Picture
www.movies.com
Frankas Milleris savo komiksus apie 300 spartiečių sukūrė įkvėptas 1962 – ųjų juostos „300 spartiečių“ (orig. „The 300 Spartans“).

Scena Senate, kaip ir karalienės Gorgo išprievartavimo scena, buvo parašytos specialiai filmui. Dar daugiau - Franko Millerio komiksuose, kuriais remiantis sukurtas filmas, buvo žymiai mažiau monstrų ir pabaisų.

Praktiškai visas Kserkso kostiumas pagamintas iš metalo, o ne iš medžiagos. Tai – sudėtingiausias filmo kostiumas, pagamintas iš daugybės detalių, puoštas brangakmeniais, tauriaisiais metalais, biseriu ir sudėtingais siuviniais. Herojaus paveikslą papildė net dvylika įspūdingo dydžio auskarų. Vyro kostiumas buvo kuriamas remiantis Franko Millerio komiksų paveikslėliu.


 
Picture
www.kinopoisk.ru
„Nuostabaus proto“ režisieriaus kėdė buvo siūloma Robertui Redfordui, tačiau vyras atsisakė, nes jo netenkino filmavimo darbų tvarkaraštis.
   
Džoną Nešą galėjimo suvaidinti Tomas Cruise.

Atlikti Alicijos vaidmens buvo kviečiama Salma Hayek.

Intymi scena lovoje tarp Russello Crowe ir Jennifer Connelly buvo iškirpta iš galutinio filmo varianto.

Tikrasis Džonas Nešas buvo pakviestas į filmavimo aikštelę tam, kad padėtų aktoriams geriau įsijausti į savo vaidmenis. Vėlesniuose interviu Russellas Crowe prisipažino, jog buvo sužavėtas tuo, kaip garsusis matematikas atlieka judesius rankomis ir bandė tai atkartoti filmavimo metu.


 
Picture
Kino filmas „Čarlio Sen Klodo mirtis ir gyvenimas“, sukurtas remiantis to paties pavadinimo rašytojo Ben Sherwood bestseleriu.
 
Tai antras bendras jaunosios kartos aktorių atstovo Zaco Efrono ir režisieriaus Burr Steers kūrinys (pirmasis bendras jų darbas 2009 - ųjų „Vėl septyniolikos“). 
 
Filme, pasakojančiame apie jaunuolį, vardu Čarlis, kuris autoavarijos metu netenka savo jaunesniojo brolio ir užsidaro savyje bei atsiskiria nuo išorinio pasaulio, režisierius teigė norintis pavaizduoti kaip mums brangūs, tačiau mirę žmonės veikia tolesnį mūsų gyvenimą, mąstyseną bei kokią dalį savęs palieka mumyse.


 
Picture
www.starpulse.com
Iš pradžių buvo manoma, jog Holės vaidmenį atliks platininė Holivudo blondinė Marilyn Monroe. Knygos autorius Trumanas Capote nebuvo sužavėtas Audrey Hepburn pasirinkimu ir teigė nematantis joje Holės, kuriai jis įkvėpė gyvenimą. Rašytojas pasakojo, jog aktorė jo neįkvepia ir nežavi.
 
Holė Golightly – vienas nedaugelio Audrey Hepburn vaidmenų, dėl kurio ji ilgai dvejojo ir vis nesutiko filmuotis. Viename savo interviu savo dalyvavimą „Pusryčiuose pas Tifanę“ aktorė pavadino klaida, tačiau šiandien šis filmas sunkiai įsivaizduojamas be žaviosios anglės.


 
Picture
www.imdb.com
„Geriausi mūsų gyvenimo metai“ – pirmas režisieriaus William Wyler filmas, sukurtas po karo ir paskutinis jo darbas kino studijoje Samuel Goldwyn Company.
 
Samuelio Goldwyno sumanymu filme turėjo filmuotis Teresa Wright, Dana Andrews, David Niven, Farley Granger ir Walter Brennan. Galiausiai kvietimus filmuotis gavo tik pirmi du sąrašo aktoriai.
 
Milly Stephenson vaidmenį turėjo atlikti 20th Century Fox žvaigždė June Haver, tačiau ją pakeitė aktorė Myrna Loy.


