Picture
www.movies.com
Fantastinė nuotykių drama

Režisierius: David Yates

Šalis: Didžioji Britanija, JAV

Trukmė: 130 min


Dešimt metų burtų, septynios ekranizuotos knygos ir aštuonios filmų dalys, keturi režisieriai, pasaulinė sėkmė, būriai gerbėjų ir milijardai dolerių pajamų – štai tokia masinė karštligė krėtė pasaulį paskutiniuosius dešimt metų ir viso to kaltininkė – rašytoja J.K. Rowling sukūrusi Harį Poterį, ištisą burtininkų pasaulį ir nepaliaujamai žavėjusi visų amžiaus kategorijų skaitytojus ir žiūrovus.

Sulig kiekvienais metais Hario Poterio filmai tamsėjo, darėsi vis niūresni, brandesni, reikalavo vis daugiau kraujo, mūšio scenų ir tapo nebe mielomis vaikiškomis istorijomis kaip pirmieji filmai, o žūtbūtine kova dėl išlikimo. Antroji „Hario Poterio ir Mirties relikvijų“ dalis – galutinė gėrio ir blogio kova, nulemsianti tolesnį burtininkų pasaulio likimą.

Picture
www.movies.com
Paskutinėje, jau aštuntojoje filmo dalyje, Haris (akt. Daniel Radcliffe), Ronis (akt. Rupert Grint) ir Hermiona (akt. Emma Watson) leidžiasi į tolesnes Horokrusų ir Mirties relikvijų paieškas. Trijulė privalo rasti ir sunaikinti paskutiniuosius Horokrusus, kol kasdien vis stiprėjantis ir į Hogvartsą nusitaikęs Valdovas Voldemortas (akt. Ralph Fiennes) nesunaikino burtininkų pasaulio. Regis, visi burtininkai, gnomai, elfai ir kitokios būtybės nusiteikusios juodžiausiam scenarijui ir tiki, jog pasaulyje įsigyvuos juodoji magija, o Haris Poteris neišvengiamai bus nužudytas. Tačiau daugybę nuotykių patyręs berniukas su žaibo formos randu kaktoje net neketina nuleisti rankų ir kovoja iki paskutinio kraujo lašo, draugėn suburdamas visą gerųjų burtininkų pasaulį.

Picture
www.movies.com
Puikūs specialieji efektai, įspūdingos masinės ir kovų scenos – tai pagrindinė filmo ašis. Net ir stebint juostą 2D formatu, vietomis specialieji efektai kelia nuostabą ir susižavėjimą, ką jau kalbėti apie filmo peržiūrą trimatėje erdvėje.

Įdomūs ir keli siužeto vingiai. Profesorius Sneipas (akt. Alan Rickman) visuose filmuose vaizduotas kaip vienas didžiausių blogiečių, profesoriaus Albo Dumbldoro žudikas, išdavikas ir Voldemorto patikėtinis, paskutiniojoje knygos dalyje atsiskleidė kaip giliausia ir jautriausia asmenybė ir džiugu, jog režisieriui pavyko puikiai atskleisti tikrąjį profesoriaus veidą ir atverti akis Hariui, kaltinusiam Sneipą dėl visų pasaulio nelaimių.

Picture
www.movies.com
Kiek kitoks čia ir profesorius Albas Dumbldoras (akt. Michael Gambon), žuvęs septintojoje filmo dalyje, tačiau savo artimiausio mokinio nepalikęs likimo valiai. Žiūrovas priverčiamas akimirką suabejoti profesoriumi ir įtikėti mintimi, jog vyras nebuvo tuo, kuo dėjosi ištisus metus.

Aktorinį meistriškumą demonstravę septyniuose prieš tai buvusiuose filmuose, Danielis Radcliffe, Rupertas Grintas ir Emma Watson aštuntojoje dalyje tarsi išgaravo. Šiame filme jie nuolat bėga ir slapstosi nuo blogiukų, tad vietos vaidybai kaip ir nelieka. Aštuntojoje dalyje retokai pasirodo ir didžiausias Hario Poterio mokyklos laikų priešas Drakas Smirdžius arba tiesiog Tomas Feltonas. Šioje dalyje matome tik blankų anksčiau sukurto Drako šešėlį.

Picture
www.movies.com
Paskutinėje dalyje visą filmą valdo ir veiksmą apie save koncentruoja Valdovas Voldemortas, įkūnijamas vieno mėgstamiausių mano aktorių, Ralpho Fienneso. Šiame filme jis pats galingiausias, negailestingiausias ir bjauriausias, tačiau tuo pat metu keliantis visas įmanomas simpatijas dėl iš koto verčiančios Ralpho Fienneso vaidybos.

