Picture
www.onemoviefiveviews.files.wordpress.com
Fantastinė romantinė drama

Režisierius: Burr Steers

Šalis: JAV

Trukmė: 99 min
 

Kino filmas „Čarlio Sen Klodo mirtis ir gyvenimas“, sukurtas remiantis to paties pavadinimo rašytojo Beno Sherwoodo bestseleriu, dar kartą į vieną filmavimo aikštelę priviliojo jaunosios kartos aktorių atstovą Zacą Efroną bei režisierių ir aktorių Burr Steers (pirmasis bendras jų darbas 2009-ųjų „Vėl septyniolikos“ (orig. „17 Again“).

Picture
www.cinefantastiqueonline.com
Miestelyje Čarlis (akt. Zac Efron) buvo laikomas „auksiniu berniuku“- vaikinas pasižymi darbštumu, puikiais sportiniais pasiekimais, o išsigelbėjimą nuo rutinos ir kasdienybės randa buriuodamas. Įgijęs išsilavinimą jis tampa atviras pasauliui, gyvenimui, o aplinkiniai jo ateitį mato paženklintą laime ir sėkme. Deja, aplinkybės susiklosto kiek kitaip – mokyklos atestato gavimo dieną Čarlio vairuojamas automobilis patiria avariją, kurios metu žūsta šalia sėdėjęs jaunesnysis jo brolis Semas (akt. Charlie Tahan). Iš auksinio berniuko Čarlis tampa gyvenimo džiaugsmą praradusiu atsiskyrėliu, kuris nebemato prasmės gyventi.

Picture
Čarlis gyvena tarp dviejų pasaulių ir nebesupranta ar jis esąs išprotėjęs - ar tai, ką jis regi yra vaiduoklis, ar tiesiog jo galvoje gimusi vizija. Viena vertus, galimybė kasdien matyti jaunesnį brolį yra dovana, tačiau kita vertus tai didelis prakeiksmas, ko pasekoje Čarlis tampa atsiskyrėliu ir užsidaro savyje. O aplinkiniai tik ir kartoja, jog per plauką avarijoje išgyvenęs vaikinas antrąjį šansą gyventi išnaudoja ne taip kaip derėtų ir ragina jį mokytis bei grįžti į gyvenimą ir sporto pasaulį.

Picture
Tess (akt. Amanda Crew) gyvena tarsi pagal grafiką, o jos gyvenimas suplanuotas sekundėmis. Mergina, jausdama tėčio spaudimą ir norą, kad ji įgyvendintų jo svajonę, ketina leistis į kelionę jachta aplink pasaulį, tačiau jos gyvenimo kelyje atsiranda Čarlis ir sujaukia jos mintis bei jausmus. Tess padeda Čarliui rasti tai, ko geidžia jo širdis ir vėl gyventi tokį gyvenimą, apie kurį vaikinas nuolatos svajojo. Mergina, kurią Čarlis pažįsta jau daug metų, jaunuolio širdyje įžiebia jausmų audrą ir priverčia išgyventi gilius jausmus jai. Viskas atrodytų paprasta ir lengva, tačiau po savaitės Tess leisis į savo kelionę jachta aplink pasaulį.

Oskaro laureatė Kim Bassinger filme vaidina vienišą ar išsiskyrusią Čarlio ir Semo mamą, kuri dirba sesele ir bando savo vaikus viskuo aprūpinti bei išlaikyti glaudų ryšį su jais. Žuvus Semui, Čarlis iš esmės taip pat žūsta. Motina bando įvairiais būdais jam padėti ir prieiti prie sūnaus, tačiau kaip išgelbėti žmogų, kuris nenori būti išgelbėtas?

Picture
Jaunosios kartos aktorių atstovas Zacas Efronas „Čarlyje“ parodė kiek kitokį savo veidą – iki šiol vaidinęs tik lėkštose trečiarūšėse romantinėse komedijose, vaikinas perėjo į kitą lygmenį ir suvaidino antrarūšiame filme, leidžiančiame save atskleisti kaip guminį aktorių daržovės veidu, nepaliestu emocijų. O kur dar jo santykiai su broliu! Čarlis pažada broliui beisbolo treniruotėse ir žada išmokyti gerai žaisti. Ekrane nuolat matomas jųdviejų žaidimas – tai tik nuolatinis beisbolo kamuolio mėtymas vienas kitam. Ir taip penkerius metus... Smagu? Man regis nelabai. Ar tai beisbolas? Na, matyt Amerikoje taip.

Picture
Kiti aktoriai filme ne ką geresni, tad keista, jog tokioje abejotinoje juostoje nusifilmavo legendinėKim Bassinger, atlikusi turbūt kokį trečiaplanį ar net dar tolesnį vaidmenį, kuriai režisierius pagailėjo eterio minučių.

Po filmo peržiūros galvoje sukosi tik du žodžiai „banalu ir netikra“. Dialogai filme visiškai neišvystyti, o didžioji dauguma herojų – tarsi iš kartono iškirptos figūros, atliekantys daugiau dekoracijų, nei gyvų būtybių vaidmenį. Muzika niekuo neypatinga, iš serijos „išgirdau ir pamiršau“. Nepapirko net ir gana gražūs peizažai bei scenos gamtoje. Filmas, tinkamas labiau kaip fonas, kuomet žiūriu kažką tik tam, kad žiūrėti, pernelyg daug dėmesio nekreipiant į ekrane matomą vaizdą.

Režisierius teigė norėjęs parodyti kaip mums brangūs, tačiau mirę žmonės veikia tolesnį mūsų gyvenimą, mąstyseną bei kokią dalį savęs palieka mumyse. Deja, mano nuomone, tai jam visiškai nepavyko ir viena laimė, jog šis filmas taip ir nepasiekė Lietuvos kino teatrų – žiūrovai išvydo vienu siaubingu reginiu mažiau.
Leave a Reply.


UA-35502470-1