Picture
www.interia.pl
Romantinė muzikinė drama

Režisierius: Bruce Parramore

Šalis: Lenkija

Trukmė: 104 min
 

Hania (vaidina akt. Izabella Miko) – pradedanti žurnalistė, gavusi pirmąjį užsakymą rimtam straipsniui. Deja, būsimo straipsnio tematika – Europos šokių festivalis, o šokiai yra ta sritis, kurios Hania visai neišmano. Wojtekas (vaidina Mateusz Damiecki) – statybose dirbantis jaunuolis, kliedintis šokiais. Hania ruošiasi vedyboms su keistenybių kupinu savo sužadėtiniu Slaveku (vaidina akt. Wojciech Mecwaldowski), o Wojtekas intensyviai treniruojasi atrankai, kurios pagrindinis prizas – šokių pamokos pas legendinį, pasaulinę karjerą padariusi šokėją Janą Ketlerą (vaidina akt. Jacek Koman).


 
Picture
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Jae-young Kwak

Šalis: Pietų Korėja

Trukmė: 123 min
 

Būdamas geru, atlapaširdžiu, kiek išsiblaškiusiu vaikinu, gyvenančiu su griežtais ir viską žinančiais tėvais, Kyun-woo (vaidina akt. Tae-hyun Cha) dažnai įsivelia į keistas istorijas.

Kartą važiuodamas namo traukinio perone jis pamato be galo girtą merginą, balansuojančią ant perono krašto. Ne todėl, kad jai nusibodo gyventi, o todėl, kad ji beprotiškai girta. Bandydamas apsaugoti gražuolę nuo mirties vaikinas nustumia ją nuo perono krašto ir štai taip Ji-hyun Jun (vaidina akt. Gianna Jun) įsiveržia į jo gyvenimą, kuriame įveda savo tvarką. Mergina yra viena tų, kurias vadina velnio neštomis ir pamestomis. Ji – tikras viesulas ir, iš pirmo žvilgsnio, visiška Kyun-woo priešingybė. Ji-hyun nevengia muštynių ir nuolat verčia Kyun-woo daryti jam nepriimtinus dalykus. Jos mėgstamiausia frazė „tau negyventi!“, po kurios dažniausiai seka smūgis per veidą. Vargšą Kyun-woo dabar muša ne tik mama, tačiau ir naujoji jo draugė, rašanti kraują siaubingus stingdančius scenarijus, kuriuos vaikinas priverstas skaityti.


 
Picture
www.movies.com
Animacinis nuotykių filmas visai šeimai

Režisierius: Carlos Saldanha

Šalis: JAV

Trukmė: 96 min


Žydrūną (įgarsina akt. Jesse Eisenberg) dar visai mažytį iš saulėtojo Rio de Žaneiro jėga perkėlė į snieguotąją Minesotą, kur paukštelis, priglaustas mažos mergaitės, o dabar knygyno savininkės Lindos  (įgarsina akt. Leslie Mann), gyveno ištisus penkiolika metų. Jis gera kakavą su zefyrais, kruopščiai valosi dantis (o gal tiksliau snapą?) ir žiūri „Gyvūnų pasaulyje“. Ir dar – mėlynasis namisėda nemoka skraidyti...


 
Picture
www.filmofilia.com
Nuotykių drama

Režisierius: Kevin Macdonald

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 114 min
 

II mūsų eros amžius. Romos centurionas Markusas Flavijus Akila (vaidina akt. Channing Tatum) atvyksta į savo naująją tarnybos vietą – Didžiąją Britaniją, kur vadovaus nedideliam romėnų būriui. Deja, vaikiną nuolat lydi gėda dėl prieš 20 metų tėvo, vadovavusio Devintajam Legionui, prarasto Auksinio Erelio – Romos laisvės simbolio. Netrukus užsitarnavęs skeptiškai į jį žiūrėjusio legiono garbę, mūšyje sunkiai sužeistas ir per stebuklą vos gyvas likęs Markusas nušalinamas nuo tarnybos. Tačiau likimas pametėja vaikinui šansą vėl stoti į kovą. Sužinojęs, jog kažkur šalies šiaurėje, laukinių genčių rankose yra garsusis Auksinis Erelis, bebaimis kariūnas, lydimas savo vergo Eskos (vaidina akt. Jamie Bell) leidžiasi į sunkią ir tolimą kelionę tam, kad rastų Erelį ir grąžintų garbę savo tautai. Deja, iš šalies šiaurės nėra grįžęs dar nei vienas romėnas...


 
Picture
www.movies.com
Romantinė komedija

Režisierius: Ivan Reitman

Šalis: JAV

Trukmė: 108 min
 

Liūdna, tačiau turiu pripažinti, kad Holivudo romantinės komedijos nustojo būti romantinėmis. Vis dažniau ekrane matome istorijas, kuomet herojus vienija tik seksas. Juk ir filme „Meilė ir kiti narkotikai“ viskas buvo lygiai taip pat – žinutė į pranešimų gaviklį, greitas seksas ir skirstymasis po namus. Žinoma, pagal Holivudo scenarijus herojai turi įsimylėti vienas kitą, išsigąsti savo jausmų, kurie galimai juos įskaudins, būtinai išsiskirti ir kentėti vienas be kito. Na, o paskui mūsų laukia vaikiškai banalus happy end‘as, kuomet visi gyvena ilgai ir laimingai.


 
Picture
www.movies.com
Biografinė romantinė drama

Režisierius: Michael Hoffman

Šalis: Vokietija, Rusija, Didžioji Britanija

Trukmė: 112 min
 

Filmas sukurtas remiantis rašytojo Jay Parini to paties pavadinimo knyga apie žymųjį rašytoją Levą Tolstojų, „Anos Kareninos“ ir „Karas ir taika“ autorių. Jay Parini knygą rašė remdamasis Tolstojaus, jo šeimos narių ir artimų draugų dienoraščiais (Tolstojaus aplinkoje dauguma žmonių rašė dienoraščius, o pats rašytojas juos pildė visą savo gyvenimą).

„Paskutinė stotis“ pasakoja apie paskutines Levo Tolstojaus (vaidina akt. Christopher Plummer) gyvenimo akimirkas. Užsitarnavęs žmonių meilę, pripažinimą ir „tolstovcų“ judėjimą vyras neranda ramybės savo paties namuose.UA-35502470-1