Picture
www.filmetari.com
Drama

Režisierius: Catalin Mitulescu

Šalis: Rumunija, Švedija

Trukmė: 95 min

Kažkada seniai skaičiau vieno sociologinio tyrimo išvadas, kuriame buvo teigiama, kad moteris į sekso vergiją parduoda tie, kuriuos jos labiausiai myli ir kuriais labiausiai pasitiki. Šis filmas ne apie tai. „Lovelase“ seksas ir prostitucija tėra antraeilis dalykas. Čia vyrauja prekyba sielomis. Tokia, kuomet esi priverstas paminti save, išsižadėti principų ir parduoti sielą, įkalintą kūne, į kurį vienas po kito gviešiasi vyrai. Antrasis pilnametražis režisieriaus Catalin Mitulescu filmas nagrinėja pasirinkimo galimybę ir situacijas, kuomet mūsų protas tiesiog nenori priimti teisingo sprendimo.

Picture
www.imageguru.net
Pagrindinis filmo herojus Luka (akt. George Pistereanu) neužsiima moterų prekyba. Gudrus jaunuolis apžavi merginas, įsitempia jas į lovą ir leidžia skleistis jų meilei jam. Veikdamas pagal itin paprastą schemą vaikinas tiesiog priverčia jį įsimylėjusias merginas gelbėti jo kailį ir pačioms atsiduoti sekso vergijos spąstams. Jokio smurto, jokios prievartos – tik akla meilė, kuria vedinos jos tarsi drugeliai skrenda į šviesą.

Vieną dieną Luka sutinka Veli (akt. Ada Condeescu) – jauną kaimo merginą, nebijančią iššūkių ir svajojančią apie nuotykius. Užkibusi ant Lukos kabliuko mergina sujaukia daugybę kartų suveikusią Lukos schemą ir katės - pelės žaidimą perkelia toliau negu jis planavo. Tačiau ar gali nuoširdžiai mylėti tas, kurio sielos juoduliai gali prabusti bet kurią akimirką?..

Picture
www.static.festivalscope.com
Kadaise mačiau filmą, sukurtą pagal Catalin Mitulescu scenarijų. „Jeigu noriu švilpti - švilpiu“ (orig. „Eu cand vreau sa fluier, fluier“, 2010), pasakojantį apie nepilnamečių pataisos kolonijoje atsidūrusį vaikiną. 2010 – aisiais Berlyni kino festivalyje pelnęs Sidabrinį lokį ir Alfredo Bauerio apdovanojimą filmas, nepaisant itin lėto tempo, statiškumo ir ilgų kadrų, man paliko įspūdį. Kodėl dabar apie jį pasakoju? Nes „Jeigu noriu švilpti - švilpiu“ ir „Lovelasas“ jungia ne tik pagrindinio vaidmens atlikėjai George Pistereanu ir Ada Condeescu, tarp kurių iš tiesų vyksta chemija. Šie filmai turi juos saistančią giją, kurią galėčiau pavadinti viena siela, išdalinta abiems filmams po lygiai. Jaunųjų Balkanų gangsterių kasdienybė, atsainus, o kartais netgi riteriškas jų būdas, aukojimasis vardan mylimųjų ir nykus gyvenimas – dar keli šias juostas vienijantys panašumai, tad jeigu esatę matę  „Jeigu noriu švilpti - švilpiu“ , net neabejoju, jog neliksite abejingi ir "Lovelasui".

Visumoje tai yra gana lėtas, kupinas ženklų, dvejonių ir apmąstymų filmas, kurį galėčiau rekomenduoti tiems, kas mėgsta nagrinėti žmogaus viduje vykstančius procesus, simpatizuoja Balkanų kinui ir nebijo filme nerasti visų atsakymų savo klausimus.
Leave a Reply.


UA-35502470-1