KinoKadro skaitytojas ir paskutiniojo svetainėje surengto konkurso laimėtojas Silvestras žadėjo kino mylėtojams ir skaitytojams pateikti filmo „Havras“ apžvalgą. Belaukiant jos, Silvestras parašė švedų biografinio muzikinio filmo „Kornelis“ apžvalgą, su kuria ir siūlau jums susipažinti. Man regis, pirmas blynas gavosi visai neprisvilęs :)
Picture
www.moviezine.se
Biografinė muzikinė drama

Režisierius: Amir Chamdin

Šalis: Švedija

Trukmė: 101 min

 

Biografinės kino juostos, ypač apie muzikantus, turi vieną keistą bruožą. Yra toks posakis „Diena – nauja, problemos – tos pačios“, leisiu sau perfrazuoti: „Atlikėjas – kitas, gyvenimo išbandymai – tie patys“.

Filmas „Kornelis“, pasakoja apie vieną garsiausių švedų bardų. Pirmiausia Kornelį Vrėsvilką (akt. Hans Erik Dyvik Husby) išvysime labai paprastame amplua - jis nuoširdus ir drovus ligoninės darbuotojas, kuris svajoja vieną dieną tapti žurnalistu. Viskas pasikeičia, kai jį išgirsta įrašų studija. Vyras atveria naują, muzikos puslapį, kuriame suranda savo tikrąjį , gyvena taip kaip nori, o visa save sudeda į muziką, kuri tapo legenda.


 
Picture
www.movie-roulette.com
Kriminalinė drama, trileris

Režisierius: Marco Kreuzpaintner

Šalis: Vokietija, JAV

Trukmė: 120 min


Prisimenu tą laikotarpį, kuomet Vilniaus stendus puošė plakatai, padabinti užrašu „tave parduos kaip lėlę“, kuriuose bejėgė mergina kybojo tarsi marionetė. „Vergija“ būtent apie tai. Apie žmonių grobimą ir baimę, jog tavo šeimos narys daugiau niekuomet nebegrįš namo. Apie nežinią, kuomet žodis „mirtis“ atrodo nebe toks baisus negu spengianti tyla ir nežinojimas. Apie begalinį psichologinį smurtą, naudojamą aukoms palaužti ir žymes, liekančias tavyje visam likusiam gyvenimui.

Chorche (akt. Cesar Ramos) – jaunuolis, turistus viliojantis braziliškomis prostitutėmis ir apiplėšiantis juos artimiausiame užkampyje. Be galo mylėdamas savo trylikametę seserį Adrianą (akt. Paulina Gaitan) vaikinas padovanoja jai dviratį, išvyka kuriuo mergaitei tampa lemtinga. Pagrobta prekeivių žmonėmis mergina, nežinodama koks išauš rytojus, keliauja Jungtinių Amerikos Valstijų link, kur prasidės jos, kaip sekso vergės, karjera.


 
Picture
www.media.tumblr.com
Romantinė drama

Režisierius: Emile Ardolino

Šalis: JAV

Trukmė: 100 min

Septyniolikmetė Beibi (akt. Jennifer Grey) su šeima atvyksta atostogų į prabangų viešbutį. Naivi ir miela mergina kaip mat susidraugauja su viešbučio personalu, vienas kurių – žavingas šokėjas Džonis (akt. Patrick Swayze). Bandydama padėti į keblią padėtį patekusiai vyruko šokių partnerei Peni (akt. Cynthia Rhodes), mergina tampa Džonio šokių mokine, o netrukus ir žengia ant parketo. Tačiau svaiginantys muzikos ritmai, vis labiau kaistanti atmosfera ir žavingas šokių mokytojas pakerta Beibi ir mergina leidžiasi suviliojama šokių ir pasiduoda meilei.


