Picture
www.movies.com
Fantastinis, veiksmo, romantinis filmas

Režisierius: George Nolfi

Šalis: JAV

Trukmė: 106 min
 

„Likimo ekspertai“ – tai filmas sukurtas remiantis Philip K. Dick pasakojimu „Adjustment Team“, sukurtu dar 1954 – aisiais.

Deividas Norrisas (akt. Matt Damon) – jaunas ir perspektyvus politikas, sėkmingai kopiantis karjeros laiptais. Ir štai vieną dieną, susiūbavus jo karjerai, vyrų tualete Deividas sutinka Elizą (akt. Emily Blunt) – baleto šokėją, pavergusi politiko mintis ir įkvėpusi jį geriausiai kalbai savo karjeroje. Apžavėtas gražuolės kerais ir pajutęs, jog sutiko tą vienintelę, Deividas bando rasti šokėją ir susitikti su ja dar kartą, tačiau aplinkybės vėl ir vėl susiklosto nepalankiai. Regis, pats likimas stovi ne įsimylėjėlių pusėje ir neleidžia jiems iš arčiau pažinti vienas kito.

Picture
www.movies.com
Netrukus Deivido gyvenime atsiranda vyrai juodomis skrybėlėmis – Likimo Ekspertai, teigiantys, jog Eliza nėra politiko „gyvenimo plano“ dalis. Tačiau užsispyręs ir meile šokėjai degantis Deividas ant kortos stato visą savo gyvenimą ir bet kokia kaina nori susieti gyvenimą su mylimąja bei perrašyti savo gyvenimo planą.

Picture
www.movies.com
„Likimo ekspertai“ – filmas su „Matricos“ (orig. „Matrix“) ir „Pradžios“ (orig. „Inception“) elementais. Pagrindinė juostos idėja labai įdomi. Anot jos, gyvenime viskas vyksta pagal aukštesnių jėgų parengtą planą, o mes neturime sprendimo laisvės. Mūsų sprendimai – tai aukštesnių jėgų užkoduoti mūsų veiksmai, leidžiantys savarankiškai pasirinkti tik dantų pastos skonį...

Pati juosta yra net labai Holivudinė istorija apie svajonių politiką – sąžiningą, atkaklų, ryžtingą, nepasiduodantį provokacijoms ir meilę, kuri, visai kaip pasakose – nugali visas kliūtis, o paskui, kaip jau visi žinote – ilgai ir laimingai...

Picture
www.movies.com
Turiu pagirti sėkmingą aktorių pasirinkimą. Patiko vis labiau kojas Holivude apšylanti Emily Blunt, o Mattas Damonas, kaip ir daugumoje savo filmų – velniškai žavus ir patrauklus. Deja, aktoriai puikiai atrodė tik tose scenose, kuriose vaidino atskirai. Būdami kartu viename kadre jie atrodo neįtikinamai ir nepriverčia patikėti jų kuriama tiesa. Herojų akyse nėra ugnelės vienas kitam, nėra meilės kiekviename veiksme, tad ganėtinai sunku patikėti jų piešiamos meilės portretu. Viena ausimi girdėjau gandus, jog filmavimo aikštelėje Emily Blunt ir Mattas Damonas sutarė ne itin gerai, tad tai gali būti viena iš priežasčių kodėl romantinėse filmo scenose jie šalti vienas kitam ir nekelia pernelyg didelių simpatijų, tačiau puikiai atrodo filmuojant juos atskirai.

Picture
www.movies.com
O dabar trumpai apie trūkumus. Nors oficialiai skelbiama, kad „Likimo ekspertai“ – fantastinis veiksmo trileris su romantiniais elementais, man jis labiau panašėjo į romantinę dramą su veiksmo elementais. Nors filme buvo keli dinamiški elementai, kurių metu žiūrovas nekantriai laukia atomazgos ir pasineria į veiksmą, asmeniškai man tokių akimirkų ir kibirais pilstomo adrenalino norėtųsi daugiau, visgi kalbame apie veiksmo filmą. Norėjosi piktesnių priešų, aršesnių likimo sergėtojų, ryškesnių poros draugų portretų, labiau liepsnojančios meilės ir veiksmo, veiksmo, veiksmo!