 
Picture
www.doctormacro.com
1936 – aisiais išleistas Margaret Mitchell romanas pirmąją prekybos dieną buvo parduotas daugiau kaip 50 tūkst. kopijų tiražu. Nepraėjus nei metams po išleidimo romanas gavo Pulitzerio premiją ir buvo perleistas 31 kartą.

Kaip avansą už būsimą romaną Margaret Mitchell gavo 500 JAV dolerių, o autorinio atlygio dėka, gaudama dalį pajamų nuo parduotų knygų, autorė tik per pirmus knygos pardavimo metus susižėrė 3 milijonus JAV dolerių (šiais laikais tai būtų apie 33 milijonus JAV dolerių).

Romano idėją aktorė sukūrė panaudojusi savo pačios gyvenimą. Dar mokydamasi koledže ji įsimylėjo bendrakursį, tačiau jiems nebuvo lemta būti drauge – vyras žuvo fronte Pirmojo pasaulinio karo metais.


 
Picture
www.moviemobsters.com
2001 – aisiais metais Didžiosios Britanijos karinių pajėgų majoras Čarlzas laimėjo 1 milijoną svarų sterlingų. Tačiau TV laida nepateko į eterį, o Čarlzas, jo žmona ir draugas buvo suimti, apkaltinti sąmokslu ir pripažinti kaltais. Peržiūrėdami filmuotą laidos „Kas nori tapti milijonieriumi?“ medžiagą, redaktoriai atkreipė dėmesį į iš salės sklindantį kosulį prieš kiekvieną Čarlzo atsakymą į klausimą.

Skandalas, lydėjęs anglų majorą įkvėpė Indijos rašytoją Vikas Swarup parašyti romaną „Klausimas - atsakymas“ (orig. „Q & A“). Šio romano motyvais režisierius Danny Boyle nufilmavo juostą „Lūšnynų milijonierius“.


 
Picture
„Ilgo plauko istorija“ – tai penkiasdešimtasis pilnametražis Walt Disney Pictures animacinis filmas.
 
Abu filmo režisieriai, Nathan Greno ir Byron Howard svajojo tapti animatoriais nuo tos akimirkos, kuomet apsilankė Disney animacijos studijoje Disney World pramogų parke.
 
Prieš pradedant darbą Disney studijoje, Byronas Howardas dirbo ekskursijų vadovu ir valandų valandas iš gatvės stebėjo studijos langus ir animatorių darbą joje.
 
Šiandien Nathanas Greno ir Byronas Howardas – kylančios animacijos žvaigždės, atstovaujančios jaunąją režisierių kartą.


 
Picture
„Hachiko: Šuns istorija“ – tikrais faktais paremtas filmas. Ši istorija įvyko Japonijoje 20 – aisiais. Šuo kasdien lydėdavo savo šeimininką į traukinių stotį ir pasitikdavo jį po darbo. Šeimininkui netikėtai mirus šuo ištisus devynerius metus kasdien 17 valandą ateidavo į stotį jo pasitikti ir laukdavo šeimininko iki kol išvažiuodavo paskutinis traukinys. 
Picture
Pretendentai į Rendlo Patriko McMurphy vaidmenį buvo tokie žymūs aktoriai kaip Marlon Brando, James Caan, Burt Reynolds, Gene Hackman. Galiausiai vaidmuo atiteko Jackui Nicholsonui.

Teisę į Ken Kesey bestselerio „Skrydžio virš gegutės lizdo“ ekranizaciją ilgus metus turėjo Holivudo kino grandas Kirk Douglas. Tačiau projekto pradėjimu ėmė rūpintis jo sūnus, tuomet jau žymus aktorius Michael Douglas, buvęs filmo prodiuseriu. Vis dėl to Kirk Douglas pasiliko teisę gauti dalį filmo uždirbto pelno ir neblogai pasipelnė iš šio filmo.

Kirk Douglas svajojo vaidinti „Skrydyje virš gegutės lizdo“, tačiau kuomet projektas buvo pradėtas filmuoti, aktorius buvo pernelyg senas, kad jame vaidintų.

Pradėjus regzti mintis apie knygos ekranizaciją nebuvo išvengta kliūčių – nei viena rimta kino studija nenorėjo imtis tokio abejotino projekto. Viešėdamas Prahoje Kirk Douglas sutiko Milošą Formaną, kuriam papasakojo filmą idėją ir pasiūlė tapti būsimo projekto režisieriumi.UA-35502470-1