Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Philip Seymour Hoffman

Šalis: JAV

Trukmė: 89 min

   
Mano labai ilgai lauktas mylimo aktoriaus Philip Seymour Hoffman debiutas režisieriaus kėdėje nudžiugino, pamalonino ir nei kiek nenuvylė. Aktorius pristatė savo pirmąją melodramą „Džekas išeina plaukti valtimi“, spinduliuojančią gyvybiškumą ir pasakojančią apie vyresnio amžiaus žmonių meilės nuotykį.

Picture
www.movies.com
Džekas (vaidina akt. Philip Seymour Hoffman) dirba limuzino vairuotoju. Vienišas, ramaus charakterio vyrukas dievina muziką, nemoka gaminti ir turi du ištikimus draugus – bendradarbį Klaidą (vaidina akt. John Ortiz) ir jo žmoną Liusi (vaidina akt. Daphne Rubin-Vega). Džeką toks gyvenimas tenkina, o štai Klaidas ir Liusi mano, kad jis vienišas ir nusprendžia surasti jam antrąją pusę. Liusi dirba su miela ir vieniša mergina Koni (vaidina akt. Amy Ryan), tad kodėl gi jų nesuporavus? Štai taip aklas pasimatymas pamažu perauga į draugystę ir didelę meilę.

Picture
www.movies.com
Džeką, užkietėjusį vienišių lydi gausybė baimių, tačiau vardan Koni jis pasiryžęs peržengti baimes ir pakeisti gyvenimo būdą. Vyrukas deda visas įmanomas pastangas ir mokosi plaukti bei semiasi maisto gamybos paslapčių. Ir viskas vardan mylimosios.

Filmo scenarijus – tai autoriaus Roberto Glaudini pastangos savo pjesę paversti kino scenarijumi. Ar pavyko? Ginčytinas klausimas. Juostoje į akis krenta labai jau teatriniai momentai, kurie filmą paverčia kiek ištęstu ir vietomis nuobodoku reginiu. Nepaisant to, filmas žiūrisi gan smagiai ir įdomiai. Akį džiugina nepriekaištinga aktorių vaidyba, kaip visuomet profesionalus Philip Seymour Hoffman, puiki muzika ir pasakojimas kaip atsitiktinis aklas pasimatymas perauga į meilę.

Picture
www.movies.com
Filmas apie žmones lydinčias baimes, apie tai, kad paprasti žmonės mato juos traukiantį kitų žmonių paprastumą ir apie tai, kiek reikia pastangų norint išsaugoti gražius ir tvirtus santykius.

Iš tiesų nemanau, kad juosta daug kam patiks – kaltinsite ją už ištęstumą, nekonkretumą, teigsite, jog peržiūra prailgo, užmigote arba nebaigėte jos žiūrėti. Manau filmas labiausiai tiks ir patiks žmonėms, mėgstantiems teatrališkumą, skaitantiems tarp eilučių ir, žinoma, mylintiems filmo režisierių. Būtent dėl paskutiniojo aspekto filmą žiūrėjau ir aš ir, kaip jau minėjau, likau patenkinta pirmuoju, nors ir apsvilusiu Philip Seymour Hoffman blynu.

Leave a Reply.


UA-35502470-1