Picture
www.movies.com
Režisierius iš filmo neišspaudė maksimumo – nepavertė jo iš koto verčiančia veiksmo juosta, nors tai ganėtinai realu, rankose turint gerą ir perspektyvų scenarijų. Spėju, kad scenarijus buvo iš tiesų geras, nes George Nolfi – žmogus, kūręs scenarijus „Oušeno dvyliktukui“ (orig. „Ocean's Twelve“, 2004), „Sargybiniui“ (orig. „The Sentinel“, 2006) bei „Bornui. Galutinis tikslas“ (orig. „The Bourne Ultimatum“, 2007). Iš kitos pusės, „Likimo ekspertai“ – režisūrinis George Nolfi debiutas, tad žmogui, iki galo neperkandusiam režisieriaus kėdės subtilybių, galima atleisti smulkias klaidas. Deja, net ir norėdama nematyti visų šių trūkumų,  vis vien prisimenu visiškai niekam tikusią filmo pabaigą...

Picture
www.movies.com
Tačiau vėlgi – nepaisant visų trūkumų filmą pasižiūrėjau net labai įdomiai, ir jeigu ne siaubinga pabaiga, būčiau linkusi jį vertinti ne vidutiniškai, o gerai. Bet kokiu atveju sveikinu dabar jau ir režisierių George Nolfi su ganėtinai sėkmingu debiutu didžiajame ekrane.

KeyKey
13/7/2011 04:20:12 pm

Man tai labai vidutiniškas filmas pasirodė. Neįtikinama meilės istorija, bet fantastinė filmo dalis, kur apie likimo valdymą, tai iš viso yra baltais siūlais siūta. Iš kur atsirado tokia organizacija? Kaip veikia tas lakstymas per duris į kitą vietą per atstumą? Prie ko čia skrybėlės?
Idėja nukopijuota nuo filmo "Dark City" (1998). Trumpai papasakosiu, kas vyksta filme "Dark City". Mieste gyvena slapta organizacija, kuri rengiasi juodai ir nešioja skrybėles.
http://1.bp.blogspot.com/_60A8zsWp2jY/TT0h4YAXgVI/AAAAAAAAAk4/6jj9Ut8yA8s/s1600/dark_city_strangers.jpg
Jie valdo miestą ir kitų žmonių gyvenimus. Jie gali keisti aplinką, pakeisti žmogaus prisiminimus arba suteikti žmogui naujus prisiminimus. Skrybėlėtieji stebi žmones ir keičia jų gyvenimus. Pagrindinis herojus netikėtai aptinka paslaptingų skrybėlėtųjų žmonių veiklą ir bėga nuo jų. Taip pat yra moteris, kuri yra jo žmona, tačiau aplinkos keitėjai juos atskyrė ir bando pasinaudoti ją, kad pagauti pagrindinį veikėją. Yra vienas vyras, kuris dirba skrybėlėtiesiems, tačiau padeda pagrindiniam herojui.
Yra dar viena smulkmena! "Adjustment Bureau" skrybėlėtieji netenka savo galių, kai lyja, pamenate? "Dark City" miestelis yra prie jūros, tačiau nėra priėjimo prie vandens, nes vanduo kenkia skrybėlėtiesiems.

Filme 1998-ųjų "Dark City" daugiau "The Matrix" (1999) efektų ir dar daugiau "Inception" (2010) efektų, nei filme "Adjustment Bureau". "Dark City" filme aplinka keičiasi čia pat ant akių, iškyla namai, atsiranda ir išnyksta gatvės. Pažymėtina dar ir tai, kad filmas Matrica buvo nufilmuotas naudojant Tamsos miesto dekoracijas.

Reply
Ieva
27/7/2011 09:56:44 am

Sito nemaciau, bet antrinu pries tai rasusiam komentatoriui, kad Dark City - tikrai labai neblogas ir vertas demesio, man tik garso takelis nelabai ir pabaiga nuvyle. Anyway, paziurekit:)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1