Picture
www.scanorama.lt
Komedija

Režisierius: Dome Karukoski

Šalis: Suomija, Islandija, Švedija

Trukmė: 92 min
 

Janas (akt. Jussi Vatanen) – užkietėjęs bedarbis tinginys, gyvenantis „namai – baras – namai“ režimu. Iš pirmo žvilgsnio – svajonių gyvenimas: ištikimi draugai, gražuolė draugė ir nerūpestingai leidžiamos dienos, regis, yra viskas, ko reikia pilnavertei tikro tinginio kasdienybei. Tačiau moterys nebūtų moterimis, jeigu neužsigeistų ko nors čia ir dabar. Ne išimtis ir Jano mylimoji Inari (akt. Pamela Tola), kurios kantrybei atėjo galas. Ketverius metus uoliai laukusi skaitmeninio televizijos imtuvo, neapsikentusi moteris iškelia vyrui ultimatumą – arba jis parneša namo imtuvą, arba ji palieka Janą! Gūdžią naktį iš namų išvarytas vyras į pagalbą pasitelkia draugus ir leidžiasi į skaitmeninio televizijos imtuvo paieškas. Štai čia filmo veiksmas ima panašėti į nuotaikingą pasaką – trijų likimo brolių kelionėje tyko pavojai, nuotykiai, neišsprendžiamos problemos, ir, žinoma, moteriškos pagundos.

Picture
www.scanorama.lt
Nuotaikinga komedija „Laplandijos odisėja“ gimtinėje sulaukė milžiniško populiarumo ir buvo pripažinta ne tik geriausiu metų filmu, tačiau ir pelnė apdovanojimus už geriausią režisūrą ir geriausią scenarijų. Iškovojęs daugybę žiūrovų simpatijų prizų filmas triukšmingai apkeliavo Europą ir savo kišenes papildė dar keliais prizais. Šiuo metu filmas vieši Lietuvoje, kino teatre „Pasaka“, kur ir jį ir radau.

Picture
Iš pirmo žvilgsnio, filmo siužetas gali pasirodyti paprastas ir netgi kiek primityvokas. Tačiau tik ne Dome Karukoski rankose! Filmo režisierius visomis vaivorykštės spalvomis vaizduoja Suomiją, nevengia patraukti per dantį nacionalinių suomių ypatumų, originaliai vaizduoja vyrukų kelionę išsvajotojo imtuvo link, o visą šį mišinį pagardina storu sluoksniu suomiško humoro. Priešingai negu sulig kiekviena diena banalėjančios Holivudo komedijos, kuriose kartkartėmis nežinai ar juoktis ar verkti, suomiai sugeba pasijuokti iš elementariausių kasdienybės detalių. Jų humoras paprastas, bet aštrus, kandus ir spalvingas. Štai ką reiškia tikra komedija, be jokių vulgarumo ir nuogybių apraiškų!

Picture
Vyrišką odisėją nuspalvina ir nuotaikinga filmo muzika, spinduliuojanti nemarų optimizmą, suomišką didvyriškumą ir primenanti, jog nėra padėties be išeities. Net tada, kai esi kažkur toli Laplandijos pusnynuose, o visokio plauko niekšeliai tik ir bando užstoti kelią, sustabdydami taip geidžiamo imtuvo paieškas.


Picture
Visgi, nepaisant lengvo filmo siužeto ir komedijos žanro, „Laplandijos odisėja“ kalba gana rimtomis atsakomybės, žmogiškų santykių, jų trapumo ir draugystės temomis bei primena, jog niekuomet nevėlu apsisukti ir grįžti atgal. Ten, kur tavęs laukia kitas kelias ir širdžiai brangūs žmonės.

Jeigu suprantate ir mėgstate suomišką humorą, jeigu norite filmo, priversiančio maloniai praleisti laiką ir nusišypsoti, jeigu tikite tikra vyriška draugyste ir, žinoma, meile grįstais žmogiškais santykiais – „Laplandijos odisėja“ skirta būtent jums.


vb100
20/1/2012 03:58:07 am

Pažiūrėjau šį filmą „Pasakoj" ir - įpūdžiai tik labai geri! nepajutau kaip praėjo pusantros valandos. siužetas gal kiek ir nuspėjamas kai kuriose vietose, bet pats situacijų pateikimas, vaizdai, emocijos itin aukšto lygio. 9/10.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1