 
Picture
www.movies.com
Romantinė komedija

Režisierius: Glenn Ficarra, John Requa

Šalis: JAV

Trukmė: 118 min
 

Regis, Kelas (akt. Steve Carell) gyveno idealų gyvenimą, tačiau vieną dieną kortų namelis griuvo, jo žmonai Emili (akt. Julianne Moore) pareiškus norą skirtis. Dar daugiau – Kelo žmona jam buvo neištikima! Sugniuždytas, paliktas žmonos pusamžis vyras, toli gražu neprimena simpatiško vyriškio. Jis kerpasi pigiausioje kirpykloje, nešioja keliais dydžiais per didelius rūbus ir apsiperka tik išpardavimų metu. Užsimojęs liūdesį nuskandinti alkoholyje, Kelas kasnakt lankosi bare, kurio lankytojams pasakoja graudžią savo gyvenimo istoriją. Vieną dieną jį pastebi Džeikobas (akt. Ryan Gosling) – savo išvaizda ir bendravimo gebėjimais iš koto verčiantis jaunuolis, vos per kelias akimirkas gebantis suvilioti kiekvieną moteriškos lyties baro lankytoją.


 
Picture
www.logline.nl
Komedija, drama

Režisierius: Alex van Warmerdam

Šalis: Olandija

Trukmė: 89 min


Gyvendama užmiesčio namelyje geležinė ledi Ema Blank (akt. Marlies Heuer) jaučiasi mirtinai serganti ir nevengia šokdinti savo tarnų, jų gyvenimą paversdama pragaru. Nevaldomais įsiūčio priepuoliais garsėjanti moteris, nežinanti meilės ar draugystės, kasdien kelia vis absurdiškesnius reikalavimus. Vieną dieną Emos tarnai Hanevaldas (akt. Gene Bervoets), Bela (akt. Annet Malherbe), Goni (akt. Eva van de Wijdeven) ir Mejeris (akt. Gijs Naber) sužino, jog žiaurioji tironė net neketina laikytis pažadų ir paminėti jų savo testamente. Ant beprotybės ribos stovintys įsiūčio kupini tarnai suvokia, jog negali nuleisti rankų ir toliau klusniai vykdyti Emos nurodymus. Vieną rytą užmiesčio namelyje prasideda keršto akcija, kurios tikslas – galų gale iki karsto duobės nuvaryti namų šeimininkę...


 
Picture
www.kinopoisk.ru
Romantinė istorinė drama

Režisierius: Waldemar Krzystek

Šalis: Lenkija

Trukmė: 114 min
 

Apie šį filmą girdėjau daug kalbų – savo laiku pasirodžiusi Lenkijoje juosta sukėlė nemažą šurmulį ir padalino žiūrovus į dvi stovyklas, o pastaruoju metu ją vis dažniau galima išvysti TV ekrane.

Šalta ir įžūli Vera, visą gyvenimą nekentusi motinos atvyksta aplankyti tėvo, pasiryžusio merginai papasakoti prieš trisdešimt metų pasibaigusią jos motinos gyvenimo istoriją.

Lenkijos miestas Legnica neretai vadinamas Mažąja Maskva dėl rusų kariūnų gausos. Į miestą atvyksta kariūnas Jura (akt. Dmitrij Ulianov/ Дмитрий Ульянов) ir gražuolė jo žmona Vera (akt. Svetlana Chodčenkova/ Светлана Ходченкова). Sudalyvavusi vietiniame dainų konkurse moteris nuskina renginio laurus ir krenta į akį lenkių kariūnui Michalui (akt. Leslav Žurek/ Lesław Żurek), atkakliai siekiančiam moters širdies. Įsipainiojusi į draudžiamus santykius su lenku, pamindama savo vyrą, jokių draudimų nepaisanti moteris leidžiasi į meilės nuotykį su žmogumi, padovanojusiu jai savo meilę. Įsiukę į aistros verpetą įsimylėjėliai pamiršta draudimus, saugumą, aplinkinius, o tuomet jiems ant kulnų ima minti žmonės, bet kokia kaina ketinantys nutraukti nelaimę nešančius santykius.UA-35502470-1