Picture
www.kinopoisk.ru
Romantinė komedija

Režisierius: Giovanni Veronesi

Šalis: Italija

Trukmė: 125 min
 

„Meilės vadovas“ – tai Amūro pasakojama istorija apie meilę skirtingais gyvenimo periodais, persipynusius žmonių likimus ir atsitiktinumus, padedančius išsiaiškinti jausmus ir atrasti savąjį žmogų. Filme persipina trys istorijos, pasakojančios apie meilės paieškas skirtingais gyvenimo tarpsniais. Kad ir kaip ten būtų, visos trys vienareikšmiškai įrodo, jog meilei ribų nėra ir jai ne kliūtis nei amžius, nei tautybė, nei rasė, nei religija. Ji tyliai beldžiasi į duris ir ateina nelauktai ir netikėtai.

Picture
www.movieseer.com
Jaunystės istorija pasakoja apie jauną ir ambicingą teisininką Roberto (akt. Riccardo Scamarcio), kuris, netrukus iki vestuvių su mylimąja Sara (akt. Valeria Solarino) išsiunčiamas į atokią vietovę tvarkyti verslo reikalų. Čia, spiginant kaitriai pietų saulei Roberto užplūsta aistros pliūpsnis, tačiau toji moteris visai ne Sara, o Roberto net neskuba grįžti namo pas būsimą sutuoktinę... 

Brandos istorijoje pamatysite televizijos laidų vedėją Fabio (akt. Carlo Verdone) – ištikimą vyrą ir rūpestingą tėvą, savo plikę slepiantį po peruku. Jis, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, atsiduria vienoje lovoje su jauna gražuole Eliana (akt. Donatella Finocchiaro), kurios rankose Fabio tampa tikrų tikriausia marionete. Tačiau kaip ilgai vyras nuo žmonos sugebės slėpti savo neištikimybės paslaptį ir kokia neatsakingų jo veiksmų kaina?

Picture
www.kinopoisk.ru
Trečioji istorija – apie amerikietį istorijos profesorių Adrianą (akt. Robert De Niro), perskrodusį Atlantą ir po skyrybų apsigyvenusį saulėtojoje Romoje. Vienišas, tačiau nestokojantis gyvenimo džiaugsmo, Adrianas Romoje atranda tikrą draugą Augustą (akt. Michele Placido) – plepų ir kiek keistoką, tačiau mielą senučiuką, kuriam atskleidžia visas savo gyvenimo paslaptis. Kuomet Augustą aplanko Paryžiuje įsikūrusi gražuolė jo dukra Viola (akt. Monica Bellucci), vyras vakarienei pasikviečia ir kaimyną Adrianą, kuris, vos pamatęs draugo dukterį, atgimsta antrai jaunystei ir ryžtasi beprotiškiausiam poelgiui vardan meilės.

Picture
www.kinopoisk.ru
Šis filmas į mano rankas papuolė visai atsitiktinai. Turiu pripažinti, jog peržiūrėjusi pirmąją istoriją, apie meilę jaunystėje, su nekantrumu laukiau antrosios, kuri deja, nuvylė taip, jog ketinau filmą išjungti ir daugiau niekada nebeįsijungti, tačiau, laimei, to nepadariau ir išvydau trečiąją istoriją, kuriai dirigavo kino grandai Robertas De Niro ir Monica Bellucci. Iškart po peržiūros supratau, jog antroji, man taip nepatikusi istorija, filmo fone tiesiog iškrenta iš konteksto. Taip, ją bandė prisodrinti juoduoju humoru aplink vykstančio absurdo fone, padaryti žaisminga ir neįpareigojančia, tačiau manęs tas nesužavėjo.

Picture
www.kinopoisk.ru
Humoras kiek skystokas, vietomis nepriverčiantis net išspausti šypsenos, o pirmosios dvi istorijos kiek neišbaigtos – tetrūksta vieno žvilgsnio, vienos rankos mosto, tačiau to nėra. Pagirtinas filmo kūrėjų sprendimas ant reklaminių plakatų įkurdinti lengvai atpažįstamus veidus - Robertą De Niro ir Monicą Bellucci, tapusiais filmo kabliuku ir masalu.

Džiugino ir kitas dalykas – galutiniame variante „Meilės vadovas“ gavosi labai šiltas ir jaukus filmas, kuriame nėra nei pakvaišusių blondinių, nei abejotinos reputacijos geriausių draugų ar skaistybę visaip prarasti bandančių paauglių. Filmas gyvenimiškas, be bandymų sukurti kažką įmantraus ir modernaus.

Picture
www.kinopoisk.ru
Mano nuomone, šią juosta gelbsti tik trečioji istorija ir būtent Robertas De Niro su visuomet žavinga Monica Bellucci. Tačiau automatiškai kyla klausimas – ar verta kęsti pusantros valandos ne itin vykusio filmo vien tam, kad išvysti pusvalandžio trukmės meilės senatvėje istoriją? Man regis, ne.

Varna
21/7/2011 04:49:02 am

Man pirma ir paskutine visai žiūrimos, o antroji tai vis laukiau kada pagaliau ji baigsis

Reply
rd
27/7/2011 03:06:11 am

super, labai patiko, o antroju ypac!

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1