Picture
www.interia.pl
Romantinė muzikinė drama

Režisierius: Bruce Parramore

Šalis: Lenkija

Trukmė: 104 min
 

Hania (vaidina akt. Izabella Miko) – pradedanti žurnalistė, gavusi pirmąjį užsakymą rimtam straipsniui. Deja, būsimo straipsnio tematika – Europos šokių festivalis, o šokiai yra ta sritis, kurios Hania visai neišmano. Wojtekas (vaidina Mateusz Damiecki) – statybose dirbantis jaunuolis, kliedintis šokiais. Hania ruošiasi vedyboms su keistenybių kupinu savo sužadėtiniu Slaveku (vaidina akt. Wojciech Mecwaldowski), o Wojtekas intensyviai treniruojasi atrankai, kurios pagrindinis prizas – šokių pamokos pas legendinį, pasaulinę karjerą padariusi šokėją Janą Ketlerą (vaidina akt. Jacek Koman).

Picture
www.filmweb.pl
Ne veltui sakoma, jog trečias kartas nemeluoja – dukart atsitiktinai susitikę gatvėje po trečiojo susitikimo Hania ir Wojtekas pradeda bendrauti. Abu jie jauni, užsispyrę ir atkakliai siekia savo tikslo – Haniai reikalinga medžiaga būsimam straipsniui ir tėvas, apie kurio egzistavimą ji net nenutuokė, o Wojtekas dega troškimu laimėti būsimą konkursą. Aistringi šokiai, vis daugiau laiko, praleidžiamo kartu ir nepaaiškinama trauka vienas kitam stumia Hanią ir Wojteką į vienas kito glėbį, tačiau čia jaunuolių laukia kliūtys - mergina susižadėjusi, o aplink vaikiną sparną rėžia ne viena puiki šokėja.

Picture
www.filmweb.pl
Didžioji dauguma aktorių ekrane pasirodo pirmą kartą, tačiau, kaip pirmą kartą stovintys prieš filmavimo kamerą, savo darbą atliko puikiai ir įtikinamai. Patiko, kad vaidinti buvo atrinkti ne vien iš žurnalų viršelių nužengę vyrukai ir labiau į modelius panašios aktorės. Tai suteikė filmui šiokio tokio tikrumo ir įtikinamumo.

Nors pagrindinis herojus Wojtekas veinas šoka žymiai geriau negu poroje, o vietomis jis man panašėdavo į medžio gabalą ar mešką, patiko jo jėga, aistra ir ugnis matoma vyruko akyse kuomet jis šoka.

Picture
www.filmweb.pl
Labai patiko aktoriaus Vojciecho Mecvaldovskio, įkūnijusio Hanios sužadėtinį, vaidyba. Filme jis charizmatiškas, kuoktelėjęs, valdingas, sukaustytas nerašytų taisyklių ir kiek paranojiškas verslininkas. Apmaudoka, kad turėdami tokį ryškų personažą filmo kūrėjai jo neišnaudojo ir žiūrovas mato tik kelias scenas su charizmatiškuoju sužadėtiniu.

Picture
www.filmweb.pl
Atskiros pastraipos verta muzika. Lenkai turi tikrai daug puikių kompozitorių atlikėjų, tad nesuprantu kodėl didžioji dauguma filme skambėjusių dainų Lenkija net nekvepėjo. Juokingas ir kvailas sprendimas filmui parinkti tokį garso takelį. Juk JAV filmų garso takeliai toli gražu nebūna įgroti kokių ukrainiečių ar lietuvių vien todėl, kad taip įdomiau ir tos dainos geriau žinomos pasaulyje... Tikiu, jog su stipresniu garso takeliu filmas būtų pasiekęs daugiau.

Picture
www.wp.pl
„Mylėk ir šok“ man patiko labiau nei visi trys amerikietiškieji „Šokis hip - hopo ritmu“ (orig. „Step Up“) kartu sudėjus. Nors filmas vietomis nuspėjamas, banalokas kartais remiasi iki skausmo apverktinomis klišėmis ir banalumais, tačiau susižiūrėjo gana maloniai ir, kaip savo žanrui, yra ganėtinai neblogas. Jis žmogiškesnis, mielesnis ir šiltesnis nei jau minėti „Šokiai hip – hopo ritmu“, paremtas ne vien klubiniais šokiais ir tarpusavio kova dėl nugalėtojų titulo. Net finaliniuose epizoduose koncentruojamasi ne į nugalėtojų šokį, kuris maniau, kad bus kertinė filmo vinis (visgi viso filmo metu žmonės mokėsi šokti, o finale kaip ir turėjo tą šokį parodyti), o į herojų tarpusavio santykius ir jausmus.

Picture
www.wp.pl
Taigi, „Mylėk ir šok“ privalu pamatyti šokių mėgėjams ir visiems tiems kas ieško kažko įdomesnio nei „Šokis hip - hopo ritmu“.

Kris
17/6/2011 02:08:56 am

gal kartais žinai, kur gaut filmo soundtrack? ar bent jau tracklist :)

Reply
17/6/2011 05:01:29 pm

Kris, visą filme skambėjusių dainų sąrašą nusiunčiau į emailą, kurį palikai rašydama komentarą, nes rašant komentarus nuorodos tampa neaktyvios.

Reply
Ką tik po peržiūros :)
12/8/2011 03:34:11 am

Man jis patiko- toks lengvas, mielas, aišku, nuspėjamas, bet tai malonumo žiūrėti filmą nesugadino. Gera muzika, gražūs šokiai, graži meilės istorija :). O sužadėtinio ir nereikėjo,kad atskleistų, turbūt specialiai toks sukurtas vyro parodija :), kad niekam nekiltų abejonių, kad nuo tokio vyro reikia bėgti ir labai sparčiai. Aišku, geriausia į tokio gražuoliuko glėbį :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1