Picture
www.movies.com
Romantinė komedija

Režisierius: Vicky Jenson

Šalis: JAV

Trukmė: 88 min                                                                                 
 

Raiden (akt. Alexis Bledel) – abiturientė, dar vaikystėje papunkčiui susikūrusi tobulo gyvenimo planą. Dabartinis jos tikslas – baigti mokyklą, rasti puikų darbą ir linksmai leisti laiką su draugais bei sutikti tikrąją meilę. Tačiau likimas, kaip visuomet, viską sudėlioja savaip. Mokykla baigta, tačiau Riden horizonte nėra nei darbo, nei mylimojo. Štai taip ir bėga dienos, desperatiškai bandant rasti kažkokios veiklos ir dienų dienas leidžiant geriausio draugo Adamo (akt. Zach Gilford) bei kiek kuoktelėjusios šeimos draugijoje.

Picture
www.movies.com
Tačiau vieną dieną Riden gyvenime pasipainioja simpatingas kaimynas Deividas (akt. Rodrigo Santoro), pasiūlei jai darbą. Nutarusi, kad kaimynas toks simpatingas, jog galima būtų su juo permiegoti, Riden užrūstina į antrąjį planą nustumtą Adamą, kuris ne tik ją myli, tačiau ir kuria dainas, bei dedikuoja jas mylimajai. Tačiau, galiausiai, kaip ir galima buvo tikėtis, ir darbą, ir Adamą praradusi Riden suvokia, jog pasielgė kvailai ir leidžiasi paskui geriausią savo draugą, o dabar jau ir mylimąjį į kitą šalies galą, užtinka jį su kita, puola į ašaras, tada paaiškėja, jog toji mergina tik draugė, Riden puola į glėbį Adamui ir, o taip! Ilgai ir laimingai...

Picture
www.movies.com
Filme keliama jaunimui gana aktuali problema – ką veikti po mokyklos baigimo ir kaip jis klostosi toliau. Ekrane stebime protingą merginą su „teisingu“ (jeigu toks būna) požiūriu į gyvenimą ir jos kelyje vienas po kito dygstančius sunkumus. Ji važinėja nuosavu automobiliu, vos pamaniusi, kad gaus darbą išsinuomoja prabangius apartamentus ir gyvena gana atlapa pinigine. Turbūt jau aišku, kad būsimieji studentai Lietuvoje taip negyvena, o kažkokių idėjų ką visgi veikti po mokyklos baigimo irgi negausite.

Picture
www.movies.com
Siužetas neblizga savo sumanumu ir idėjomis. Kaip ir galima buvo tikėtis, klišės bei banalybės, neaplenkia nei vienos Holivudo romantinės komedijos. Ne išimtis ir „Aukštasis išsilavinimas“, nepateikęs nieko naujo ir šviežio.

Alexis Bledel, daugeliui pažįstama iš „Keliaujančių kelnių seserijos“ filmų, kaip ir visuomet, atrodo labai gyvybinga, žaisminga ir ryški viso filmo fone, tačiau nemanau, kad komedija – jos tikrasis žanras.

Picture
www.movies.com
Didelių simpatijų nesukėlė ir Zachas Gilfordas, atlikęs jos geriausio draugo vaidmenį. Jis blankus, neįdomus ir yra nustumiamas į antrąjį planą. Kaip teigė vienas mano pažįstamas, jeigu ne scenarijus, Adamas tikrai nebūtų užkariavęs Raiden širdies. Kiti aktoriai irgi nesublizgėjo ir priminė atsitiktinai gatvėje surinktus ir prieš kamerą sustatytus praeivius.

Picture
www.movies.com
Šis filmas iš kitų romantinių komedijų tarpo išsiskiria gana neblogu humoru ir spalvingais personažais – juk ko verta vien ekscentriška Raiden šeimyna, ypatingai močiutė ir merginos tėvas, o kur dar situacija, kuomet močiutė pirko sau karstą! Tačiau vietomis humoras yra toks siaubingas, kad pagauni save galvojant ar šioje vietoje derėtų juoktis (kaip ir situacija su suvažinėtu katinu).

Taigi, „Aukštasis išsilavinimas“ – eilinė nieko verta romantinė komedija.
Leave a Reply.


UA-35502470-1