Picture
www.movies.com
Biografinė nuotykių drama

Režisierius: Danny Boyle

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 94 min

 
Biografinėje nuotykių dramoje „127 valandos“ (orig. „127 Hours“), Oskaro laureatas, režisierius Danny Boyle nagrinėja gyvybės ir mirties, būties, gyvenimo tikslo ir meilės klausimus.

Tikrais įvykiais paremta juosta pasakoja alpinisto – ekstremalo Aron Ralston (vaidina akt. James Franco) istoriją. Vieną saulėtą savaitgalį, niekam nieko nesakęs, vaikinas išsiruošia į Jutos kanjoną, kur jo tyko nelaimė. Sumaniai nardydamas tarp uolose slypinčių plyšių, netikėtai, prispaustas didžiulio riedulio, Aronas įstringa viename jų. 127 valandos be maisto, praktiškai be vandens, be vilties išgyventi. Senkant jėgoms, gęstant vilčiai išsigelbėti, jaunuolis savyje atranda didžiulį norą gyventi, jėgų išsivaduoti ir vardan savo gyvybės padaro tai, apie ką daugeliui baisu ir pagalvoti.

Picture
www.movies.com
Juostą lydi geras garso takelis, o akį džiugina net tik juostos pradžioje matomi įspūdingi vaizdai, tačiau ir puiki James Franko vaidyba. Iš tiesų muzika, kuri atrodo tokia gyva katastrofos fone, tampa antrojo plano vaidmens atlikėja. Kiekviena Arono būsena, emocija, jausmas lydimi puikių ir gilių dainų, leisiančių pajusti visa tai, ką tą akimirką jaučia herojus. Patiko tai, jog šioje juostoje režisierius Danny Boyle išlaikė savo išskirtinį stilių, o į pagalbą pasitelkė sumanų kino operatorių, kuris savo išskirtine filmavimo technika juostai suteikė žavingo šarmo. Juostoje sumaniai pinasi skaudi realybė, herojų persekiojančios haliucinacijos ir man labiausiai patikę žvilgsniai į praeitį, vadinamieji flashback.

Po filmo peržiūros galima padaryti tris išvadas – visada sakykite kur einate, dažniau skambinkite tėvams ir niekada nepirkite pigių kišeninių peiliukų, pagamintų Kinijoje.

Picture
www.movies.com
Juostos laukiau ilgai ir kantriai bei daug iš jos tikėjausi, tačiau likau kiek nusivylusi. Visų pirma, dėl didelės reklaminės kampanijos žiūrovas paliekamas be intrigos. Pripažinkime, juk visi reklamos dėka žinome, kad įstrigęs kanjone Aronas nusipjaus sau ranką. Tačiau visus kamuoja klausimas „kaip?“ ir, vedini kraujo troškimo visi masiškai veržiasi žiūrėti šią juostą. Žiūrovus taip pat masina ir net 6 Oskaro nominacijos (geriausias filmas, geriausias pagrindinio vaidmens atlikėjas, geriausias adaptuotas scenarijus, geriausias montažas, geriausias kompozitorius, geriausia daina), daugumos nuomone esančios geros kino juostos rodikliu.

Picture
Man regis žmones masina ne pats filmas, o neįtikėtinas Arono Ralstono poelgis, kurį dauguma mūsų laiko didvyrišku. Žinoma, negalime nubraukti ir žymiojo juostos kūrėjo Danny Boyle, kurio „Lūšnynų milijonierių“ („Slumdog Millionaire“), susišlavusį net 8 Oskarus ir nominuotą dar dviem žiūrėjome visi, o dabar norime pamatyti tokį pat kokybišką ir iki tobulumo nugludintą reginį. O kur dar puiki James Franko vaidyba, kurios dėka šis vaidmuo neretai pavadinamas geriausiu aktoriaus karjeroje.

Nors filmas turi visus geram filmui reikalingus elementus, asmeniškai man jis nepadarė tokio didelio įspūdžio kaip tikėjausi. Vietomis žiauri, jautri, spalviškai ryški juosta man pasirodė kiek pernelyg ištęsta ir išaukštinta, pernelyg išreklamuota, tad nemanau, jog žiūrėčiau ją antrą kartą. Filmas, mano akimis, mažiausias vertas garbingojo Oskaro.

Jūratė
18/2/2011 10:41:18 pm

Man irgi nepatiko. Labai taikliai parašei, kad reklama daro savo. Būtent dėl reklamos kaip pakvaišusi laukiau šito filmo, tikėjausi, kad po peržiūros liksiu išižiojusi ir netekusi amo, plūsiu ašaromis dėl tos rankos. Deja. Graži muzika, vaizdai, tačiau pačios istorijos perteikimas man nepatiko, o ir pats filmas žiūrėjosi ilgai ir neįdomiai.

Reply
Renata
24/2/2011 06:51:44 pm

nusivyliau,,,,ziurejau ir laukiau kazko...bet...taip filmas ir baiges

Reply
Artas
26/2/2011 05:32:13 am

Niekada iš filmo nereikia nieko laukti,reikia žiūrėti ir tada daryti išvadas.Kiekvienas sutiks,kad filmo įtampa prikausto prie ekrano,filmą žiūrime,nujaučiame,kad kažkas įvyks(toks A.Hičkoko filmų fenomenas),o pasibaigus jam pasilieka slogus jausmas,verčiantis apmąstyti savo gyvenimą...Sėkmės"Kinokadrui"!!!

Reply
KeyKey
10/4/2011 10:05:29 pm

Laaaabaaaai nuobodus filmas, kuriame nieko nevyksta. Na nebent herojaus fizinės kančios yra, kurias puikiai gali patirti ir žiūrovas, kuris sėdi ir žiūri filmą, nors galėtų eiti užsiimti įdomesniais dalykais.

Reklamos žavesį lengva įveikti :) Tiesiog atidžiau įsižiūrėkite į tai, ką reklama jums siūlo.

Danny Boyle! 8 oskarai už Indiją, lušnynus, milijoną, našlaičio tapimą (beveik) princu.
Kai žiūrėjote "127 valandų" anonsą, tai buvo ten Danny Boylas, bet ar buvo Indija ir jos lūšnynai, ar buvo milijonas ir jo siekiantis našlaitis? Jeigu nebuvo, tai kodėl tikėjotės "kažko panašaus"? Tai tas pats, kas iš filmo "Pasaulių karo" laukti kažko panašaus, ko ir iš "Šindlerio sąrašo" tik todėl, kad abu filmus statė Spielbergas.

Reply
10/4/2011 10:28:39 pm

Pacituokite sakinį kuriame kas nors rašo, kad tikėjosi "kažko panašaus" :) Visi tikėjosi įspūdžio, gero reginio, o apie panašumą čia net neužsimenama.
Gerbiamas KeyKey, kodėl jūs visur matote tai, ką norite matyti?

Reply
Fanfanė
14/5/2011 06:07:15 pm

Aš sakyčiau, kad istorija idealiai atskleista. Juk kas gali įdomaus nutikti, kai esi savaitę įstrigęs kanjone? O čia ir norėta realią istoriją pateikti, ne kokį pafantazuotą įvykį. Aktorius puikus, visos scenos puikios.. šio filmo tikslas nėra pavėžinti žiūrovą emociniais amerikietiškais kalneliais, reikia mėgautis istorija, stebėti jos kitimą. 9,5/10 drąsiai.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1