Picture
Romantinė drama

Režisierius: Hyun-seung Lee

Šalis: Pietų Korėja

Trukmė: 105 min


Remiantis šiuo filmu 2006-aisiais amerikiečiai sukūrė savąją istorijos versiją – filmą „Namas prie ežero“ (orig. „The Lake House“), o 2008-aisiais rusai pristatė ta pačia tematika sukurtą, tik savai rinkai adaptuotą „Naujametinį tarifą“.

Filmo veiksmas sukasi apie ežero pakrantėje stūksantį namą, kurį jo savininkas pavadino „Il Mare“. 1999-aisiais išsikrausčiusi iš namelio Kim Eun-ju (akt. Gianna Jun) nusprendžia naujam jo gyventojui parašyti laišką, prašydama persiųsti jai adresuotus laiškus. Gyvendamas 1997-aisiais, keistą laišką gavęs Han Sung-hyun (akt. Jung-Jae Lee) merginos prašymą palaiko tiesiog pokštu dėl ant laiško nurodytos datos ir fakto, jog jis yra pirmas ir vienintelis „Il Mare“ gyventojas, tad jokia mergina prieš tai čia negyveno. Tačiau netrukus paaiškėja, jog Kim ir Sung-hyun yra du skirtingu laiku gyvenantys žmonės, kurių gyvenimus skiria dveji metai. Nepasaint to, jaunuoliai ima bendrauti per paslaptingąją „Il Mare“ pašto dėžutę, o netrukus suartėja ir tampa vienas kito gyvenimo dalimi.

Picture
Juosta sudurta iš daugybės pagrindinių veikėjų laiškų vienas kitam, kuriuose jaunuoliai dalinasi savo kasdienybe, skaudžiais praeities išgyvenimais ir juos kamuojančiomis mintimis. Nepaisydami juos skiriančių dvejų metų, herojai vis bando susitikti, tačiau ar pavyks Kim sutikti žmogų, kuris jai tapo tokiu artimu ir kuriam ji tapo tokia brangia?

Picture
Filmas gana lėtas, persmelktas švelnumo, laukimo, nostalgijos, vienatvės ir liūdesio, o „Il Mare“ namelis, architekto sukonstruotas mylimam sūnui, yra tarsi dar vienas filmo veikėjas – vienatvės ir meilės simbolis, apie kurį ir sukasi filmo veiksmas. Juosta kupina laukimo, puikios muzikos, o vėjas ir vanduo, pasakojime užimantys ypatingą vietą suteikia filmui ypatingą nuotaiką, spalvų ir gilumo bei paverčia jį kiek poetizuotu kūriniu. Šis filmas – vienas puikių pavyzdžių, jog azijietiški filmai tarsi turi sielas, ir, nepaisant kultūrų skirtumų, yra artimi širdžiai ir žmogiški.

Picture
Jeigu reikėtų dar kartelį rinktis tarp amerikietiško, korėjietiško ir rusiško filmo variantų, neabejotinai pasirinkčiau originalią, korėjietišką versiją. Ir net ne todėl, kad labai mėgstu azijietišką kiną, o todėl, kad, mano nuomone, būtent ši filmo versija puikiausiai atskleidžia filmo tematiką. Rekomenduoju užkietėjusiems romantikams, azijietiško kino gerbėjams ir lėtų filmų mėgėjams.
Leave a Reply.


UA-35502470-1