Picture
www.movies.com
Animacinis filmas visai šeimai

Režisierius: Nathan Greno, Byron Howard

Šalis: JAV

Trukmė: 100 min

Gyveno kartą karalius ir karalienė. Vieną dieną jiems gimė sosto paveldėtoja, gražuolė dukra Rapunzelė (įgarsina akt. Mandy Moore), kurios auksaspalviai plaukai turi magiškų savybių. Tačiau laimė netruko ilgai – princesę, dar visai kūdikį, pagrobė piktoji ragana ir įkalino mergaitę bokšte. Metai bėgo, Rapunzelė augo ir vis labiau norėjo ištrūkti į laisvę, o karalius ir karalienė taip ir nerado mylimos dukters, tačiau kasmet jos gimtadienio dieną į orą paleisdavo tūkstančius žibintų, tikėdami, kad vieną dieną ji sugrįš.

Picture
www.movies.com
Toje pačioje karalystėje gyveno ir žavingas vagis Flynas (įgarsina akt. Zachary Levi). Kartą vyrukas iš rūmų pagrobė karūną. Bėgdamas nuo persekiotojų jaunikaitis pasislėpė kažkokiame keistame bokšte, kuriame jį svetingai pasitiko Rapunzelė, apsiginklavusi nauju kovos įrankiu – keptuve ir savo 25 metrų ilgio kasomis, kuriuos panaudojo savigynai. Štai taip romantiškai jie ir susipažino.

Tačiau Rapunzelė nebūtų moteris, jeigu šiek tiek nepagudrautų. Paslėpusi Flyno vogtą karūną ji panaudoja jį kaip bilietą į laisvę ir iškelia vyrukui savo sąlygas – karūna bus grąžinta tik tuo atveju, jeigu Flynas nuves Rapunzelę į tą vietą, iš kurios jos gimtadienio dieną yra paleidžiami žibintai. Kad ir kaip nenorėdamas, Flynas priverstas sutikti – juk ant kortos pastatytas šviežiausias jo laimikis – karūna.

Picture
www.movies.com
„Ilgo plauko istorija“ – tai jubiliejinis, penkiasdešimtasis pilnametražis Walt Disney Pictures animacinis filmas, šiųmetinėje Oskarų ceremonijoje nominuotas Oskarui už geriausią dainą.

Spalvingas, muzikalus ir nuostabiai įgarsintas animacinis filmas visai šeimai patiks ne tik mažiausiems šeimos nariams. Gražus grafinis išpildymas, puikios dainos, humoras laiku ir vietoje, ryški spalvų gama ir plati jų paletė didina peržiūros malonumą, o princesės draugas, mažasis chameleonas priverčia jį įsimylėti vos pamačius.

Picture
www.movies.com
Šešerius metus kurta animacinė juosta iš tiesų puiki, o jos dubliažas – nepakartojamas. Jeigu vis dar abejojate ar verta žiūrėti – neabejotinai taip! Ir nesvarbu – jums penkeri ar penkiasdešimt – juk gerai animacijai amžius ne kliūtis.

„Ilgo plauko istoriją“ įsijungiau be jokios išankstinės nuomonės apie animacinį filmą, tiesiog norėdama atsipalaiduoti nuo darbų virtinės ir pailsėti. Šimtas peržiūros minučių prabėgo akimirksniu, o filmui pasibaigus norėjau tik vieno – tokių kasų kaip Rapunzelės :)

KeyKey
27/4/2011 05:29:22 pm

Turbūt senstu :) Kuo toliau, tuo labiau nepatinka Disney produkcija. Pasiilgstu pieštos animacijos, o ne kompiuterinės. Dabar su tais kompiuteriais generuoja vien guminių lėlių animaciją.
Kas link Tangled istorijos, tai ji labai nuspėjama. Per daug net. Čia ir negali būti jokios intrigos, juk Disney produkcija tuo paremta, kad geriečius nuo blogiečių iš pirmo žvilgsnio galima atskirti. Tie, kurie gražūs ir daug šypsosi, tie geriečiai, tie, kurie grėsmingos išvaizdos, tie blogiečiai.
Pilna stereotipų, pvz., pats didžiausias grėsmingiausias užeigos nusikaltėlis iš tiesų yra geros širdies ir nori kolekcionuoti mažytes vienaragių figūrėles. Princesė elgiasi kaip tipiška šiuolaikinė amerikietė paauglė. Ankstesniuose Disney filmuose princesės visai kitokios būdavo. Keista, kad princesė tamposi su savimi chameleoną, nors jau pagal charakterį ir gyvenimo būdą labiau tiktų iPhone.
O kad nebūtų labai nuobodu, tai pridėti nutrūktagalviški nuotykiai, lėkimai per mišką, užtvankų griuvimai, t.y. didelio masto destrukcijos naudojamos visai ne vietoje ir ne laiku.
Jauniems žiūrovams patiks. Nes jei dar neturi išvystyto skonio, žiūri viską iš eilės.

