Picture
Biografinė istorinė drama

Režisierius: Terrence Malick

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 135 min
 

Kuomet buvau vos įžengusi į paauglystę, tiesiogine ta žodžio prasme buvau pamišusi dėl animacinio filmo apie žavią indėnę Pokahontą. Iki šiol prisimenu tėvų dovanotą knygą ir parkerį, puoštą šio animacinio filmo atributika. Tiesą sakant, nostalgija Pokahontai išliko iki šių dienų ir kažkodėl net ir dabar, kai per mano akis praslysta daugybė animacinių filmų, Pokahonta vis dar užima ypatingai svarbią vietą mano širdyje. Būtent iš meilės šiam nuostabiam filmui į mano akiratį pateko 2005 – ųjų juosta „Naujas pasaulis“, dar kartą privertusi išgyventi indėnės ir anglo meilės istoriją.


 
Picture
www.movies.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: James Ivory

Šalis: JAV

Trukmė: 117 min
 

Kuomet vieną vakarą peržiūrai ieškojau kažko lengvo ir smagaus, akis užkliuvo už lentynoje stovinčio kompaktinio disko gundančiu prancūzišku pavadinimu „Le divorce“. Kelerius metus eidama pro šalį vis stebėdavau jį, kol galų gale atėjo laikas filmo peržiūrai. Tikėjausi išvysti lengvą ir smagią romantinę komediją, papuoštą gražiais Paryžiaus vaizdais ir kerinčia muzika, o gavau visiškai priešingą reginį. Niūrų, neįdomų, netgi atstumiantį filmą be jokių humoro ir romantikos apraiškų, jau nekalbu apie kvapą gniaužiančio grožio šalies vaizdų nebuvimą.


 
Picture
www.positiv-web.de
Komedija

Režisierius: Til Schweiger

Šalis: Vokietija

Trukmė: 123 min
 

Henris (akt. Til Schweiger) – užkietėjęs viengungis, teikiantis pirmenybę vienos nakties nuotykiams. Pernelyg ilgai neužsibūdamas ties vienos moters sijonu vyras mėgaujasi laisve ir mano, jog jo gyvenimas – kiekvieno vyro svajonė. Vieną dieną ant savo namų slenksčio Henris išvysta aštuonerių metų Magdaleną (akt. Emma Schweiger), kuri teigia, jog yra jo duktė. Buvusi vyro sugulovė po skyrybų su sutuoktiniu, maniusiu, kad augina savo biologinį vaiką, tiesiog ima ir palieka Magdaleną prie Henrio namų durų, o pati išvyksta į Niujorką. Vos per akimirką, regis, idealus Henrio gyvenimas virsta nesibaigiančiu chaosu - nieko bendra su vaikais neturintis vyras nuo šiol yra priverstas rūpintis aštuonerių metų mergaite. Viskas būtų neblogai, jeigu ne meilės fronte pasirodžiusi žavingoji Katarina (akt. Jasmin Gerat) ir prieš tai vaiką auginęs Tristanas (akt. Samuel Finzi) karštligiškai bandantis susigrąžinti dukterį. Prabudę Henrio tėvystės instinktai verčia jį stoti į kovą ir grumtis dėl Magdalenos, meilė kuriai stiprėja kas akimirką. O kur dar žavingoji UA-35502470-1