Picture
www.movies.com
Veiksmo trileris

Režisierius: Neil Burger

Šalis: JAV

Trukmė: 105 min
 

Režisierius Neil Burger, išgarsėjęs 2006 – ųjų mistine drama „Iliuzionistas“ (orig. „The Illusionist“) šiemet pristatė jau ketvirtąjį savo darbą – mistinį mokslinės fantastikos trilerį „Šalutinis poveikis“ („Limitless“), kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Holivudo žvaigždės Robertas De Niro ir Bradley Cooper.

Picture
www.movies.com
Edis Mora (vaidina akt. Bradley Cooper) – apšepęs ir ne itin vykęs rašytojas, turintis kontraktą naujam leidiniui, tačiau negalintis sumegzti nei sakinio ir išgyvenantis kūrybinę krizę. Tokį nevykėlį kaip mat palieka mergina (vaidina akt. Abbie Cornish), šalia savęs trokštanti matyti rimtą vyrą, o ne apsimiegojusį rašytoją neplauta galva. Vieną dieną gyvenimu nusivylęs Edis savo kelyje sutinka buvusios žmonos (vaidina akt. Anna Friel) brolį Vernoną (vaidina akt. Johnny Whitworth) – garsų narkotikų prekeivį, buvusiam giminaičiui pasiūliusį skaidrią ir stebuklus kuriančią NZT tabletę.

Picture
www.movies.com
Žmogaus smegenis, dirbančias tik maždaug 20 % pajėgumu mažoji piliulė priverčia dirbti visu, kone 100 % pajėgumu ir atveria duris į naują gyvenimą, kuriame apstu šlovės, pinigų ir pripažinimo. Edžio bestseleris gimsta vos per kelias akimirkas, o finansiniai skaičiavimai tampa vyro pašaukimu. Edis Mora, buvęs savo paties šešėlis, nuo šiol – puikus finansų analitikas, kraunantis turtus milijonieriui verslininkui Carlui Van Loonui (vaidina akt. Robert De Niro). Finansų pasaulio ryklys, gyvenime patyręs ne vieną nuopolį suvokia, jog naujasis jo padėjėjas nėra toks gudrus kokiu dedasi ir bando ištiesti pagalbos ranką Edžiui, spjovusiam ant savo praeities. Juk dabar Edis – sėkmingas verslininkas, turintis milžiniškų užmojų. Tačiau už viską gyvenime reikia mokėti, o šalia šlovės spinduliuose besimaudančių gudruolių visuomet būriuojasi minia kenkėjų. Ne išimtis ir Edis, ramų ir saugų gyvenimą iškeitęs į neramią kasdienybę, priklausomą nuo skaidrios NZT piliulės.

Picture
www.movies.com
Puiki aktorių vaidyba, gyvybingas garso takelis, įdomus siužetas, įtemptos veiksmo scenos ir puikus apipavidalinimas filmą turėjo paversti puikiu reginiu. Deja, buvo kiek kitaip.

Bradley Cooperis puikiai susitvarkė su vaidmeniu. Pradžioje buvęs susigūžusiu rašytoju neplauta galva filmo eigoje jis virsta velniškai patraukliu vyru nuginkluojančia šypsena, iš koto verčiantis visus savo erudicija. Kiek kitoks čia Robertas De Niro – jo vaidmuo daugiau foninis, tarsi epizodinis, o ir aktoriaus įkūnijamas personažas ekrane matytas jau ne kartą. Žinoma, Robertas De Niro – aukščiausios klasės aktorius, kuris net ir antrarūšiame seriale apie nieką atrodys patraukliai ir žavingai.

Picture
www.movies.com
Patiko pagrindinio herojaus nuotaikų ir būklės atspindys jį supančiame pasaulyje. Kuomet Edis nebeturi NZT tablečių ir grįžta į niūrią kasdienybę, filmo spalvinė gama tampa niūri, vyrauja purvinos spalvos. Viskas priešinga Edžiui išgėrus magiškąją piliulę – jį supantis pasaulis nušvinta vaiskiomis ir ryškiomis spalvomis. Toks vaizdo pateikimas sustiprina ekrane matomą vaizdą ir padeda puikiai perteikti pasakojamą istoriją. Ryškios spalvos signalizuoja apie „pagerėjusią“ Edžio gyvenimo kokybę ir tarsi iškelia jį virš pilkos kasdienybės, parodo jo pranašumą kitų, pilkų žmonių atžvilgiu.

