Picture
www.movies.com
Karinė drama, trileris

Režisierius: Paul Verhoeven

Šalis: Olandija, Vokietija, Anglija, Belgija

Trukmė: 145 min

1956- ieji. Rachel Stein (vaidina akt. Carice van Houten) - Izraelio Taikos kaimo, kibutzo, mokytoja. Moteris netikėtai sutinka jaunystės laikų draugę, o atgimę prisiminimai nuneša ją į Antrojo pasaulinio karo laikus.

Rachel Stein - jauna dainuojanti žydaitė, besislepianti vienoje ūkininkų šeimoje. Vieną dieną namas susprogdinamas ir mergina lieka be pastogės. Vokiečiai alsuoja į nugarą, o ji neturi nei pastogės, nei pinigų. Netikėtai Rachel kelyje pasipainioja vyras, prisistatantis policininku, kovojančiu už pasipriešinimą vokiečiams ir pasiūlo padėti merginai pasiekti saugią vietą - Belgiją. Kelte, plaukiančiame į išsvajotąją ramybę mergina susitinka ilgai nematytus tėvus ir brolį. Deja, šeima nespėja pasidžiaugti buvimu drauge - keltas papuola į pasalą, o visi jo keleiviai negailestingai išžudomi vokiečių. 

Kaip ir galima buvo tikėtis, išsigelbėja tik vienintelė Rachel. Mergina prisijungia prie pasipriešinime dalyvaujančių žydų bei kovotojų už Olandijos laisvę, persidažo plaukus, pasikeičia vardą į Ellis de Vries ir gauna pirmąją užduotį - suvilioti gestapo vadą Liudviką Muntze (vaidina akt. Sebastian Koch) ir, jei reikės, permiegoti su juo. Tam, kad nugalėtų priešą, Ellis turi tapti viena jų ir yra tvirtai tam pasiryžusi. Žinoma, viskas pavyksta kuo puikiausiai, tačiau, kaip ir dera šnipei, mergina įsimyli vokietį ir yra pasiryžusi su juo praleisti visą likusį gyvenimą. Deja, pasipriešinimo dalyviai nusiteikę priešiškai, o mergina apkaltinama draugų ir judėjimo išdavyste.

Juostoje gausu pabėgimo ir draugų gelbėjimo operacijų, išdavysčių, pasalų, įspūdingų susišaudymų, vietomis priverčiančių susimąstyti apie karo baisumus. Čia rasite ir kiek gašlokas bei subtilumo stokojančias sekso scenas, bei, kaip ir dera karinei dramai, kurios pagrindinė veikėja - moteris, meilę iš pirmo žvilgsnio, vardan kurios gali padaryti viską.

Nors lengva nuspėti, kad Muntzę turinti suvilioti Ellis įsimylės jį, tačiau visos kitos scenos, sakyčiau, gana nenuspėjamos ir vietomis net labai netikėtos. Ypač įspūdinga ir netikėta juostos atomazga, kurioje atsiskleidžia tikrieji draugai, o jais laikyti žmonės išduoda tave. Neįtikėtina, tačiau atomazgą nuspėti iš tiesų sunku, nes režisierius pasistengė, kad žiūrovas galvotų apie vienokią pabaigą, kai tuo tarpu jis pateikia priešingą mūsų įsivaizduojamajai.
  
Renata
16/1/2011 05:55:08 pm

Maciau , gana idomiai ziurejosi:)

Reply
LEEja
3/2/2011 09:08:37 pm

puikus labai, man patiko, nors ir nesu megeja apie kara ziureti..:)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1