Picture
www.filmofilia.com
Nuotykių drama

Režisierius: Kevin Macdonald

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 114 min
 

II mūsų eros amžius. Romos centurionas Markusas Flavijus Akila (vaidina akt. Channing Tatum) atvyksta į savo naująją tarnybos vietą – Didžiąją Britaniją, kur vadovaus nedideliam romėnų būriui. Deja, vaikiną nuolat lydi gėda dėl prieš 20 metų tėvo, vadovavusio Devintajam Legionui, prarasto Auksinio Erelio – Romos laisvės simbolio. Netrukus užsitarnavęs skeptiškai į jį žiūrėjusio legiono garbę, mūšyje sunkiai sužeistas ir per stebuklą vos gyvas likęs Markusas nušalinamas nuo tarnybos. Tačiau likimas pametėja vaikinui šansą vėl stoti į kovą. Sužinojęs, jog kažkur šalies šiaurėje, laukinių genčių rankose yra garsusis Auksinis Erelis, bebaimis kariūnas, lydimas savo vergo Eskos (vaidina akt. Jamie Bell) leidžiasi į sunkią ir tolimą kelionę tam, kad rastų Erelį ir grąžintų garbę savo tautai. Deja, iš šalies šiaurės nėra grįžęs dar nei vienas romėnas...

Picture
www.daemonsmovies.com
Kelionėje vyrukų laukia ne vienas sunkus išbandymas, kiekviename žingsnyje jų laukia sunkumai, tačiau būtent tokiomis aplinkybėmis jaunuoliai susidraugauja ir suvokia, kad draugystė nepaiso tautybės ir kilmės.

Filmas ganėtinai lengvas ir neperkrautas šalutiniu veiksmu. Nors jis daugiau negu nuspėjamas, o dialogai apie garbę ir orumą kartais gerokai pabosta, stebėti ekrane matomą veiksmą gana įdomu. Džiugina, kad filme nebuvo priverstinai sukurtos meilės linijos, kuomet Channingas Tatumas įsimylėtų kokią aborigenę, kurios tėvas – būtinai genties vadas ir būtinai pikčiausias visoje šalyje. Iš tiesų džiugu, kad kūrėjai apsiėjo be klišių.

Picture
www.iwatchstuff.com
Filmo pradžioje kiek skeptiškai žiūrėjau į Channingą Tatumą, kurį esame įpratę matyti šokėjo amplua. Tačiau jau po pirmųjų peržiūros minučių vyrukas gana neblogai „įsipaišė“ filmo fone, o mane kamavusios mintys, kad jis tinkamas tik šokiams kažkur dingo. Visgi žiūrėdama filmą daugiau dėmesio skyriau garsiajam Biliui Eliotui – Jamie Bell, kurį įsidėmėjau būtent po garsiausio jo vaidmens.

Picture
Kas liečia pačią juostą, jeigu ieškote didingo istorinio filmo, panašaus į Ridley Scott „Gladiatorių“ – „Devintojo legiono erelis“ tikrai ne jums. Filmas orientuotas į masinio vartojimo rinką, kuomet žiūrovas nori tiesiog paprasto istorinio filmo su nuotykių ir kovų scenomis. Žinoma, norint šiame filme galima rasti aibę trūkumų – istoriniai neatitikimai, silpna dramatinė linija, prastas garso takelis, nuspėjamas siužetas, aibė klaidų kadruose (juokingiausiai atrodo scenos, kuomet karo lauke matome daugiau lavonų, negu kad romėnų kovėsi mūšyje, ypač turint omenyje, kad dauguma jų išgyveno) ir panašiai.  

Picture
Tačiau jeigu esate pasiryžęs pasižiūrėti lengvo turinio istorinį filmą apie Romos imperijos laikus ir nekvaršinti galvos dėl kažkokių klaidų ir neatitikimų, „Devintojo legiono erelis“ – kaip tik jums. Nors Channingas Tatumas nėra ypatingas aktorius kiek dramatiškam filmui, tačiau pripažinkime, vyras iš liemens ir iš stuomens, kaip romėnų karys ekrane žiūrisi neblogai. Filme yra veiksmo, kovų, nuotykių, kiek dramatizmo, gražių peizažų, tad nieko nereikalaujančiai filmo peržiūrai, kuomet norima pailsinti galvą, šis filmas tinka visai neblogai.

KeyKey
17/5/2011 05:00:31 pm

Istorinių faktų nesilaikymas atleidžiamas, bet kreivos siužeto linijos labai numuša žiūrėjimo malonumą. Kai žiūri ir galvoji, kas čia vyksta.
Negi filmų kūrėjai žiūrovus laiko visiškais kvailiais?
Vienas iš labiausiai užstrigusių momentų, tai tų dezertyrų dalyvavimas.
Kaip grynakraujai romėnai sugebėjo apsimesti vietiniais gyventojais šitiek metų?
Kodėl jie būreliu ėjo mišku apsirengę senais romėniškais šarvais? Juk bet kuris vietinis gyventojas tuoj pat juos įduotų. Iš kur jie žinojo, kur eiti? Juk Tatumas jau seniai galėjo būti nudėtas ir niekas tiksliai nežinojo, kokiu keliu jis grįžinės su auksiniu ereliu. Tiek metų gyvenę dezertyrai būtų juk ir šeimas sukūrę ir namus pasistatę, juk ne urve gyveno, bet va, susirinko per pusdienį ir patraukė į mūšį :)
Jeigu legiono simbolis yra svarbiausias dalykas, tai kodėl Jamie Bielas palieka sužeistą Tatumą su ereliu? Ar nebūtų protingiau palikti Tatumą be erelio? T.y. erelį J.Bielas nuneštų saugiai romėnams ir dzin tas Tatumas.

Reply
18/5/2011 01:03:51 am

Aš dar vieną gerą momentą prisiminiau - kai jie oloje tą erelį rado, jis gi buvo didžiulis. Na, visgi gyvūnas išskleistais sparnais. O vat kai bernužėliai kapanojosi upėje erelis kažkur ėmė ir dingo (matyt Tatumas po skvernu paslėpė), o vėliau vėl atsirado! Žiūrint tą epizodą mane tik ir kamavo ta vienintelė mintis - nu kaip tokį milžinišką daiktą galima paslėpti taip, kad žiūrovas jo nepamatytų?? Na, filmas tikrai buvo kurtas neatsižvelgiant nei į smulkmenas, nei į siužetinės linijos vientisumą :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1