Picture
www.movies.com
Veiksmo ir nuotykių drama

Režisierius: Matthew Vaughn

Šalis: JAV

Trukmė: 132 min
 

„Iksmenai: pirma klasė“ papasakos Iksmenų priešistorę ir parodys žiūrovui įvykius, nulėmusius dabartinę franšizės situaciją. Tai penktoji istorijų apie Iksmenus dalis ir numatoma, kad ši priešistorė taps pirmąja iš ateityje numatytos sukurti trilogijos apie Iksmenų priešistorę.

Picture
www.movies.com
Čarlzas (akt. James McAvoy) – genetikos profesorius, mutantas, atkakliai ieškantis tokių kaip jis ir bandantis jiems padėti pritapti visuomenėje bai valdyti savo galią. Erikas (akt. Michael Fassbender) – mutantas, vaikystėje patyręs aibę skriaudų koncentracijos stovykloje ir ieškantis savo kūrėjo. Kartą jaunuoliams susitikus Čarlzas pasišauna padėti Erikui išmokti valdyti savo jėgą ir atskleisti visas mutantų paslaptis. Suartėję draugai ryžtasi pradėti tokių kaip jie paiešką, padėti visuomenėje nepritampantiems mutantams ir įkurti jiems skirtą mokyklą, padėsiančią išmokti valdyti savo jėgą ir nukreipti ją tinkama linkme.

Picture
www.movies.com
Vos pajudėjus mokyklos reikalams, iškyla blogiukas Sebastianas Šou (akt. Kevin Bacon), aštrinantis Kubos krizę ir galintis JAV ir SSRS konfliktą paversti Trečiuoju pasauliniu karu. Naujai suburta Iksmenų komanda ryžtasi stoti į kovą su blogiuku ir jo komanda bei užkirsti kelią galimam karui. 

Kovoje su Šou tarp geriausių draugų – Čarlzo ir Eriko įsiplieskia nesantaika, peraugusi į abipusį priešiškumą. Du neišskiriamais buvę vyrai vos per vieną akimirką atsiduria skirtingose barikadų pusėse, o žiūrovas sužino kas perbėgo jiems kelią, iš kur gimė Profesoriaus X ir Magneto vardai ir kodėl Čarlzas atsidūrė invalido vežimėlyje. Taigi, šioje juostoje rasite visus atsakymus į klausimus, kurie gali iškilti stebint tolesnes franšizės dalis.

Picture
www.movies.com
Nors juosta turėjo būti istorija apie Profesoriaus X ir Magneto santykių etapus ir jų pažintį, bendradarbiavimą ir konfliktą, didžioji dalis filmo koncentruojama į kovą su Sebastianu Šou, o draugų santykiai tik vietomis pakapstomi giliau. Man regis, turėjo būti atvirkščiai. Iš tiesų gerų, rimtų scenų, kuriuose dalyvauja abu vyrai ir atskleidžia savo psichologinius portretus buvo vos kelios, suskaičiuojamos ant vienos rankos pirštų. Nors tiek scenų užteko atskleisti vyrų konfliktui ir tarpusavio santykiams, manau ne vienas žmogus tikėjosi kažko gilesnio ir įdomesnio, o juk tai skelbė ir filmo plakatai bei treileris, kuriai, kaip taisyklė, tikėti negalima.

Picture
www.movies.com
James McAvoy kasmet man tampa vis įdomesniu aktoriumi. Vis dažniau peržiūrėdama ankstesnius jo filmus atkreipiu dėmesį į aktoriaus daromą pažangą, jo vaidmenų įvairovę ir galimybę įkūnyti kaip diena ir naktis besiskiriančius personažus. „Iksmenuose“ James parodė jam kiek neįprastą veidą, tačiau su vaidmeniu susitvarkė puikiai. Kartais kiek juokingai atrodė jo piršto dėjimas prie smilkinio, rimta veido išraiška ir svetimų minčių skaitymas, tačiau tai nekliudė vyrui puikiai atlikti savo aktorinį darbą ir visai nesvarbu, kad jis man nei akimirkai nepanašėjo į tikrąjį Iksmenų lyderį.

Nepaisant to, daug didesnį įspūdį man paliko Michaelas Fassbenderas, atlikęs Eriko vaidmenį. Vyras puikiai perteikė savo jėgą, pyktį, valdžios troškimą ir negebėjimą susitaikyti su esama situacija ir, mano akimis, buvo ryškiausia filmo persona.

Picture
www.movies.com
Neblogai atrodė ir aktorė Jennifer Lawrence, daugeliui jau pažįstama iš „Vinterio kaulų“ arba „Degančios lygumos“ (orig. „The Burning Plain“, 2008). Čia ji – tarp dviejų vyrų besimėtanti mergina, nekenčianti pati savęs ir svajojanti tapti „normaliu“ žmogumi. Jennifer gana neblogai atliko savo vaidmenį ir buvo viena iš trijų ryškiausių filmo herojų.

Šiame filmo akimirką išvystame ir Hugh Jackmaną, bare rūkantį cigarą ir maukiantį viskį. Nors jam skirta viso labo apie 30 sekundžių, jo frazė, kuomet vyras siunčia velniop Čarlzą ir Eriką nelieka nepastebėta.

Picture
www.movies.com
Nors nesu Iksmenų gerbėja, filmas man paliko gana neblogą įspūdį (prisipažinsiu, jog tikėjausi kažko prastesnio). Jis ryškus, dinamiškas, pagardintas specialiaisiais efektais, puikiai parinkta aktorių komanda. Didžiausių pagyrų vertas grimas, kostiumai, grafinis juostos išpildymas. Bet vietomis filmo veiksmas kiek perspaustas, kartais juntamas tarsi neužtikrintumas ir nežinojimas ką daryti toliau. Regis, režisierius nebuvo užtikrintas savo veiksmais, tad šis niekam tikęs jausmas persmelkė ir patį filmą. Ganėtinai nebloga viso filmo metu skambėjusi muzika buvo sugadinta šaukštu deguto pačioje pabaigoje. Finalinių titrų metu skambėjusi Take That daina „Love Love“ visiškai iškrito iš viso filmo konteksto ir labiau priminė Eurovizinę trijų akordų dainelę, negu Iksmenams tinkamą dainą.

Tad toks ir filmas – banguojantis ir nevienodas savo kokybe, tačiau galimai patiksiantis tikriesiems franšizės gerbėjams.
Leave a Reply.


UA-35502470-1