Picture
www.scanorama.lt
Komedija

Režisierius: Dome Karukoski

Šalis: Suomija, Islandija, Švedija

Trukmė: 92 min
 

Janas (akt. Jussi Vatanen) – užkietėjęs bedarbis tinginys, gyvenantis „namai – baras – namai“ režimu. Iš pirmo žvilgsnio – svajonių gyvenimas: ištikimi draugai, gražuolė draugė ir nerūpestingai leidžiamos dienos, regis, yra viskas, ko reikia pilnavertei tikro tinginio kasdienybei. Tačiau moterys nebūtų moterimis, jeigu neužsigeistų ko nors čia ir dabar. Ne išimtis ir Jano mylimoji Inari (akt. Pamela Tola), kurios kantrybei atėjo galas. Ketverius metus uoliai laukusi skaitmeninio televizijos imtuvo, neapsikentusi moteris iškelia vyrui ultimatumą – arba jis parneša namo imtuvą, arba ji palieka Janą! Gūdžią naktį iš namų išvarytas vyras į pagalbą pasitelkia draugus ir leidžiasi į skaitmeninio televizijos imtuvo paieškas. Štai čia filmo veiksmas ima panašėti į nuotaikingą pasaką – trijų likimo brolių kelionėje tyko pavojai, nuotykiai, neišsprendžiamos problemos, ir, žinoma, moteriškos pagundos.


 
Picture
Romantinė drama

Režisierius: Hyun-seung Lee

Šalis: Pietų Korėja

Trukmė: 105 min


Remiantis šiuo filmu 2006-aisiais amerikiečiai sukūrė savąją istorijos versiją – filmą „Namas prie ežero“ (orig. „The Lake House“), o 2008-aisiais rusai pristatė ta pačia tematika sukurtą, tik savai rinkai adaptuotą „Naujametinį tarifą“.

Filmo veiksmas sukasi apie ežero pakrantėje stūksantį namą, kurį jo savininkas pavadino „Il Mare“. 1999-aisiais išsikrausčiusi iš namelio Kim Eun-ju (akt. Gianna Jun) nusprendžia naujam jo gyventojui parašyti laišką, prašydama persiųsti jai adresuotus laiškus. Gyvendamas 1997-aisiais, keistą laišką gavęs Han Sung-hyun (akt. Jung-Jae Lee) merginos prašymą palaiko tiesiog pokštu dėl ant laiško nurodytos datos ir fakto, jog jis yra pirmas ir vienintelis „Il Mare“ gyventojas, tad jokia mergina prieš tai čia negyveno. Tačiau netrukus paaiškėja, jog Kim ir Sung-hyun yra du skirtingu laiku gyvenantys žmonės, kurių gyvenimus skiria dveji metai. Nepasaint to, jaunuoliai ima bendrauti per paslaptingąją „Il Mare“ pašto dėžutę, o netrukus suartėja ir tampa vienas kito gyvenimo dalimi.


 
Silvestras Samsonas
Picture
Siaubo komedija, drama

Režisierius: Quentin Dupieux

Šalis: Prancūzija, Angola

Trukmė: 82 min

 
Kaip glaustai apibūdinti filmą pavadinimu „Rubber“ taip, kad tavęs nepalaikytų mažų mažiausiai kvanktelėjusiu?  Turint omeny, kad kuo daugiau žinosite apie prancūzų kino juostą, tuo ji jums bus tik keistesnė ir labiau netelpanti į jokias intelekto koeficiento schemas – ir tai tik švelniausi apibūdinimai. Tačiau neapsigaukite - tai tik apgaulingas pirmasis sluoksnis, kuriam įveikti prireiks milžiniškos jūsų drąsos.

Pirmosios filmo akimirkos prasideda Kalifornijos dykumoje. Prie dykumoje susirinkusios publikos privažiuoja automobilis, o iš bagažinės išlipa žmogus su policijos uniforma, kuris susirinkusiai miniai ir mums, esantiems anapus ekrano,  pradeda filmo prologą.  Šis komponentas filmui ypač svarbus, nes suteikia visą toną tolimesniam filmui ir jo eigai. „Kodėl Steveno Spielbergo filme „E.T“ ateivis yra rudas?“ – iškelia klausimą policininkas. „Be priežasties“ – nieko nelaukęs pats ir atsako . „Filmas, kurį jūs išvysite šiandien, yra duoklė, odė pačiam galingiausiam šių dienų elementui – „be priežasties“ - pabaigia kalbą jis, pristatydamas filmą. Dykumoje susirinkusiai miniai išdalinami žiūronai – būtent tokiu būdu jie galės stebėti šią juostą.UA-35502470-1