Picture
www.logline.nl
Komedija, drama

Režisierius: Alex van Warmerdam

Šalis: Olandija

Trukmė: 89 min


Gyvendama užmiesčio namelyje geležinė ledi Ema Blank (akt. Marlies Heuer) jaučiasi mirtinai serganti ir nevengia šokdinti savo tarnų, jų gyvenimą paversdama pragaru. Nevaldomais įsiūčio priepuoliais garsėjanti moteris, nežinanti meilės ar draugystės, kasdien kelia vis absurdiškesnius reikalavimus. Vieną dieną Emos tarnai Hanevaldas (akt. Gene Bervoets), Bela (akt. Annet Malherbe), Goni (akt. Eva van de Wijdeven) ir Mejeris (akt. Gijs Naber) sužino, jog žiaurioji tironė net neketina laikytis pažadų ir paminėti jų savo testamente. Ant beprotybės ribos stovintys įsiūčio kupini tarnai suvokia, jog negali nuleisti rankų ir toliau klusniai vykdyti Emos nurodymus. Vieną rytą užmiesčio namelyje prasideda keršto akcija, kurios tikslas – galų gale iki karsto duobės nuvaryti namų šeimininkę...

Picture
www.arsenals.lv
„Paskutinės Emos Blank dienos“ – vienas tų filmų, kurį dėl žanro specifikos reikia žiūrėti esant tam tikrai nuotaikai. Šis filmas – tai absurdo ir situacijų komedijos mišinys, prisodrintas aštriu juoduoju humoru, sarkazmu ir, žinoma, doze grotesko. Čia pinasi originalios ir drąsios idėjos, liūdni ir juoką keliantys įvykiai, o visa tai pateikiama įpinta į stilingą ir išraiškingą apdarą.

Nors iš pirmo žvilgsnio juosta atrodo tarsi komedija su dramos prieskoniu, įdėmiau įsižiūrėjus matome, jog režisierius nevengė pašiepti šių dienų žmogaus ydų. Operatoriaus kamera fiksuoja kaip nekantriai Emos tarnai laukia jos mirties, o pastaroji, kaip tyčia, vis nemiršta. Matome iki kokio lygio žmonės linkę nusižeminti vardan palikimo ir kaip jie sugeba paminti savo svajones ir priimti palankius ir naudingus sprendimus. Čia vaizduojami ir daugumą mūsų persekiojantys absurdiški kaprizai, aplinkinius priverčiantys vaikščioti pirštų galiukais. Geriau pagalvojus, „Paskutinės Emos Blank dienos“ – ne absurdiška komedija, o į gilesnius sluoksnius žvelgianti ir žmogiškumo juose ieškanti drama.

Picture
www.filmfestival.nl
Šio filmo herojai – keisti ir kiek nesuprantami žmonės, turintys ne itin daug teigiamų savybių. Kiekvienas jų šioje absurdo komedijoje turi savo kaukes, kurių dėka tikisi Emą greičiau nuvaryti į kapus. Šio farso dalyviai kovoja patys už save ir tikisi gauti didžiausią pyrago, t.y. palikimo dalį. Tuo tarpu režisierius Alex van Warmerdam tarsi mėsininkas perrėžia šeimos pilvą ir žiūrovui ant stalo išverčia pūti pradėjusias jos žarnas, keliančias dviprasmiškus jausmus.

Picture
Manau, jog dėl keisto ir gana savotiško humoro šis filmas patiks toli gražu ne visiems ir būtent todėl tai yra vienas nedaugelio man patikusių filmų, kurio tiesiog nedrįsčiau rekomenduoti kažkam kitam. Tikiu, jog po filmo peržiūros žiūrovai pasidalins į dvi stovyklas ir aukštins filmo kūrėją bei patį filmą arba stebėsis koks kvailys sukūrė šį niekalą. Aukso vidurio čia nebus.

Nerce
8/11/2011 11:57:15 pm

Oi geruliškas šitas :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1