Picture
www.730.no
Komedija

Režisierius: Jannicke Systad Jacobsen

Šalis: Norvegija

Trukmė: 75 min


Nors šį filmą žiūrėjau be jokių išankstinių nuostatų ir nesitikėdama nieko ypatingo, šią akimirką (dar nemačiau visų norimų pamatyti filmų) galiu jį tituluoti labiausiai nuvylusiu šių metu „Kino Pavasario“ filmu. Sakysite nesuprantu norvegų humoro? Nesiginčysiu, galbūt... Tačiau „Užvesk mane“ tik patvirtino mano nuomonę, jog skandinavų humoras reikalauja ne tik ypatingo pasiruošimo bei supratingumo, tačiau ir specifinio humoro jausmo.

Picture
www.images.screenrush.co.uk
Ištvirkusių minčių spaudimą ir sekso alkį kenčianti penkiolikametė Alma (akt. Helene Bergsholm) tenkina save masturbuodamasi ir skambinėdama sekso linijos telefonu. Negalėdama atsigrožėti savo meilės objektu Arturu (akt. Matias Myren), mergina tik ir tesvajoja kaip greičiau su juo permiegoti, tačiau ne viskas pasirodo esą taip paprasta. Vieno vakarėlio metu, stoviniuojant lauke, Arturas nesidrovėdamas peniu paliečia Almos klubą ir tuojau pat apie tai sužino visos merginos draugės. Deja, niekas nenori tikėti iškrypusios merginos žodžiais, palaikydami tai tik dar viena Almos fantazija. Štai taip mergina tampa visuotiniu pajuokų objektu, matančiu tik aplinkinių jai atsuktas nugaras.

Picture
www.oslokino.no
Visų pirma leisiu sau pabūti nuobodžiai ir nusistebėti filmo žanru. Hm, komedija?.. Tiesą sakant, kad ir kaip stengiausi, šiame filme neįžvelgiau absoliučiai nieko teigiamo, juokingo ar įdomaus. Juostos siužetas – prėskas, o jo tempas pernelyg lėtas. Keliskart pagavau save galvojančią visai ne apie filmą, o stebint jį manęs neapleido mintys, jog mielai numigčiau tiesiai čia kur sėdžiu.

Pagiriamojo žodžio nevertas ir juostos moralas. Jis itin paprastas, girdėtas, matytas bei regėtas milijonus kartų - visos bėdos prasideda tuo, jog kartkartėmis mums trūksta tik tėvų dėmesio, palaikymo ir meilės, o paauglystė yra sunkus periodas. Aktorių vaidyba – neįtikinanti ir neįdomi. Stebėdama pagrindinę heroję su jos pražiota burna prisiminiau šio bjauraus gesto pradininkę - Kristen Stewart, pražiotą burną padariusią savo vizitine kortele...

Picture
Nepaisant nuobodžios filmo peržiūros, turiu pripažinti, jog visgi man patiko „Užvesk mane“ pradžia ir pabaiga, tad išmetus dalį bereikalingo ir niekam tikusio dėstymo gautųsi visai neblogas trumpo metro filmas, nes 72 minutes žiūrėti šią juostą yra savotiškas valios ugdymas ir veiksmas, kurį aš vadinu „kaip ištempti gumą ir parduoti ją žiūrovui“. Būtent todėl, jeigu norite pakankinti savo kolegas, įsitikinti antrosios pusės valios stiprybe ar draugo nervų šaltumu – nusiveskite juos į „Užvesk mane“, kurį drąsiai galiu pavadinti vienu nuobodžiausių pastartuoju laku matytų filmų. Nors... Gerai pagalvojus, visgi išlieka tikimybė, jog šis filmas ras savo žiūrovą ir galbūt juo bus tokių pat psichologinių bėdų kaip ir Alma prispausti paaugliai?

Leave a Reply.


UA-35502470-1