Picture
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Jae-young Kwak

Šalis: Pietų Korėja

Trukmė: 123 min
 

Būdamas geru, atlapaširdžiu, kiek išsiblaškiusiu vaikinu, gyvenančiu su griežtais ir viską žinančiais tėvais, Kyun-woo (vaidina akt. Tae-hyun Cha) dažnai įsivelia į keistas istorijas.

Kartą važiuodamas namo traukinio perone jis pamato be galo girtą merginą, balansuojančią ant perono krašto. Ne todėl, kad jai nusibodo gyventi, o todėl, kad ji beprotiškai girta. Bandydamas apsaugoti gražuolę nuo mirties vaikinas nustumia ją nuo perono krašto ir štai taip Ji-hyun Jun (vaidina akt. Gianna Jun) įsiveržia į jo gyvenimą, kuriame įveda savo tvarką. Mergina yra viena tų, kurias vadina velnio neštomis ir pamestomis. Ji – tikras viesulas ir, iš pirmo žvilgsnio, visiška Kyun-woo priešingybė. Ji-hyun nevengia muštynių ir nuolat verčia Kyun-woo daryti jam nepriimtinus dalykus. Jos mėgstamiausia frazė „tau negyventi!“, po kurios dažniausiai seka smūgis per veidą. Vargšą Kyun-woo dabar muša ne tik mama, tačiau ir naujoji jo draugė, rašanti kraują siaubingus stingdančius scenarijus, kuriuos vaikinas priverstas skaityti.

Picture
www.farm1.static.flickr.com
Matyt priešingybės iš tiesų traukia, nes tarp jaunuolių užsimezga draugystė. Ji-hyun verčia Kyun-woo avėti aukštakulnius ir skolinti jai savo sportbačius, kautis su ja mediniais kardais ir rodyti jai dėmesį matant draugėms. Ji nevengia paauklėti gatvės praeivius, traukinyje trinktelėti nepažįstamam vaikinui ar apibarti kelyje sutiktą žmogų. Vargšeliui Kyun-woo dažnai tenka atsiprašinėti dėl savo merginos elgesio, užglaistyti pridarytus rūpesčius ar tiesiog sėdėti ir raudonuoti dėl jos elgesio.

Tačiau gal visa tai tik Ji-hyun kaukė, slepianti jos mylinčią širdį ir jautrią sielą? Ar pavyks Kyun-woo atrasti kelią į sijonuoto velnio širdį?

Picture
„Mano įžūli mergiotė“ Azijoje praūžė tarsi viesulas ir savo laiku buvo populiariausiu ir žiūrovų mėgstamiausiu filmu. Tokia sėkmė neliko nepastebėta kitose šalyse – amerikiečiai, japonai ir net indai sukūrė šio filmo perdirbinius.

Asmeniškai man filmas kiek prailgo. Dviejų valandų trukmės juosta, persmelkta korėjietišku humoru filmo pabaigoje ėmė erzinti. Vietomis korėjietiški juokeliai, matyt, suprantami tik patiems azijiečiams.  Filmo pabaiga prailgo dar labiau ir kiek iškrito iš bendro filmo konteksto, nes „Mano įžūli mergiotė“, kurta komedijos stiliumi, pabaigoje virsta kiek dramatišku reginiu. Nebuvo išlaikyta viso filmo metu puikiai vystyta komedijinė linija.

Picture
www.mermelat.com
Vietomis aktorių vaidyba kiek perspausta, tačiau, nepaisant to, galiu pasakyti, kad su jiems patikėta užduotimi aktoriai susitvarkė puikiai.

Patiko filmo garso takelis, peizažai ir tiesiog kitoks romantinės komedijos pateikimas, naujas požiūris į šį žanrą. Juk esame pratę ekrane matyti gerą merginą ir mielą arba blogietį (bet širdyje būtinai gerą) vaikiną, kurie įsimyli vienas kitą ir gyvena ilgai ir laimingai. Tad alkoholiui prijaučianti mušeika Ji-hyun ir ramybės įsikūnijimas Kyun-woo tarsi iškrenta iš romantinių komedijų konteksto, tačiau būtent tai ir žavi.

Picture
Visumoje – miela, nestandartinė romantinė komedija, kuriai galima paskirti savo vakarą, tačiau esu beveik tikra, kad patiks tik korėjietiškų filmų mėgėjams.

Leave a Reply.


UA-35502470-1