Picture
www.kinopoisk.ru
Romantinė istorinė drama

Režisierius: Waldemar Krzystek

Šalis: Lenkija

Trukmė: 114 min
 

Apie šį filmą girdėjau daug kalbų – savo laiku pasirodžiusi Lenkijoje juosta sukėlė nemažą šurmulį ir padalino žiūrovus į dvi stovyklas, o pastaruoju metu ją vis dažniau galima išvysti TV ekrane.

Šalta ir įžūli Vera, visą gyvenimą nekentusi motinos atvyksta aplankyti tėvo, pasiryžusio merginai papasakoti prieš trisdešimt metų pasibaigusią jos motinos gyvenimo istoriją.

Lenkijos miestas Legnica neretai vadinamas Mažąja Maskva dėl rusų kariūnų gausos. Į miestą atvyksta kariūnas Jura (akt. Dmitrij Ulianov/ Дмитрий Ульянов) ir gražuolė jo žmona Vera (akt. Svetlana Chodčenkova/ Светлана Ходченкова). Sudalyvavusi vietiniame dainų konkurse moteris nuskina renginio laurus ir krenta į akį lenkių kariūnui Michalui (akt. Leslav Žurek/ Lesław Żurek), atkakliai siekiančiam moters širdies. Įsipainiojusi į draudžiamus santykius su lenku, pamindama savo vyrą, jokių draudimų nepaisanti moteris leidžiasi į meilės nuotykį su žmogumi, padovanojusiu jai savo meilę. Įsiukę į aistros verpetą įsimylėjėliai pamiršta draudimus, saugumą, aplinkinius, o tuomet jiems ant kulnų ima minti žmonės, bet kokia kaina ketinantys nutraukti nelaimę nešančius santykius.

Picture
www.kinopoisk.ru
Juostoje parodoma meilės istorija žmonių, patekusių į politinių intrigų spąstus. Stovėdami priešingose barikadų pusėse Vera ir Michalas buvo tiesiog pasmerkti nelaimei. Ir net ne todėl, kad ji ištekėjusi moteris, išdavusi savo vyrą, o dėl paprastos tautybių sistemos – ji rusė, o jis lenkas.

„Mažoji Maksva“ – gana banguotas filmas. Gražius ir vykusius epizodus keičia nesuvokiami, nelogiški ir padriki vaizdiniai, tad savo kokybe filmas nėra vientisas ir kartkartėmis primena trūkčiojančią liniją, drebančia ranka bandomą nupiešti baltame popieriaus lape.

Picture
www.kinopoisk.ru
Minėtasis bangavimas ypatingai buvo matomas pagrindinio vaidmens atlikėjos, aktorės Svetlanos Chodčenkovos vaidyboje. Vaidindama dukterį moteris neretai perspausdavo, o štai vaidinant mamą jai neretai kažko pritrūkdavo. Žybtelėjusi pirmuosiuose filmo kadruose, šiam dar neįsibėgėjus moteris užgeso, o iš jos neblėstančio žavesio liko tik prisiminimas. Mačiau moterį, nesiblaškančią tarp dviejų vyrų ir ramia sąžine išduodančia savo sutuoktinį. Vos prieš akimirką nuo savęs stūmusi lenkų karininką jau netrukus moteris jį prisileido taip arti, jog net pamiršau apie jos vyro egzistavimą. Nepastabėjau kuomet jų santykiai peraugo į kai ką daugiau ir nemačiau jos, kaip neištikimos žmonos, abejonių ir apgailestavimo. Turiu pripažinti, kad tai nėra pirmas Svetlanos Chodčenkovos vaidmuo, kuriam kažko trūksta arba kažko yra per daug. Pastaruoju metu moteris ne itin žiba kino ekranuose ir vis dažniau yra kritikuojama už ne itin vykusį vaidmens atlikimą.

Picture
www.kinopoisk.ru
Įsiminė pirmąkart kine matytas lenkų aktorius Leslavas Žurekas. Brandus, išlaikytas, ramus, gilaus mėlynų akių žvilgsnio vyras atrodė tvirtai ir įtikinamai. Būtent jis filmui suteikė daugiausiai dramatizmo ir kai kurias scenas tiesiogine ta žodžio prasme išvilko ant savo pečių. Ryškūs buvo ir aktorių Artiomo Tkačenko (Артем Ткаченко) ir Elenos Leščinskajos (Елена Лещинская) vaidmenys. Aktorių pora įkūnijo armėnų šeimą ir tą padarė taip puikiai, jog net nesuabejojau, jog jų kilmė gali būti kitokia.

Picture
www.kinopoisk.ru
„Mažoji Maskva“ alsuoja labiau rusiška nei lenkiška dvasia ir, nežinant filmo kilmės šalies jį iš tiesų galima būtų pavadinti rusišku. Visumoje negaliu pasakyti, jog šis filmas man paliko didelį įspūdį, tačiau negaliu teigti, jos jis yra prastas. Kaip sakoma, skonio reikalas.

Nerce
6/11/2011 12:48:30 am

O man šis filmas patiko netgi labai... Ir labai džiaugiuosi,jog ji filme neėmė atgailauti liedama ašaras. Džiugu,jog visą tai parodė perteikiant vidinę dramą, kurią parodė per stiprios ir žinančios savo vertę (ir savo norus) moters personažą. Žodžiu man šis filmas patiko ir nenoriu jame net ieškoti kabliukų :) Teisingai pastebėta - skonio reikalas :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1