teigia, jog juostos personažai neturi nieko bendra su tikrais Vengrijos metro kontrolieriais.


 
Picture
www.movies.com
Frankas Milleris savo komiksus apie 300 spartiečių sukūrė įkvėptas 1962 – ųjų juostos „300 spartiečių“ (orig. „The 300 Spartans“).

Scena Senate, kaip ir karalienės Gorgo išprievartavimo scena, buvo parašytos specialiai filmui. Dar daugiau - Franko Millerio komiksuose, kuriais remiantis sukurtas filmas, buvo žymiai mažiau monstrų ir pabaisų.

Praktiškai visas Kserkso kostiumas pagamintas iš metalo, o ne iš medžiagos. Tai – sudėtingiausias filmo kostiumas, pagamintas iš daugybės detalių, puoštas brangakmeniais, tauriaisiais metalais, biseriu ir sudėtingais siuviniais. Herojaus paveikslą papildė net dvylika įspūdingo dydžio auskarų. Vyro kostiumas buvo kuriamas remiantis Franko Millerio komiksų paveikslėliu.


 
Picture
www.kinopoisk.ru
„Nuostabaus proto“ režisieriaus kėdė buvo siūloma Robertui Redfordui, tačiau vyras atsisakė, nes jo netenkino filmavimo darbų tvarkaraštis.
   
Džoną Nešą galėjimo suvaidinti Tomas Cruise.

Atlikti Alicijos vaidmens buvo kviečiama Salma Hayek.

Intymi scena lovoje tarp Russello Crowe ir Jennifer Connelly buvo iškirpta iš galutinio filmo varianto.

Tikrasis Džonas Nešas buvo pakviestas į filmavimo aikštelę tam, kad padėtų aktoriams geriau įsijausti į savo vaidmenis. Vėlesniuose interviu Russellas Crowe prisipažino, jog buvo sužavėtas tuo, kaip garsusis matematikas atlieka judesius rankomis ir bandė tai atkartoti filmavimo metu.UA-35502470-1