Reply
Kinokadras
28/4/2011 05:13:36 am

Prajuokinai su iPhone :) Dėl Disney animacijos pritariu - ji prastėja, asmeniškai man labiau prie širdies Pixaras ir Dreamworks, nors visų artimiausia euuropietiška animacija, tačiau neneigsiu, kad kartais norisi pasižiūrėti ir tai, kas "ant bangos", kad suprasti kas toje bangoje slypi.

Jeigu "Ilgo plauko istoriją" lyginsime su viskuo kas masiškai ganinama dabar tai žinoma, kad ji puiki. Tačiau jei lyginti su seniau kurtais animaciniais filmais, ta pačia minėta piešta animacija, tai ji visiškas šlamštas. Na, priklauso su kuo vienoje lentynėlėje ji stovi.

Beje, jeigu mėgsti pieštą animaciją, turiu puikią naujieną :) Rugsėjo 23 dieną Lietuvoje pradedamas rodyti "Mikė Pūkuotukas", o prieš filmą rodys ranka pieštą (!!!) pagal senąsias Disnėjaus tradicijas sukurtą trumpametražį animacinį "Baladė apie Nesę". Kol kas neaišku kiek vertas bus Mikė ir kiek pati Nesė, tačiau kino pasaulyje tai šioks toks įvykis

Reply
To KeyKey
28/4/2011 06:10:55 pm

Kaip suprantu KeyKey žino ką rašo, nes tik žmogus žiūrintis viską iš eilės ir neatsirenkantis geros produkcijos nuo prastos, gali rašyti tokius protingus komentarus. Ale ot valios turi- nepatinka, bet žiūri :)

Reply
KeyKey
1/5/2011 08:12:15 pm

Mikei Pūkuotukui aš per senas. Geriau jau "Iliuzionistą" pasižiūrėsiu progai pasitaikius.

"To KeyKey", stebina kad žiūriu nepatinkančius filmus? O jeigu nežiūrėsiu, kaip žinoti ar patinka ar ne? Filmų traileriai meluoja, o kino kritiko, kurio skonis būtų panašus į mano, neturiu.

Reply
To KeyKey
1/5/2011 08:49:43 pm

Mane dar stebina tai, jog nėra nei vieno jūsų komentaro prie tikrai gerų filmų, kalbu apie rubriką "siūlau pasižiūrėti", todėl ir peršasi išvada jog žiūrite tik labai abejotinos kokybės filmus, arba tiesiog esate žmogus, kuris iš principo norite prieštarauti ten ,kur niekas ir šiaip neabejoja, jog filmai be išliekamosios vertės. Pasiūlykite nors keletą jūsų manymu dėmesio vertų filmų. Nepatinka vien tik neigiantys žmonės ir nesiūlantys alternatyvų.

Reply
KeyKey
3/5/2011 07:11:33 pm

"To KeyKey", iš "Siūlau pasižiūrėti" esu matęs keturis filmus. Geri filmai, gerai aprašyti. Ir ką?
Apie Tanglet parašiau, nes pamačiau, jog abejotinos vertės filmus, kaip pats sakai "filmai be išliekamosios vertės", yra išgirtas lyg būtų animacijos šedevras, tai ir nurodžiau Tanglet trūkumus.

Mano mėgstamiausi, po daug kartų matyti filmai yra:

Valhalla Rising, Citizen Kane, The Shawshank Redemption, Blade Runner, Taxi Driver, Seven Samurai, Fight Club, Forrest Gump, Apocalypse Now, 2001, Platoon, Apocalypto, Dune, Europe, Birdy, Conan the Barbarian, Full Metal Jacket, Brazil.

Reply
To KeyKey
24/5/2011 12:50:44 am

Na gerai užskaitom :)

Reply
18/7/2011 07:55:37 am

Be jokiu abejoniu - geriausia 2010 animacija. Alan Menken muzika yra kazkas tokio! Turbut geriausias jo darbas nuo Little Shop of Horrors laiku.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1