Kaip visuomet žavinga Helena Bonham Carter, įkūnijusi Voldemorto dešiniąją ranką – Belatriks Lestreindž. Regis, šiai moteriai pavaldūs visi kino žanrai, o jos galimybės – beribės. Filmo pradžioje Helena nuostabiai suvaidino Hermioną, parodydama jos nepasitikėjimą savimi, perteikusi tik jai būdinga veido išraišką ir judesius. Turiu pripažinti, kad žaviuosi Belatriks, jos isterišku elgesiu, šaižiu juoku ir beprotišku žvilgsniu, verčiančiu šią heroję laikyti psichopate.

Picture
www.movies.com
Simpatijas kelia ir Alanas Rickmanas arba tiesiog profesorius Sneipas. Niūrus, mįslingas, ramus ir tuo pačiu impulsyvus vyras tik paskutiniojoje filmo dalyje atskleidė savo tikrąjį veidą.

Nepaisant puikių šių aktorių pasirodymų, paskutiniame filme man trūko Hagrido (akt. Robbie Coltrane), profesorės Makgonagal (akt. Maggie Smith), Fenikso brolijos narių. Trūko dramatiškumo, žaidimo žiūrovo jausmais. Norėjosi matyti daugiau scenų mokykloje, mūšio dėl Hogvartso pasekmes, žuvusiuosius – juk tai vieni dramatiškiausių filmo momentų, o žiūrovas tik viena akimi pamato, jog mūšio metu žuvo Tonks (akt. Natalia Tena), Remis (akt. David Thewlis) ir vienas Vizlių dvynių.

Picture
www.movies.com
Filme netrūko ir kiek kvailokų scenų, įterptų ne vietoje ir ne laiku, pavyzdžiui kuomet Ronis ir Hermiona sunaikina vieną iš Horokrusų, o juos mirtinai spaudžia laikas, vietoj pagalbos draugui, jiedu puola vienas kitam į glėbį ir pradeda bučiuotis! Knygoje tas veiksmas buvo kažkaip gražiau ir sumaniau įklijuotas į bendrą veiksmą.

O kur dar Haris ir jo mylimoji Džinė (akt. Bonnie Wright). Iš knygų žinoma, jog jaunuoliai džiūna vienas dėl kito, kai tuo tarpu filme matome Džinės bandymus vaizduoti meilę ir visišką Hario abejingumą merginai. Kuomet filmo veiksmas pasiekia kulminaciją, o jausmai liejasi per kraštus, burtininkai nebežino koks likimas jų laukia ir ar pavyks likti gyviems. Štai tada Poteris staiga atbunda ir bėgdamas laiptais, lyg tarp kitko pabučiuoja Džinę, matomą galbūt paskutinį kartą.

Picture
www.movies.com
Darau išvadą, jog paskutinis filmas buvo koncentruojamas į veiksmo scenas, kovą dėl Hogvartso, Voldemorto paveikslą, tad paprastoms filmo scenoms teko mažesnė dėmesio dalis, o galbūt čia kaltas netinkamai adaptuotas scenarijus?

Beje, jeigu nesate susipažinę su ankstesnėmis filmo dalimis arba knygomis, „Haris ir Poteris ir Mirties relikvijos“ eiliniam žiūrovui pasirodys neaiškiu veiksmo ir specialiųjų efektų kratiniu. Nors nesu sužavėta režisieriaus David Yates, kūrusio paskutines keturias filmo dalis, darbu, tokios puikios istorijos apie burtininką negalėtų sugadinti net ir labai to norintis režisierius. Nepaisant to, šis filmas nėra geriausia Poteriados nuotykių dalis ir nepralenkia 2004 – ųjų „Hario Poterio ir Azkabano kalinio“ (orig. „Harry Potter and the Prisoner of Azkaban“) bei 2007 – ųjų „Hario Poterio ir Fenikso brolijos“ (orig. „Harry Potter and the Order of the Phoenix“), kurios, mano akimis – geriausios knygos ekranizacijos dalys.

Kaip ten bebūtų, jeigu esate ištikimas Hario Poterio gerbėjas, paskutinioji filmo dalis vis vien ras kelią į jūsų širdį, nes, kaip skelbia filmo reklaminės iškabos, viskas baigėsi.
Leave a Reply.


UA-35502470-1