Picture
Romantinė drama

Režisierius: Vic Sarin

Šalis: Kanada Pietų Afrikos Respublika, Didžioji Britanija

Trukmė: 116 min
 

„Išsiskyrime“ nagrinėjama sena kaip pasaulis karo ir meilės tema. Pokariu Buvusiai Didžiosios Britanijos kolonijai Indijai paskelbus apie nepriklausomybę, šalyje kyla masiniai neramumai ir kruvinos žudynės. Šalis skyla į islamiškąjį Pakistaną ir hinduistinę Indiją, o priešiškumas tarp skirtingų religijų atstovų didėja sulig kiekviena akimirka. Paskelbus šalių sienas tūkstančiai musulmonų, hindų ir sikhų, bijodami susidorojimo paliko gimtuosius namus ir tapo pabėgėliais, dar daugiau jų žuvo gelbėdamiesi prasidėjus pogromams.

Picture
Buvęs britų armijos kariūnas Džiamas Singhas (akt. Jimi Mistry) pasibaigus karui grįžta į gimtąją Indiją, o kartą miškuose randa nuo priešų besislapstančią pakistanietę Nasim (akt. Kristin Kreuk). Nepaisydamas tykančių pavojų, kaimelio pašaipų ir grasinimų susidoroti, Džiamas parsiveda į namus pabėgėlę ir suteikia jai prieglobstį. Nepaisant religinių skirtumų ir žmonių nepritarimo jų sąjungai, Džiamas ir Nasim įsimyli vienas kitą ir sukuria šeimą. Tačiau pasaulyje, kupiname neapykantos, pykčio ir religinių nesutarimų, išsaugoti meilę nebus taip lengva...

Picture
Režisierius gana įdomiai pina filmo pasakojimą - stebint juostą vis atrodo, jog pagrindiniai herojai jau tuoj tuoj pačiups laimės paukštę, tačiau viskas ima ir apsisuka kitu kampu. Juk tokiuose filmuose, perėjus ugnį ir vandenį, įveikus visas herojų kelyje pasitaikančias kliūtis, turėtų būti „ilgai ir laimingai“, tačiau tik ne „Išsiskyrime“. Nors čia nėra indiškiems ir meksikietiškiems filmams būdingų aistrų, pradžioje užsimezgusi intriga išlaikoma iki pat filmo pabaigos, o žiūrovas vis kamuojamas nežinomybės ir nenumano kokios pabaigos laukti – laimingos ar ne.

Picture
Filmas iš tiesų jaudinantis, perpildantis jausmų taurę. Iki paskutinės filmo akimirkos grumiasi meilė neapykanta, o žiūrovui belieka piktintis, apgailestauti ir kaltinti pasaulyje vykstančius religinius konfliktus, nesveikus papročius ir kai kurių žmonių „gebėjimą“ tvarkyti jų kelyje iškylančias problemas.

Picture
www.tribute.ca
„Išsiskyrimas“ turi ir savotišką pliusą bei yra minimaliai švietėjiškas, kadangi pasakoja apie istorinius įvykius, kultūrų skirtumus ir to meto gyventojus kankinusius rūpesčius. Aktorių vaidyba neišskiria kažkokiomis vingrybėmis, savo vaidmenis jie atliko ganėtinai natūraliai, įtikinamai ir tiek. Paperka neįtikėtinai gražūs šalies peizažai, Indijai ir Pakistanui būdingi elementai bei įvairios smulkmenos, kuriančios pasakojimo nuotaiką.

Picture
Džiugu, jog prie filmo nagų neprikišo JAV, per paskutiniuosius kelerius metus itin suaktyvinusi Europai ir JAV skirtų „indiškų“ filmų gamybą. Džiugina ir faktas, jog nepaisant kiek indiškos tematikos, čia neišvysime masinio trypčiojimo pagal tradicinę indų muziką, dainų išplonintu balseliu ir aistrų, kuomet pagrindinį veikėją myli pusė gimtojo herojaus kaimo ir bando jį išskirti su antrąja puse.

Nors filmas ganėtinai vykęs, tačiau patiks tik jausmingas meilės istorijas mėgstantiems žiūrovams bei jaučiantiems sentimentus indiškam kinui.
Leave a Reply.


UA-35502470-1