Picture
www.kinopoisk.ru
Romantinė drama

Režisierius: Yimou Zhang

Šalis: Kinija

Trukmė: 114 min
 

Ne veltui sakoma, jog trečias kartas nemeluoja. Pasižiūrėti šį filmą sugebėjau tik po pirmų dviejų nesėkmingų bandymų, kuomet pirmąjį kartą netenkino vaizdo kokybė, o antrąkart – įgarsinimas. Laimei, trečiasis kartas buvo sėkmingas ir man, kaip didelei azijietiškų filmų mėgėjai, nusišypsojo sėkmė išvysti „Meilę po gudobele“.

Septintasis dešimtmetis, Kinija. Kultūrinės revoliucijos metu jauna moksleivė Tzin (akt. Dongyu Zhou) išsiunčiama persiauklėti į kaimą, kur sutinka žavų geologą Sun (akt. Shawn Dou). Būdama sunkiai besiverčiančios šeimos atžala ir politinio kalinio dukra, Tzin privalo kruopščiai kurti savo gyvenimą ir stengtis nesuklysti, nes menkiausia klaida gali padėti tašką merginos ateičiai ir užtraukti negandas jos šeimai. Tačiau trapi ir gležna meilė jau beldžiasi į merginos širdį, kad ir kaip pasaulis priešintųsi Tzin ir Sun laimei.

Picture
www.kinopoisk.ru
Pagrindinių filmo herojų gyvenimas verda šalyje, supančiotoje komunistinių gniaužtų. Kuomet tave iš vidaus ėda nežinia, kuomet baimė suklysti yra didesnė už norą veikti, kuomet kiekvieną tavo žingsnį lydi įtarūs smalsuolių žvilgsniai, išlikti ir nesuklysti yra praktiškai neįmanoma. 

Tzin – naivi ir kukli moksleivė, atkakliai tikinti šviesia ateitimi. Sun – protingas, sąžiningas ir nuoširdus jaunuolis. Pagrindinius filmo herojus sieja nematoma švelnumo siūlė, o jaunuolių santykiai grindžiami rūpesčiu, pagarba ir pasitikėjimu vienas kitu. Kiekvienas jų žvilgsnis, judesys ir išraiška alsuoja atsidavimu vienas kitam. Plati Sun šypsena ir atsargus Tzin žvilgsnis pasako daugiau negu tūkstančiai žodžių, spengianti tyla veria labiau negu garsiausias riksmas, o nejaukumas likus dviese, baimė liesti vienas kito odą gąsdina labiau nei komunistinio režimo spąstai. Režisierius žingsnis po žingsnio kuria įtaigią atmosferą, o filmo atomazgą subtiliai paslepia herojų tarpusavio dialoguose ir ilgesinguose žvilgsniuose.

Picture
www.kinopoisk.ru
Stebėdama filmą vieną akimirką suabejojau dėl jo kūrimo metų ir švelniai nustebau pamačiusi 2010 – uosius. Juostoje kuriama aplinka atrodo iš tiesų autentiška. Sunku nuspėti kaip iš tiesų Kinija atrodė vaizduojamu laikmečiu, tačiau filmas nukelia žiūrovą į septintąjį dešimtmetį net neleisdamas suabejoti laikmečio tikrumu. Režisierius didelį dėmesį skyrė detalėms – filme matome dviratį, raudonos medžiagos ritimą ir guminius batelius, dovanotos su didele meile. Regis, smulkmenos, tačiau, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingi daiktai kalba patys už save ir papildo pasakojimą spalvomis, nebijančiomis jokios revoliucijos.

Picture
www.kinopoisk.ru
Tzin mylėjo Sun ir gyveno svajonėmis, tikėdamasi pagaliau sulaukti akimirkos, kuomet galima bus likti dviese. Sun tiesiog mylėjo ją, pažadėjęs laukti kad ir visą gyvenimą. Kuo labiau gyvenimas priešinosi jų bendravimui, tuo labiau įsimylėjėliai brangino kiekvieną kartu praleistą sekundę, o jų susitikimai tapdavo stiprios auros supamais reginiais, esančiais aukščiau žemiškojo gyvenimo ir spinduliuojančiais šviesą ir tyrumą. Režisierius kuria krištolo tyrumo jaunuolių santykius, trapesnius už upės ledą pavasarį.

Picture
www.kinopoisk.ru
Filmo kūrėjai kuria emocinę filmo įtampą, jaudina žiūrovą trumpais, tačiau tokiais jausmingais pagrindinių veikėjų susitikimais, parodo dviejų gyvenimo skiriamų jaunuolių širdgėlą ir kuria tyrą, šviesią ir jokių negandų nebijančią atmosferą, pagardintą fantastiška muzika. Režisierius idealizuoja meilę ir vaizduoja tyrus vyro ir moters santykius, tarsi bandydamas įrodyti, jog meilė, nežinanti kliūčių ir baimių vis dar egzistuoja. Galiausiai, žiūrovo sielos stygas įtempęs iki zvimbimo, „Skraidančių durklų namų“ kūrėjas Yimou Zhang paskutinius akordus sugroja finalinėmis „Meilės po gudobele“ akimirkomis, kuomet akimirkai pamiršti kvėpuoti ir sustingsti netikėtumo būsenoje.


Picture
www.kinopoisk.ru
Jeigu mėgstate azijietišką kiną, jeigu su malonumu prisimenate „Klasiką“ ir „Nenoriu pamiršti“ – nuoširdžiai tikiu, jog „Meilė po gudobele“ ras vietą jūsų širdyje.

Leave a Reply.


UA-35502470-1