Picture
Drama

Režisierius: Hirokazu Kore-eda

Šalis: Japonija

Trukmė: 128 min

Išsiskyrus tėvams (akt. Hiroshi Abe ir akt. Nene Ohtsuka), broliai Riunoske (akt. Koki Maeda) ir Koiči (akt. Ohshirô Maeda) priversti išsiskirti. Vyresnėlis Koiči Kagošimoje gyvena su mama ir seneliais bei nekantriai laukia ugnikalnio išsiveržimo, kuomet galėtų grįžti pas tėtį ir šeima vėl būtų kartu. Hakatoje gyvenantis jaunėlis Riunoske bando auklėti muzikuojantį, tingų ir kiek nevalyvą tėtį bei svajoja kuo greičiau pamatyti brolį, nematytą jau visą pusmetį. Vieną dieną Koiči sužino, jog tarp brolius skiriančių miestų greitai turėtų kursuoti greitasis traukinys. Netrukus mokykloje pasklinda gandas, jog kuomet tam tikroje atkarpoje susitiks du vienas pro kitą važiuojantys greitieji traukiniai, jų skleidžiama energija gali padaryti stebuklą ir išpildyti bet kokį norą. Manydamas, jog tai – vienintelė išeitis draugėn suburti subyrėjusią šeimą, Koiči ragina brolį vykti į kelionę, kur vaikai, lydimi draugų, lauks greitųjų traukinių, išpildysiančių jų norus.

Picture
www.poseidon.voicetv.co.th
„Stebuklas“ – tiesiog idealus filmas visai šeimai. Valiūkiškas, spinduliuojantis vaikišką naivumą ir žingeidumą. Kiek moralizuojantis, pamokantis ir tinkamas bet kokio amžiaus vaikams, tad jeigu ieškote progos į kiną nueiti su visa šeima, šis filmas – idealiausias galima sugalvoti variantas. Nors juosta man nepaliko itin didelio įspūdžio, turiu pripažinti, jog likau patenkinta tiek tuo, ką pamačiau kino ekrane tiek tuo, jog vis dar egzistuoja tokio pobūdžio filmai visai šeimai.

Jeigu „Stebuklą“ reikėtų apibūdinti vos vienu sakiniu, pasirinkčiau „O, vaikiškas naivume!“, kadangi tai filmas, parodantis, jog nuoširdžiausi, mažiausiai „sugadinti“ ir naiviausi žemės sutvėrimai yra vaikai. Žingeidūs, kartkartėmis naivoki, tačiau su netikėčiausių idėjų kupinomis galvomis ir drąsiomis širdimis, nieko nebijančiomis vardan savo siekių.




Leave a Reply.


UA-35502470-1