Picture
www.static.lexpress.fr
Muzikinė romantinė drama

Režisierius: Christophe Honoré

Šalis: Prancūzija, Didžioji Britanija, Čekija

Trukmė: 139 min
 

Vos keliais sakiniais nusakyti filmo, kuriam buvo patikėta uždaryti 2011-ųjų Kanų kino festivalį,  siužetą būtų mažų mažiausiai negarbinga. Net kelis dešimtmečius aprėpiantis filmo veiksmas, pasakoja istoriją, besirutuliavusią 1960-ųjų Čekoslovakijoje, 1980-ųjų Anglijoje ir šių dienų Prancūzijoje. Filmas žiūrovui pristato Madeleine (akt. Catherine Deneuve), jos dukters Veros (akt. Chiara Mastroianni) ir jų gyvenimo vyrų bei moterų tarpusavio santykių istorijas. „Mylimieji“ – intymus, painus ir intriguojantis pasakojimas, primenantis, kad tik prancūzų filme gyvenimiškos, nors kartais ir skaudžios bei tragiškos gyvenimo istorijos, alsuojančios meile, gali būti įpintos į tokį elegantišką rūbą.

Picture
Filmas persunktas aistra ir meile, paženklintais tragiškais herojų likimais ir išpuoštas už širdies griebiančiais prancūziškais šansonais, linksmomis dainelėmis, baladėmis ir moderniais šiuolaikinės muzikos kūriniais, kuriuos atlieka garsiausi Prancūzijos aktoriai. Tai labai skoningas, rafinuotas, elegantiškas filmas, godžiai čiumpantis tave į glėbį ir priverčiantis patikėti jo pasakojama istorija. Sėdėdamas aptemdytoje kino salėje šalia apkvaitusių nuo iš anapus ekrano besiveržiančios aistros kino žiūrovų norom nenorom įsijauti į juostos veiksmą, išgyveni gyvenimo dramą kartu su filmo herojais, palaipsniui imi džiaugtis, paslapčia kikenti, stebėtis ir tramdyti akyse besirenkančias ašaras. Žaviesi prancūzišku filmo rafinuotumu, stebi motinos ir dukters santykius, grožiesi puikiai išpildytais filmo kadrais, kuriuose net godžiai cigaretės dūmą traukiantys aktoriai atrodo velniškai patraukliai.

Picture
Šį filmą ypatingai norėjau pamatyti dėl kelių priežasčių – kilmės šalių, puikaus aktorių kolektyvo (ko vertos vien Catherine Deneuve ir režisieriaus Milos Forman pavardės!), muzikos, kuri intrigavo ir žadėjo būti įspūdinga bei režisieriaus, meilės giesmininko Christopherio Honoré, neretai vadinamo vienu talentingiausių jaunųjų modernaus kino kūrėjų Prancūzijoje.

Picture
www.le-pacte.com
„Mylimaisiais“ režisierius grįžta prie garsiausio ir didžiausią sėkmę jam pelniusio miuziklo „Meilės dainos“ (orig. „Les Chansons d'amour“, 2007) ištakų ir, remdamasis juo, piešia mums naują istoriją, paremtą aistra, nesibaigiančia meile ir gyvenimo svaiguliu. Filme savo žavesio kerus skleidžia dainuoti priversta prancūzų kino legenda Catherine Deneuve, kurios žavesys su amžiumi tik stiprėja. Juostoje jai asistuoja garsusis režisierius Milosas Formanas, režisavęs „Skrydį virš gegutės lizdo“ bei simpatinga ir balsinga aktorės dukra Chiara Mastroianni, filme vaidinanti jos atžalą.

Picture
www.amazonaws.com
Juostoje netrūksta aktualiausių to meto įvykių vaizdavimo – čia matome rusų tankų įžengimą į Prahą 1968-aisiais, malšinant „Prahos pavasarį“, krauju pasaulio istorijoje pažymėta rugsėjo 11-osios teroro aktą, kalbas apie vis daugiau gyvybių pasiglemžiantį AIDS ir vis dar su baime kine vaizduojamas seksualines mažumas. Christopheris Honoré savo kūryboje nebijo kalbėti drąsiomis temomis ir savo filmų tematikos susieti su labiausiai pasaulį sudrebinusiais įvykiais.

Picture
Filmą rekomenduočiau visiems, mėgstantiems muzikalius, dvasiškus filmus, gerą prancūzų kiną ir akiai malonius reginius. Moterims, besiblaškančioms tarp vyrų ir vyrams, aklai mylintiems moteris. „Mylimuosiuose“ jus džiugins smagios dainos, tuoj pat virstančios liūdnomis baladėmis, ilgesingi filmo kadrai, šmaikštūs herojų poelgiai ir garsūs Prancūzijos aktoriai, suburti draugėn.

Nepaisant, regis, puikių filmo elementų, režisieriui nepavyko sukurti tobulai darnios filmo visumos, tad didelės meilės muzikiniams filmams nejaučiantiems žmonės peržiūra gali prailgti ir nusibosti, tačiau prisiminus tuos puikius pavienius elementus pilve kažkas sukirba ir tokiam filmui esi pasiryžęs atleisti viską...
Leave a Reply.


UA-35502470-1