Picture
Drama

Režisierius: Brent Shields

Šalis: JAV

Trukmė: 120 min
 

Antrojo Pasaulinio karo metais dvasininko dukra, jauna architektė Livi (vaidina akt. Keri Russell) atvyksta į mažą miestelį, kuriame prasidės naujas jos gyvenimo etapas. Laukdamasi svetimo vyro kūdikio mergina savo noru tekinama už jauno fermerio Rėjaus (vaidina akt. Skeet Ulrich ). Livi suvokia, jog tai – jos nuodėmės kaina ir susitaiko su likimu. Nelaukiamas kūdikis, gyvenimas atokiame pasaulio kampelyje ir nemylimas vyras šalia nepalaužia naivios merginos tikėjimo meile su laiminga pabaiga, tačiau gyventi šalia svetimo žmogaus nėra taip jau lengva kaip atrodė iš pradžių.

Bėga laikas, o Livi širdgėla dėl nesusiklosčiusios gyvenimo neblėsta – mergina paslapčia rašo laiškus buvusiam mylimajam, pamiršusiam apie jos egzistavimą. Įsčiose augantį kūdikį vadindama klaida ir tikėdamasi, jog šis gyvenimo etapas tėra laikinas mergina ieško paguodos ir užtarimo Rėjaus sesers Martos (vaidina akt. Mare Winningham) ir fermos darbininkių Florence (vaidina akt. Tania Gunadi) ir Rose (vaidina akt. Gwendoline Yeo) draugijoje.

Picture
Tuo tarpu Rėjus puoselėja judviejų namus ir ruošia viską naujos gyvybės atėjimui į pasaulį. Apie kūdikį svajojantis vyras neriasi iš kailio, kad tik žmona būtų laiminga. Ir štai Rėjaus pastangos ima duoti vaisių - Livi palaipsniui pripranta prie rūpestingo vyro, stengiasi atlikti geros žmonos vaidmenį ir vis rečiau galvoja apie pabėgimą iš vietos, tapusios jai namais ir prieglobsčiu sunkiausiu gyvenimo momentu.

„Paprastą magiją“ pasižiūrėjau gana įdomiai. Tą vakarą norėjosi kažko lengvo, mielo ir romantiško. Šis filmas būtent toks – labai lėtas, lengvai plaukiantis ir tokį tempą išlaikantis visos peržiūros metu. Jame nerasite jokio kvapą gniaužiančio veiksmo, lenktynių ar panašių atributų, tad žmonėms, mėgstantiems dinamišką kiną jis nepatiks.

Picture
Filmas gana nuspėjamas ir prigrūstas klišių, tačiau tai nesumenkina malonumo stebėti veiksmą ekrane. Visi herojai (na, beveik visi) čia geri ir pasiruošę bet kada ištiesti pagalbos ranką. Čia nėra apkalbų, ašaros praktiškai neegzistuoja, o gyventi čia jauku ir gera. Argi ne rojaus kampelis žemėje? O tai, kad Livi ir Rėjus liks kartu „ilgai ir laimingai“ galima buvo nuspėti dar jų vestuvių dieną. Tačiau net ir visa tai nesugadino man peržiūros. 

Kaip jau minėjau, nors ir jauti, kad ekrane piešiama netikra realybė, tačiau stebint filmą pasineri į jo diktuojamą istoriją, grožiesi gamtos vaizdais ir suvoki, kad pasaulyje egzistuoja geri žmonės, meilė, įkūnyta Skeeto Ulricho fermerio, o kartais įvyksta maži ir dideli stebuklai.

Filmas tiems, kas nebijo nuspėjamumo ir klišių, kas nenori intensyviai galvoti peržiūros metu ir nori tiesiog jaukios, švelnios ir lėtos romantinės dramos.

Nerce
6/6/2011 12:24:35 am

Kai nesinori spręsti sudėtingų dramų, narplioti gyvenimo peripetijų, aikčioti iš netikėtumo, kovoti su vidiniais prieštaravimais peržiūros metu- tada šis filmas tinkamas. Jis apie nieką, tiesiog lengvai peržiūrai, laiko praleidimui. Bet nėra blogas :), tiesiog vienam kartui pažiūrėti ir pamiršti :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1