Picture
www.movies.com
Keisčiausias vaidmuo teko Edžio merginai Lindei, įkūnytai aktorės Abbie Cornish. Filmo pradžioje ji meta nevykėlį Edį, o vos šiam praturtėjus ir tapus rimtu ir sėkmingu vyruku mergina grįžta pas buvusį mylimąjį. Viskas būtų neblogai, tačiau netrukus Lindė ir vėl palieka Edį, vos tik sužino, kad pastarasis vartoja NZT tabletes. Kodėl? Ogi jai nepatinka naujasis, „pagerintas“ Edis Mora, jai reikia senojo, kurį ji kažkada ir paliko. Tačiau šlovė daro savo ir štai Lindė antrąkart grįžta, pamačiusi, jog Edis gali verstis be tabletyčių ir uoliai kopia karjeros laiptais. Iš koto verčianti meilė, ne kitaip...

Picture
www.kinopoisk.ru
Tikėjausi, jog filmo pabaigoje Edžiui teks susimokėti už sėkmę ir šlovę, nes juk visi puikiai žinome, kad gyvenime už viską reikia mokėti. Tačiau ne, sėkmingą loterijos bilietą ištraukęs Edis maudosi šlovės spinduliuose, akiplėšiškai šypsosi žiūrovui ir per gyvenimą eina plačiais žingsniais. Jis nugali priešus, tampa kone supermenu ir sparčiai iriasi link žiūrovo užuodžiamo happy end‘o. Štai jis – šiuolaikinis herojus, neturintis skrupulų, kuriam gyvenime tiesiog pasisekė.

Picture
www.kinopoisk.ru
Nors išvardinau nemažai pliusų, filmas man pasirodė kiek ištęstas ir vietomis nuobodokas. Filmo idėja originali, tačiau jos išpildymas neprivertė aikčioti iš malonumo. Taip, jis modernus, originalus ir stilingas, tačiau tarsi neišbaigtas, neišvystytas iki pabaigos, tarsi saldainis be įdaro. Na, o pabaiga, mano nuomone ir buvo didžiausias kliuvinys, sugadinęs ir taip menką filmo peržiūros malonumą. Net scena, kuomet Edis iškoneveikia jam nieko bloga nepadariusį Carlą Van Looną kelia klausimą – už ką ir kodėl? Aišku tik viena – kad ir kiek procentų smegenų dirbtų Edžio galvoje, nuo NZT jis toli gražu neprotingėja.

Fanfane
13/6/2011 05:38:25 am

Filmo nuobodziu niekaip nepavadinciau, pati prilipus prie ekrano ziurejau, bet jau cia subjektyvu :)
Tik man baisiai nepatinka, kad filmui fantastikos zanra primeta, as cia nieko panasaus nemaciau.

Reply
13/6/2011 05:25:43 pm

Aš parašiau, jog tai yra veiksmo trileris, nors ir trileriu aš to tikrai nepavadinčiau. Bet kokiu atveju, žanrus rašau ne savo nuožiūra.

O dėl fantastikos, tai Limitless priskiriamas mokslinės fantastikos žanrui ir manau gana pelnytai, nes tos NZT tabletytės mūsų akimis atrodo gana nerealus dalykas, utopinė idėja, tačiau juk ateityje visko gali būti kai farmacija ir mokslininkų išradimai taip sparčiai iriasi pirmyn :)

Reply
Mergina
17/6/2011 09:04:16 pm

Visiškai sutinku su autore: "Taip, jis modernus, originalus ir stilingas, tačiau tarsi neišbaigtas, neišvystytas iki pabaigos, tarsi saldainis be įdaro.". Filmas malonus akiai ir ausiai, tačiau tuščias, pabaigoje tiesiog norisi pasakyt "so what????"

Reply
18/7/2011 07:49:00 am

Ne tik kad neisbaigtas ir neisvystytas, bet ir labai nuobodus. Atrodo, kad is technines puses viskas buvo atlikta neblogai, taciau nuvyle prasta, neitikinanti vaidyba, dar kvailesnis scenarijus ir pacio rezisieriaus nezinojimas ka daryti toliau (tai labai jauciasi). BAD.

Reply
zinau
15/2/2012 01:30:33 am

Jonai, Jonai, kas nesupranta, tas ir nesupras. Viskas cia labai gerai ir teisingai tam filme. Kitaip nebutu idomu.

Reply
megeja
12/4/2013 10:46:25 pm

Kol kas kiek skaičiau čia apie filmus, tai mačiau tik kritiką. Kažkaip nė vienas filmas neįtinka. Nors kas vienam nepatinka nereiškia, kad ir kitam turi nepatikti. Visi esam skirtingi, turintis ir savo skonį.
O man šis filmas labai patiko, gal aš tiek nesikabinėju:) Filmas sužadino vaizduotę, kad ir aš tokių tablečių norėčiau :) gal tik pabaiga kažkokia ne tokia

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1