KinoKadro skaitytojas ir paskutiniojo svetainėje surengto konkurso laimėtojas Silvestras žadėjo kino mylėtojams ir skaitytojams pateikti filmo „Havras“ apžvalgą. Belaukiant jos, Silvestras parašė švedų biografinio muzikinio filmo „Kornelis“ apžvalgą, su kuria ir siūlau jums susipažinti. Man regis, pirmas blynas gavosi visai neprisvilęs :)
Picture
www.moviezine.se
Biografinė muzikinė drama

Režisierius: Amir Chamdin

Šalis: Švedija

Trukmė: 101 min

 

Biografinės kino juostos, ypač apie muzikantus, turi vieną keistą bruožą. Yra toks posakis „Diena – nauja, problemos – tos pačios“, leisiu sau perfrazuoti: „Atlikėjas – kitas, gyvenimo išbandymai – tie patys“.

Filmas „Kornelis“, pasakoja apie vieną garsiausių švedų bardų. Pirmiausia Kornelį Vrėsvilką (akt. Hans Erik Dyvik Husby) išvysime labai paprastame amplua - jis nuoširdus ir drovus ligoninės darbuotojas, kuris svajoja vieną dieną tapti žurnalistu. Viskas pasikeičia, kai jį išgirsta įrašų studija. Vyras atveria naują, muzikos puslapį, kuriame suranda savo tikrąjį , gyvena taip kaip nori, o visa save sudeda į muziką, kuri tapo legenda.

Picture
www.moviezine.se
Filme sutiksime visus tipiškus muzikantų gyvenimo karuselės kalnelius, kurie pažįstami iki gyvo kaulo ir tai gali šiek tiek erzinti. Pakilimas, nusileidimas, pakilimas ir nusileidimas... Meilė, saugumas ir pasisekimas, šlovė ir akistata tiesiu veidu į žmogiškąją realybę. Labai nedetalizuosiu, nors žiūrint jausite tikrai lengvą deja vu  jausmą, nes viskas atrodys kažkokiam ekrane jau matyta, girdėta ir nuobodu. Bet kad neužverstumėte šio puslapio jau dabar, nevyniosiu minčių į vatą - filmas tikrai neblogas ir jis vertas jūsų laiko. Privalu suprasti, kad visos didžios muzikos legendos turėjo nueiti didelį kelią. Dabar belieka išsiaiškinti ar jaunajam režisieriui Amirui Chamdinui (Amir Juan Chamdin) pavyko tinkamai pavaizduoti švedų legendą.

Picture
www.moviezine.se
Trumpai apie patį kūrėją. Švedų režisierius ir reperis Amiras Chamdinas gimė 1974 m. Stokholme. Pirmiausia išgarsėjo kaip dainininkas su populiaria švedų hip hopo stiliaus grupe „Infinite Mass“. Nuo 2000-ujų režisuoja filmus, reklamas ir muzikinius klipus. Drauge su Martina Stohr įkūrė kino kompaniją. 2006 m. sukūrė debiutinį vaidybinį ilgametražį filmą „Dievo valia“.

Patirties stoka privedė prie vieno didesnių filmo trūkumų - režisierius vos antrajame savo filme nelabai palieka vietos žiūrovo interpretacijoms. Viskas tiesiog pernelyg akivaizdžiai ir subjektyviai pavaizduojama. Bet nepatyrusį režisierių reikėtų pagirti už autentiškumo siekimą. Juostoje nusifilmavo keli iš tiesų artimi bardo draugai, įkūniję pačius save. Buvo panaudotas ir tikrasis muzikanto Kornelio būstas – belangė patalpa, esanti tokia paties muzikanto prašymu. Taip pat ir mikrofonas, kuris juto garsiojo bardo balso variacijas bei garso studija, kurioje kažkada virpėjo muzikanto gitaros stygos.

Picture
www.moviezine.se
Sunku lyginti tikrąjį Kornelį Vrėsvilką ir jį įkūnijusį aktoriumi Hansu-Eriku Dyvik Husby. Nesu pakankamai kompetentingai susipažinęs su muzikanto asmenybe, kad galėčiau sąžiningai įvertinti išpildymo panašumą, tačiau neišdildomą įspūdį daro vien faktas, kad aktorius vaidmeniui priaugo net 25 kilogramus bei tai,  kad norvegas Hansas-Erikas Dyvik Husby turėjo išmokti švedų kalbą. Nepaisant visko, filmas atrodo iš tiesų unikaliai ir nuoširdžiai.


Picture
www.moviezine.se
Juostoje labai gerai juntama vienišo žmogaus ir pasaulio priešprieša. Net jei Kornelis parodomas ne kaip šventasis, jį teisins jo bohemiškas požiūris ir vienišumas. Pripažinkime, kad vieniši žmonės kine turi savito šarmo ir jie mums patrauklūs.  

Filmas per trumpas. Nors muzikanto gyvenimas baigėsi ganėtinai anksti, būnant vos penkiasdešimties, laiko prasme filmas turi didelį potencialą. Todėl bežiūrint  kartais tampa apmaudu, jog filmo kūrėjai plačiau nesigilino į kai kuriuos muzikanto gyvenimo etapus. Nepaisant to, žiūrovo žiovuliui neturėtų likti vietos.

Picture
www.moviezine.se
Nelygu koks ateisite į susitikimą su Kornelijumi. Ar tai bus pirmasis pasimatymas su švedų legenda, ar jau turėsite nuosavą ryšį su jo muzika, asmenybe. Jei būsite pastarasis, filme nerasite pernelyg daug naujų vingių ir posūkių, tačiau vėl pasimėgausite nuostabia bardo muzika, tad filmo peržiūra neturėtų prailgti. Visgi, jei į susitikimą su legendiniu bardu ateisite kaip į pirmąjį pasimatymą, yra galimybė nudegti. Nors kūrėjo asmenybė yra itin patraukli ir tikrai neturėtų palikti abejingų, tačiau jeigu nesate geros, pilnos išgyvenimų muzikos gerbėjas, tai gali kirsti jums į paširdžius. Visgi nuoširdžiai tikiuosi, kad jūs ne to sukirpimo žmogus  ir filmas, net ir turintis šiokių tokių ydų, privers jus įvesti atlikėjo vardą ir pavardę (Cornelis Vreeswijk) į youtub‘ės  langelį, kai tik baigsis pasimatymas. Skanaus!

Silvestras Samsonas
Žygimantas Markevičius
28/11/2011 03:47:53 am

Sudominai ;)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1