Picture
www.movies.com
Fantastinė drama

Režisierius: Clint Eastwood

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 129 min

 
Pasakojame pinami trijų žmonių, pažinusių mirtį likimai. Visi jie vos per plauką išvengė mirties, tačiau kiekvienas jų nori sužinoti daugiau ir atrasti kas gi slypi anapus. 

Prancūzė žurnalistė Marie (vaidina akt. Cécile De France) vos per plauką išvengė mirties 2004 – aisiais užklupus cunamiui. Išgyvenusi klinikinę mirtį moteris bando rasti sielos ramybę ir praverti pomirtinį gyvenimą slepiančias užuolaidas. Paryžiuje moterį persekioja tik viena mintis – mirtis... Net jos naujoji knyga, turėjusi būti apie iškilų prancūzų politiką laikui bėgant tampa kūriniu apie pomirtinį pasaulį.

Picture
www.movies.com
Marcusas ir Džeksonas (vaidina akt. Frankie ir George McLaren) broliai dvyniai, nuostabiai papildantys vienas kitą ir esantys tarsi dvi obuolio puselės, kurios negali vienas be kito. Jiedu sumaniai gina mamą narkomanę nuo socialinių darbuotojų ir svajoja apie normalią šeimą. Deja,  likimas jiems paruošė staigmeną - nelaimingo atsitiktinumo metu vyresnysis Džeksonas žūva. Po brolio laidotuvių Marcusą laikinai globai perima kita šeima, o likęs vienas berniukas nebemato gyvenimo prasmės ir užsisklendžia savyje. Vaikas tenori vieno – bent akimirkai susisiekti su mirusiu broliu, tad mina įvairių ekstrasensų slenksčius. Deja, visi jie – šarlatanai apsimetėliai, tačiau mažylis žino, jog vieną dieną sutiks tą, kuris jam neabejotinai padės...

Picture
www.movies.com
Džordžas (vaidina akt. Matt Damon) – garsus mediumas, tarpininkas tarp šio ir pomirtinio pasaulio. Išvargintas savo talento, kurį vadina prakeiksmu, vyras stengiasi pabėgti nuo savo lemties dirbdamas įprastą darbą. Deja, likimas vieną po kito siunčia jam žmones, kurių verčiamas Džordžas vis dažniau ima daryti tai, nuo ko tiek metų bėgo ir vengė. Netrukus likimas jam atsiunčia ir Marcusą bei Marie. Trys skirtingų likimų žmonės, vienas kitą matantys pirmą kartą gyvenime susitiko tam, kad padėtų vieni kitiems atrasti sielos ramybę ir atsakymus ir ramybės neduodančius klausimus.

Picture
www.movies.com
Režisierius juostoje išlaikė savo herojų tipažą – visi veikėjai – tipiškai Eastwoodiški – vieniši, be šeimos, bandantys rasti atsakymus į kamuojančius klausimus,  kovotojai iš prigimties, anksčiau ar vėliau pasiduodantys aplinkos veiksniams ir instinktams. Nepaisant to, filmas neįtikino ir nesužavėjo. Jame nemažai klaidų, nereikalingų detalių ir pašalinio veiksmo, kuris blaško žiūrovą ir nukreipia nuo pagrindinės istorijos. Filmas kiek ištęstas, peržiūros metu man prailgo, tad keliskart, nukankinta nuobodulio, spausdavau pause ir veikdavau kažką kito. Nustebino, kad Džordžo kulinarinių pamokų porininkė iš filmo buvo išmesta taip pat staiga kaip metame purvinas kojines į skalbinių dėžę – pernelyg negalvojant ir nieko neaiškinant. Tiesiog išmetam ir tiek.

Picture
www.movies.com
Mattas Damonas juostojo netrykšta žavesiu ir nesisvaido aktoriniu meistriškumu. Jo vaidyba – tai dviejų valandų slampinėjimas pajuodusiu veidu, sudarant niūraus žmogaus įspūdį, kuriam nesukruto nei vienas veido raumenėlis ištisas dvi valandas. Nėra prasmes kritikuoti aktoriaus, kadangi jo herojus ir yra būtent toks – daržovė, o čia jau nepadės net ir aktoriaus charizma ir talentas. Cécile De France žavinga ir kerinti, tačiau viena aktorė nepajėgė ištempti  viso filmo.

Picture
www.movies.com
Režisierius Clintas Eastwoodas savo darbais užsikėlė labai aukštą kartelę, tad iš žmogaus, kuriančio šedevrus kasmet laukiama kokybiško, intriguojančio ir iš masės kino juostų išsiskiriančio produkto. Deja, „Anapus“, mano nuomone, yra bereikalingas blaškymasis. Iš kitos pusės, toks Holivudo kino grandas kaip Eastwoodas gali leisti sau kurti bet ką ir pasaulis jo už tai nepasmerks, nes visi myli jo talentą ir vertina režisierių, su didžiausiu nekantrumu laukdami vis naujo darbo, prie kurio nagus būtų prikišęs šelmiškasis kaubojus.

Picture
www.movies.com
Kas filme neabejotinai patiko, tai paties režisieriaus kurta muzika, vietomis pereinanti į lengvą džiazą. Visuomet žavėjausi Clinto talentu ne tik pačiam sukurti, tačiau ir įgroti savo filmų garso takelius, tad ne išimtis ir šis, pripildytas muzikos, lengvos kaip brizas, kuri smelkiasi į kiekvieną kūno lastelę ir verčia pasinerti ir išgyventi lengvus muzikos akordus. Režisieriaus muzika man visuomet buvo tarsi saldus desertas, kuriuo norisi ilgai mėgautis, nepaleidžiant iš rankų...

Na, o filmas, kaip minėjau, ne šedevras, tačiau pasižiūrėti vietomis buvo visai įdomu, nes tai – legendinio Clinto Eastwoodo juosta.

Nercė
22/4/2011 12:51:31 am

Peržiūra buvo labai nuobodi. Taipogi stabdžiau kelis kartus, skaičiau žinias, veikiau kažką kitą, vėl įsijungus filmą stebėdavau laiką ar dar daug liko iki jo pabaigos. Man nepatiko. Net nežinau kodėl jį išvis žiūrėjau iki galo :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1