Picture
www.movies.com
Veiksmo drama, trileris

Režisierius: Tony Scott

Šalis: JAV

Trukmė: 108 min                                                                               
 

Režisieriaus Ridley Scotto brolis, Tony Scott išsiskiria kaip puikus veiksmo filmų kūrėjas ir sėkmingas prodiuseris. Ne išimtis ir „Nevaldoma grėsmė“ – veiksmo kupinas trileris, sukurtas po ne itin didelės sėkmės sulaukusio „Metro užgrobimo 123“ (orig. „The Taking of Pelham 1 2 3“, 2009).

Du geležinkeliečiai, turėję traukinį nugabenti iš taško A į tašką B, palieka jį be priežiūros. Vienas neatsargus mechanizmo užkliudymas ir traukinys, viduje nesant mašinistui bei kupinas itin nuodingų medžiagų, visu greičiu ima lėkti šalies geležinkelio bėgiais per tankiausiai apgyvendintus miestus. Šaliai kyla cheminio pavojaus grėsmė – jeigu plieninis monstras nebus sustabdytas ties artimiausiu posūkiu, jame esantys toksinai išsilies į aplinką ir sukels milžinišką katastrofą.

Picture
www.movies.com
Inžinierius Frenkas (akt. Denzel Washington), geležinkeliui atidavęs visą gyvenimą, ir naujasis jo bendradarbis Vilas (akt. Chris Pine), važiuodami kitu traukiniu leidžiasi vytis nevaldomą transportą priemonę ir bando užbėgti už akių katastrofai. Abu vyrai neturi ką prarasti – Frenkas – našlys pensininkas, ne itin sutariantis su dukromis, o Vilo šeimą drasko nesutarimai, tad negalvodami apie save du žmonės ryžtasi sunkiam žygdarbiui, kuriam vadovauja dispečerė Koni (akt. Rosario Dawson) ir jos viršininkas Gelvinas (akt. Kevin Dunn).

Picture
www.moviephotogallery.com
Filmo veiksmas užsimezga stebėtinai greitai – jau pirmosiomis peržiūros minutėmis žiūrovas įmetamas į veiksmo kupiną įtampos katilą ir akylai stebi nuodingas medžiagas vežančio traukinio sustabdymo operaciją. Keista, jog ganėtinai nedaug laiko skiriama pagrindinių veikėjų portretų atskleidimui, emocijoms, tačiau stebint filmą to nepasigendama. Nors filmo siužetas toli gražu nėra originalus, režisierius žingsnis po žingsnio sumaniai didina įtampą ir žiūrovui neleidžia atsikvėpti nei akimirkai bei verčia laukti tolesnės veiksmo eigos. Ir net jei nuo pat pradžių žinojau, jog traukinys visgi bus sustabdytas (kitaip juk ir negalėjo būti), tolesnį veiksmą stebėjau gana įdomiai. Juosta dinamiška, veiksmas veja veiksmą, o režisieriui įrodo žiūrovui, jog didvyriais negimstama – jais tampama.

Filmo garsas – tiesiog puikus. Ne veltui už tai juosta buvo nominuota Oskarui (sound editing). Net namie stebėdamas juostą girdi kiekvienos traukinio detalės barškėjimą ir tam visai nereikia namų kino sistemos.

Picture
www.movies.com
Pagirtinas ir operatoriaus darbas – filmavimas daugybe kamerų įvairiais rakursais, atidus žvilgsnis į kiekvieną kadrą net ir nereikšmingiausias akimirkas paverčia maloniomis akiai.

Denzelis Washingtonas ir Chrisas Pine puikiai atliko savo vaidmenis – visko nei per daug, nei per mažai. Vietomis jų dialogai primityvūs, o veiksmai itin nelogiški, tačiau tai jau scenaristų bėda. Režisierius, siekdamas maksimalaus realistiškumo, kartais net nesamdė kaskadininkų, o triukus atlikdavo patys aktoriai, tad Denzelis ir Chrisas turėjo padirbėti iš peties ir uoliai atidirbti savo honorarą.

Beje, šis filmas sukurtas remiantis tikrais įvykiais, tačiau realioje istorijoje traukinys nebuvo toks ilgas, nelėkė milžinišku greičiu, gyventojai nebuvo masiškai evakuojami ir šaliai negrėse cheminis pavojus. Tačiau koks gi filmas be pagražinimų?

Taigi, „Nevaldoma grėsmė“ – toli gražu ne perliukas, tačiau ir ne visiškas šlamštas. Juosta turėtų patikti veiksmo filmų gerbėjams, mėgstantiems įtempto siužeto filmus, pagardintus lašeliu psichologijos.

Jūratė
31/7/2011 03:07:33 am

Prisiminiau tą dainą "Кондуктор, нажми на тормоза", labai į temą čia gaunasi :D

Reply
KeyKey
31/7/2011 11:39:25 pm

Filmas visai patiko, bet tik tol, kol žiūri. Po filmo norisi, kad būtų buvę daugiau, nei vien tik traukinys be stabdžių.
Nėra charakterių vystymosi, yra tik labai kvaili stereotipai. Pvz., jeigu tu su kažkuo nesutari ir sužinai, kad tas asmuo yra pavojuje (kuris nesusijęs su nesutarimais), tada automatiškai susitaikai. Kvaila?

Reply
31/7/2011 11:53:25 pm

Jūrate, užskaitom, labai net į temą :D

KeyKey, teisingas pastebėjimas, kad gerai tik tol, kol žiūri. Jis neįsimintinas - paklausk manęs dabar kokios nors smulkmės - neatsakysiu, nors filmą neseniai žiūrėjau ir kol žiūrėjau man irgi labai gerai net buvo. Čia iš serijos "pamačiau ir pamiršau".

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1