Picture
www.movies.com
Romantinė drama

Režisierius: Madonna

Šalis: Didžioji Britanija

Trukmė: 119 min
 

Vos spaudoje pasirodė informacija, jog Madonna kuria filmą, kino kritikai ir būsimieji filmo žiūrovai ėmė drabstytis purvais, iš anksto spėdami, kad filmas nesužibės istorijos pateikimu bei prognozuodami jam nesėkmę. Iš dalies tokios prognozės pasitvirtino, tačiau, nepaisant to, jog filmas iš tiesų nežiba, o Madonna, būdama niekam tikusia pasakotoja įdomią istoriją pavertė niekalu, filmas nėra jau toks prastas kokiu jį galima įsivaizduoti iš pirmo žvilgsnio.

„MES. Tikime meile“ istorija pasakojama per aistringos princo Edvardo (akt. James D'Arcy) ir jo mylimosios Wallis (Andrea Riseborough) meilės istorijos gerbėjos, Wally Winthrop vykdomą muziejaus eksponatų apžiūrą (akt. Abbie Cornish). Kaip ir visos jos šeimos moterys būdama tiesiog apsėsta šia istorija, Wally, išgyvendama santykių su vyru dramą, aktyviai domisi prieš kelis dešimtmečius Europą sukrėtusia istorija, o jos gyvenimas paslaptingai siejasi su princo Edvardo mylimąja...

Picture
www.movies.com
Filmo siužetas – painus ir šokinėjantis. Pirmas keliasdešimt minučių, prieš tai neskaičius filmo anotacijos, gana sunku suvokti kas vyksta ir ką simbolizuoja ekrane matomas veiksmas, tad prireikia laiko, norint deramai suvokti kokią žinutę režisierė norėjo perduoti žiūrovui ir kaip pinamas filmo veiksmas. Nepaisant to, šiokį tokį malonumą stebint filmą pajutau tik jam įpusėjus, o visai įdomiu jį galėjau pavadinti tuomet, kai iki „MES. Tikime meile“ pabaigos buvo likę maždaug dešimt minučių, tačiau režisierė ėmė ir baigė savo pasakojimą, o aš likau su mintimi, kad paskutiniai filmo kadrai buvo labiausiai vykę ir būtent jie atsakė į man kilusius klausimus bei sudėliojo visus taškus ant i.

Picture
www.movies.com
Juostoje daug likimo pirštų, o pačią istoriją bandyta pernelyg mistifikuoti, pagražinant ją pasakos ar fantastinio filmo motyvais. Deja, juostos dialogai itin buitiški ir neįdomūs, filme trūksta žavesio ir poetiškumo. Pavieniai filmo elementai – šukuosenos, kostiumai, makiažas, detalės tikrai estetiški ir verti pagyrų, tačiau juostos visuma rėžia akis harmonijos nebuvimu ir siužeto išbarstymu.

Filme kiek erzino operatoriaus Hageno Bogdanskio darbas, kai kuriose vietose itin varginęs akis ir priversdavęs jaustis lyg visu greičiu kylant liftu, kuomet atrodo, jog paprasčiau užsimerkti negu stebėti akyse mirgantį vaizdą. Vyro kamera kartkartėmis pernelyg skubėjo ir neleido užfiksuoti įdomių ir akiai malonių dalykų, stabtelėdama prie nereikšmingų detalių.

Picture
www.movies.com
Man regis didžiausia filmo klaida – šių dienų moters istorijos gretinimas su prieš kelis dešimtmečius gyvenusia Wallis Simpson. Bandymas ieškoti paralelių tarp šių dviejų moterų juostą pavertė chaotišku kadrų rinkiniu ir atitolino žiūrovą nuo pagrindine turėjusios tapti princo Edvardo ir W. Simpson meilės istorijos. Tiesą sakant, žiūrovas paliekamas nesupratęs kas visgi siejo šias dvi moteris, gyvenančias skirtingais laikmečiais? Tam tikri likimo sutapimai? Negalėjimas susilaukti vaikų? Antra laiminga santuoka? Koncentravimasis į moterų gyvenimus lydinčius sutapimus lėmė tai, jog pagrindinių filmo herojų portretai nebuvo atskleisti, o įdomiausia filmo persona, Wallis Simpson įvairiapusiškai ir įdomiai pavaizduota tik filmui besibaigiant.

Picture
www.movies.com
Bandymas gretinti šiuolaikinę istoriją su keliasdešimties metų senumo įvykiais, iš pirmo žvilgsnio, yra nebloga idėja ir įdomus būdas žiūrovui kiek kitaip pateikti filmo istoriją, tačiau akivaizdūs scenarijaus trūkumai, jo neišbaigtumas ir pernelyg maža dėmesio koncentracija į filmo gylį kiša koją visai istorijai ir paverčia ja neįtikinančia nevykusio pasakoriaus dėstoma tiesa.

Žavesio filmui nepridėjo ir fiktyviai rusą vaidinęs aktorius Oscaras Isaacas. Tą skaudžia turėjusia tapti akimirką, kuomet vyro įkūnijamas Jevgenijus (akt. Oscar Isaac) randa sumuštą Wally ir puola ją čiūčiuoti, nesusilaikiusi kino salėje susijuokiau balsu. Nėra nieko blogiau, negu rusą vaidinantis vyras, rusiškai kalbantis su tokiu baisiu akcentu, jog tampa akivaizdu, kad tai – per jėgą išmoktos frazės.

Picture
www.movies.com
Nepaisant virtinės netobulų dalykų ir akivaizdžių filmo trūkumų, jame yra ir šokių tokių įdomybių. Didžiausias filmo pliusas, sukėlęs man teigiamas emocijas – muzikinis jo apipavidalinimas. Neturiu nei vieno priekaišto juostoje skambėjusioms muzikinėms kompozicijoms ir tai galiu pavadinti geriausia filmo dalimi. Įvilkti filmą į muzikinius marškinėlius Madona tikrai moka. Nepaisant to, lieku ištikima savo nuomonei – jeigu Madonna gali susilaikyti nuo režisūros ir scenarijų rašymo, tegul tą ir padaro.


26/6/2012 12:59:18 am

visiškai nesutinku su nuomone. Gretinimas man labai patiko, aktorius vaidinęs rusą išvis labiausiai.

Reply
l
9/1/2013 08:02:26 pm

labai nevykusi recenzija kazkokios tai pavyduoles-nevykeles

Reply
hm
24/12/2013 08:03:19 pm

Deja,deja. Atrodo,kad zmogus rases kino recenzija, sio filmo visiskai nesuprato...
Cia labai aiskios sasajos siu dvieju moteru. Jau vien tas dalykas, kad heroje is dabarties pavadinta karaliaus mylimosios Walis garbei. Ir sis filmas apie moters pasauli. Keista, kad kabinejimasi prie detaliu - kaip atseit ne rusiskas akcentas operatoriaus darbas( kuris is tikruju geras). Atrodo, kad turint saldaini apziurinejamas ir ivertinamas jo popieriukas, o ne turinys.
Siaip filmas geras.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1