Picture
www.dutchperformingarts.com
Dokumentika

Režisierius: Gabrielle Provaas, Rob Schröder

Šalis: Olandija

Trukmė: 80 min

Kiekvienas mūsų turime savitą literatūroje ar kitų pasakojimuose vaizduojamų objektų įsivaizdavimą. Ne išimtis ir pagarsėjęs Raudonųjų žibintų kvartalas, neretai pavadinamas prostitucijos sostine. Savo akimis išvydusi vieną garsiausių pasaulio kvartalų likau kiek nustebinta realybės ir mano mintyse ilgus metus gyvenusio žiniasklaidos sukurto portreto skirtumų. Nepaisant literatūroje kartkartėmis idealizuojamo ir net kiek romantizuojamo Raudonųjų žibintų kvartalo portreto, būtent režisieriai Gabrielle Provaas ir Robas Schröderis jį pavaizdavo tokiu, kokiu lankydamasi Amsterdame jį pamačiau aš.


 
Picture
www.vdff.lt
Dokumentika

Režisierius: Jorge Gaggero

Šalis: Argentina

Trukmė: 56 min
 

Užbėgdama įvykiams už akių prisipažinsiu, jog „Montenegro“ – bene labiausiai nuvylusi ir lūkesčių nepateisinusi šiųmetinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio juosta.

Nuo visuomenės kiek izoliuotoje saloje gyvena du senjorai – žvejys Montenegro ir bitininkas, kiaules prižiūrintis Cezaris. Iš pirmo žvilgsnio jų istorija – tai natūriniais mainais paremta dviejų Robinzonų Kruzų draugystė, kurioje vyksta prekių ir paslaugų vienas kitam judėjimas. Deja, vieną dieną susikirtus skirtingoms senolių filosofijoms, principams ir požiūriams į gyvenimą vos per akimirką griūva naudinga atrodžiusi vyrų draugystė. Vienai pusei garsiai išsakius savo poziciją kita tyli, susitaiko su esama padėtimi, išeina ir tiesiog nutraukia bendravimą taip išryškindama pagrindinių herojų skirtumus.UA-35502470-1